Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szereti az a szülő a gyerekét,...

Szereti az a szülő a gyerekét, aki brutálisan bántalmazza a kislányát 1-1 rossz jegy esetén?

Figyelt kérdés

Az elején szeretném tisztázni, hogy nem rólam van szó. Adott egy vadállat “anya”, aki kék-zöldre veri a gyerekét (rendszeresen), ha 1-1 rosszabb jegyet visz haza. Vállfával/fakanállal veri a kisiskolás gyerekét, aki 7-10 éves. Az ilyen állat, szereti egyáltalán a gyerekét? Ha igen, mégis milyen sötét, gonosz köd önti el ilyenkor az agyát, hogy a szeretett gyerekét kék-zöldre verje, aki ráadásul verés közben keservesen sír? Van szíve az ilyen nőnek!? Egy 7 éves kis lánynak még pofont se adok, nem hogy szétverjem. Amikor kicsik voltunk, unokatesómat rendszeresen verte az idegbeteg anyja, főleg, ha tanulással kapcsolatban nem felelt meg. Rajta sokszor kék-zöld foltok voltak, de semmit se mertem cselekedni, mert én még kisebb voltam mint ő. Ezt már bánom. Az apja semmit se tett, volt hogy ő is elverte nadrágszíjjal, de nem a rossz jegyek miatt, hanem ha nem “úgy” viselkedett. Ez ritkábban fordult elő.

Na de térjünk vissza a “kedves anyukára”: szerintetek ennyire elborult az agya, hogy nem bírta magát kontrollálni, vagy az ilyen alapból nem is szereti a gyerekét?



2020. szept. 25. 18:10
A kérdező szavazást indított:
Szereti a gyerekét
Nem szereti a gyerekét
Egyéb
86 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
27%

Tudja a fene.

Engem is elkalapáltak gyerekként ezért-azért, mégis TUDOM, hogy nagyon szerettek a szüleim.

Kérdezd az unokatesódat, hogy ő mit gondol, szerették vagy sem!

2020. szept. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
#1 nem szívesen kérdezem erről. Azert köszönöm a választ.
2020. szept. 25. 18:16
 3/17 Ignis Subdialis ***** válasza:
96%

[link]

A Te feszültségedet csökkenti, ha a közösségi médiában együttérző szívekre találsz, de az áldozaton ez nem segít. Rajta az segít, ha a szemtanú/fültanú nem dugja homokba a fejét, hanem bejelenti a bántalmazást a megfelelő helyeken. Ha az orra előtt zajlik, akkor a gyerek segítségére siet, kihívja rá a rendőrt stb. Itt nem szeret-nemszeret a kérdés, hanem hogy egy felnőtt hogyan (nem) kontrollálja magát és hogyan vezeti le a frusztrációját azon, aki kéznél van és nála gyengébb. Az is elképzelhető, hogy a nőt is rendszeresen bántalmazzák, ő pedig elborultan "továbbadja".

2020. szept. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
91%
Miért lényeges egyáltalán egy ilyen esetben, hogy szereti-e vagy sem? Ha tudsz egy ilyen konkrét esetről, hogy egy gyereket rendszeresen kék-zöldre vernek, akkor névtelen bejelentést kéne tenned a gyermekjóléti hivatalnál. Egyébként, hogy a kérdésedre is válaszoljak, apám rendszeresen vert minket, ha szerinte nem megfelelően viselkedtünk, és azt sokszor éreztem, hogy én nem szeretem őt, de azt sosem gondoltam, hogy ő nem szeret engem. Mai fejjel is azt gondolom, hogy ő csak nevelni próbált, csak sajnos tőle ennyi telt, nem voltak megfelelő eszközei, és a számára legegyszerűbb eszközhöz nyúlt, amit valószínű vele szemben is gyakoroltak, az ő gyerekkorában.
2020. szept. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Amikor erről az esetről tudomásom volt, kb 5-8 éves voltam. Ennyi idősen nyilván nem tettem bejelentést. Ma csak elgondolkodtam ezen, mert valami kapcsán feljött.
2020. szept. 25. 18:45
 6/17 anonim ***** válasza:
97%
Ez élet komplex és sokfajta szeretet létezik. Előfordulhat, hogy úgy érzi, hogy szereti - de ennek ellenére így bánik vele. Sok család számára nem azt jelenti a szeretet fogalma, mint ami az értelmező szótárban ki van fejtve.
2020. szept. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
74%
Ha az lenne a szavazás eredménye, hogy szereti, akkor tényleg elhinned? Vagy mégis mi értelme ilyen kérdést feltenni?
2020. szept. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
#7 miért ne lehetnék más véleményen? Nem az volt a feladat, hogy győzzetek meg, hanem hogy leírjátok mit gondoltok erről. Senkinek nem kell megváltoztatnia a véleményét, érdekelt ki mit gondol, ennyi.
2020. szept. 25. 19:28
 9/17 anonim ***** válasza:
54%
Az ilyen anya hogy szeretné már a gyerekét? Kék-zöldre veri?? Kár hogy ekkor 5-8 éves voltál mert megakadályozhattad volna :( (most nem téged hibáztatlak ne értsed félre csak mondom) Az ilyen "szülő"-nek gumiszobában van a helye nem gyermek közelében.. Komolyan mondom én szégyellem magam az adott szülő helyett.. És még a mai napig is vannak ilyen szülők ha jól tudom..
2020. szept. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
69%
Úristen rossz jegyért még kiabálni se kiabál egy normális szülő...
2020. szept. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!