Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam meg az apukámnak,...

Hogy mondjam meg az apukámnak, hogy nem szeretnék vele élni? L/28

Figyelt kérdés
22 éves voltam amikor a szüleim elváltak. Apum költözött a háztól én mentem vele mert nem akartam egyedülhagyni, anyummal meg maradt öcsém. De már 5 éve kapcsolatban vagyok azóta öSsze is házasodtunk albérletben élünk és természetesen apum is velünk. Be kellett látnom h felnőtt ember és meg kell oldania az életét, meg amugy is borzalmas vele együtt élni mert nagyon koszos ember én meg a lánya vagyok ne szóljak rá kussoljak.... már a férjemmel házvásárlásban vagyunk ami ugy volt, hogy ketten megyünk végre mert apum nem akar vidékre költözni. De ma beközölte, hogy ő lehet jön velünk és egyszerűen nem akarom és nem tudom, hogy mondjam meg neki. Az ő családjában az a szokás, hogy több generációs ház van és ott a mama a tesói meg az unokák... de én ezt nem még egy telken sem mert gyűjtögető és tele van a kert a lomjaival meg a cigicsikkel mert annyi igénye nincs, hogy a kukáig elsétáljon.... segítsetek!! L/28

2020. szept. 29. 18:05
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
91%
Megmondod, hogy X éven keresztül nézted, milyen vállalhatatlanul viselkedik, mennyire trehány és nem hajlandó megváltozni, te pedig nem vagy hajlandó tovább takarítani utána, külön akarjátok élni a saját életeteket, szeretnél a férjeddel foglalkozni, szeretnél majd egyszer a gyerekeiddel foglalkozni és ennyi. ha nem csak azért akar veletek lenni, hogy legyen valaki, aki feltakarít utána és ételt tesz elé, akkor meg fogja érteni, ha pedig nem érti meg, nincs mit sajnálni rajta.
2020. szept. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
73%
Első leírt mindent. ☝️
2020. szept. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
91%
Vagy simán csak azt mondod, ti ezentúl külön a szülőktől akartok élni. Máris meg van spórolva egy veszekedés meg a rossz kapcsolat.
2020. szept. 29. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
85%
Nem kell túlragozni, az első válaszát magold be. Bár nem tudom mennyire leszel képes kiállni magatokért, ha 28 éves házas nőként még lánynak tartod magad...
2020. szept. 29. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
23%

Azért az egyessel nem értek teljesen egyet. Én megértem amúgy hogy édesapádból sokszor eleged van és nem bátorítalak hogy ha ennyire rossz vele lenni és igénytelen hogy akaszd a nyakadba. Ez egy tipikus példája annak amikor az elvált szülők gyereki isszák meg a válás levét. Érthető hogy nem akartad az apádat egyedül hagyni. Azis értehető hogy saját életet akarsz végre és nemis lenne helyénvaló a saját boldogságod feláldozni. De mérlegelned kell ha az apádat egyedül hagyod akkor is meglesz e majd tudjátok e látogani kapcsolatnak meg kellene maradnia. A család fontos. Igazán mindig csak a véredre számíthatsz. Mégiscsak felnevelt és szülőként biztos őis rengeteg áldozatot hozott érted.

Sajnálom hogy ilyen helyzetben vagytok. Probáld rendezni a kapcsolatotokat. Közöld vele egyenesen a problémát de ne bántóan. Mert ha valakivel közlöd hogy teher a számodra és magára hagyod.. Azzal biztos mélyen belelépsz a lelkivilágába. Mindig gondold ilyenkor magad a másik fél helyébe is. Könnyebb a döntés.

Biztosan találtok olyan megoldást ami mind kettőtöknek megfelel.

2020. szept. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
58%
#1-es tanacsat fogadd el..az #5-os felejtos..
2020. szept. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
93%

Inkabb a 3as.

Azt mondanam hogy szeretnek levallni a szuleimrol ahogy a kortarsaim onallosodni meg ilyenek hogy mar nem lany lenni hanem nő:d

Plusz a tisztasagmaniad miatt is kulon kell koltoznod.

De majd latogatod gyakran

2020. szept. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
86%

"Apu, kedves az ötleted, de a férjemmel szeretnék családot alapítani, nem veled. És tudod, van az a mondás, hogy olyan messze kell költözni a szülőktől, hogy papucsba ne tudjanak átjönni."

Ezt a papucsos dolgot amúgy viccesen anyámnak is elmondtam.. 😃

2020. szept. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy ha én így leoltom annyira össze fog omlani, hogy félek alkoholista lesz. Soha nem ivoltt mióta elváltak elkezdte most napi 2 sörnél tartunk idáig tudom kordában tartani, hogy ne igyon többet... de ha elmegyünk padló.... férjem is mondta, hogy megmondja ő, hogy nem jöhet külön megyünk és pont... de én fogom hallgatni a lelki terrorját, hogy ő szegégy egyedül marad és leszarjuk.
2020. szept. 29. 19:41
 10/18 anonim ***** válasza:
76%
Akkor csak turd tovabb.
2020. szept. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!