Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek mit csináljak?...

The Best Nr.1 kérdése:

Szerintetek mit csináljak? Keressek más munkát?

Figyelt kérdés

Igazából frissen érettségiztem, de nem tanultam tovább, mivel nem lett volna rá pénzem, és igazából a szüleimet sem nagyon érdekelte a dolog, mindig is ilyenek voltak, én pedig nem is próbáltam felhozni ezt a témát. Az egyik legjobb tanuló voltam az osztályból, sőt az 2020as évfolyam diákjai közül is, az egyik legjobb átlagom volt az utolsó 4 évben. Persze én sem akartam a szüleim nyakán lógni, de előbb leszerettem volna rakni előbb a jogsit,mivel ezt sem sikerült mondjuk 12 osztály közben lerakni, ugyanazokból az okokból( mielőtt valaki jönne a " miért nem mentél diákmunkára stb" - mivel vidéken, egy elszigetelt falucskában ez nem megy ilyen egyszerűen). Persze jogsi sem lett meg, munkám sem volt, tanulni sem tanultam tovább. Aztán jöttek az utalások arra, hogy kellene menni dolgozni, vagy valamit csinálni. Ha nem lett volna ez a vírus, akkor valószínűleg már külföldön lennék, és valahogy kigyüjteném a pénzt a tovább tanuláshoz. De ez sem jött össze.


Azóta elkezdtem dolgozni, ezzel is nem hallom azt hogy "nem csinálok semmit egész nap". Persze az őket sosem érdekelte, hogy mit akarok valójában. Egyáltalán nem talál hozzám és a személyiségemhez a munka, nem szeretem, rosszúl érzem magam, van egy kollégám aki egy igazi bunkó, ismerjük egymást régebbről és ki nem állhatom,utálom. ( depresszióval és szorongással küszködök, persze ez sem volt nálam sosem kezelve.) Félek attól, hogy azt mondjam nekik hogy nem jó ez a munkahely nekem, mert akkor jönnének azzal, hogy "Nem szeretsz dolgozni". Tudom, hogy dolgozni kell az életben. De eddig mindig az volt, amit ők akartak. Semmit sem én irányítottam az életemben, sokszor hagytam hogy vigyen az ár, lesz ami lesz. Szerintetek megéri változtatni a munkahelyen? Ez "ciki" úgymond egy fiataltól? Félek, hogy elitél mindenki, azok már tudják hogy ez hogyan működik vidéken...ott vannak még a családtagok is... Nem egy irodai munkára vágyom, hanem csak egy olyanra ahol nem stresszelve megyek minden nap.



2020. szept. 28. 16:37
 1/5 anonim ***** válasza:
87%

Ha olyan jó tanuló voltál miért nem jelentkeztél állami támogatott szakra?

Koli,diákhitel vagy városba diákmunka is van.

2020. szept. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mivel én erdélyi vagyok, nem is szerettem volna ezt felhozni. Itt nem olyan egyszerűek a dolgok. Állami támogatott szakra az érettségin elért eredményeim után simán bekerültem volna. Itt(romániában-Erdélyben) nem tudom hogy van-e egyáltalán diákhitel, és milyen feltételekkel jár. Emellett egyetemre azért még kell "zseton":laptop, erre-arra elmegy a pénz. Persze vállalhattam volna mellette egy részmunkaidős melót, jól tudom.. S még ott van mellette, hogy "elvégzed az egyetemet s dobhatod a diplomádat a kukába" vélemény is. Írtam is, hogy depresszióval küzdök. Talán ha valaki leült volna velem beszélgetni miután végeztem a sulival s támogatott volna legalább lelkileg, máshogy alakul. Vannak tanárok is, akik a mai napig csodálkoznak hogy nem tanultam tovább. Kellemetlen érzés.. elb@sztam, teljesen...
2020. szept. 28. 22:38
 3/5 anonim ***** válasza:
De tök mindegy, hogy milyen átlagod volt, ha most meg csak egy érettségid van, akkor ez van. Érettségire nem adnak álommelót. Legalább egy szakmát csinálhattál volna. Tisztára elszúrod az életed, mert most jött rád a lázadhatnék, ráadásul egy ilyen dologban. Nemár.
2020. szept. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 kovpet ***** válasza:

"Itt nem olyan egyszerűek a dolgok."


Nyugi, itt sem. És nyugi, életed végéig tanulhatsz, ha szeretnél. A rossz hír, hogy ha nem szeretnél, akkor is kell majd, ha nem akarsz biorobot lenni.

2020. szept. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Laylah ***** válasza:

Ez pont nem a "lázadhatnék", hanem az önállóságtól való félelem. A kérdező nem mer másik munkát nézni, mert hát mit fognak szólni a szülei. Az ő jóváhagyásukra vár, de szólni nem szól.

Kérdező, munkát tudsz úgy is keresni, hogy közben a jelenlegi helyeden dolgozol. Ha találtál egy megfelelő ajánlatot, akkor szépen felmondasz a régi helyen és következő héten kezdesz a másikon, nincs ebben semmi bonyolult.

A továbbtanulásos részhez pedig azt tudom tanácsolni, hogy tegyél félre pénzt és ha annyira szeretnéd, tanulhatsz levelezőn is.

2020. okt. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!