Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Borderlineként mit lehet...

Borderlineként mit lehet tenni azzal a belső feszültséggel, amit a borzalmas, mentálisan beteg szülő okozott?

Figyelt kérdés

Az apám soha nem volt képes a normális életre, rengeteg traumát okozott es képtelen vagyok felfogni, hogy miért nem ismeri fel egy mentális beteg, hogy nem szabad gyereket vallania. Depressziós, szorongó, szemelyisegzavaros nő lett belőlem és olyan gyűlölet van bennem emiatt, amivel nem tudok mit kezdeni. Ha arra gondolok, hogy az anyámnak volt olyan bolond, hogy szép nőként egy ilyennel jön össze, attól is idegrohamot kapok. Ráadásul neki sem ment soha a gyereknevelés, meg sem érti, hogy mekkora a gond velem. Szeritem nem is érdekli.

Es a legrosszabb, hogy egyke vagyok, ezért senki nem erti meg ezt a csodálatos családi helyzetet.


2020. okt. 4. 15:30
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
Akkor engedd el, nem szeret. Építsd magad, aztán majd valaki hátha fog. Neked ezt dobta a gép, hiába sírsz rajta. Az nem visz előre.
2020. okt. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:
Nem fogok mar sokáig sírni rajta, már csaj egy pár évem van hátra, tovább nem húzom a dolgokat. Csak sajnos nehéz kíméletes módszert találni.
2020. okt. 5. 12:56
 23/30 anonim ***** válasza:
92%
Nézd, többen leírtuk neked, hogy szakemberrel kezeltetned kéne magad, de lepontoztad meg töröltetted a válaszokat. Nem tudom, mi nem tetszett rajtuk, nem szégyen pszichológushoz járni, a te helyzetedben meg pláne. De ha csak leszólod a tanácsainkat, amiket amúgy TE kértél, és közben itt sírsz és öngyilkossággal fenyegetőzöl, attól nem lesz jobb.
2020. okt. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:

Miért fenyegetőznék? Itt aztán senkit nem érdekel, hogy meddig élek. Idegenek vagyunk. Csak leírtam, hogy mi a helyzet. Az undorító kommenteket még jó, hogy jelentem, ha köztük voltál, az már a te gondod. A normálisakkal nem volt gondom.

Voltam mar szakembernél egyébként, többnél is es semmit sem segített.

2020. okt. 5. 13:08
 25/30 anonim ***** válasza:
85%
Na, ezt a pár évem van hátra dumát itt elég rossz közönségnek nyomod. Ha nem teszel semmit, nem változik semmi. A sírás meg a bűnbak keresés, meg az önsajnálatba merülés valóban nem visz előre. Ha meg nem teszel semmit, akkor nem tudsz csendben szenvedni ahelyett, hogy másokat terhelnél? Figyelem kell neked, meg szeretet, de azt nehéz adni olyannak, akinek megfelel a szenvedés, csak tenni ne kelljen. Mert mindig van kifogás meg ok, hogy ugyan miért ne. Csak ezt meg egy idő után mindneki megunja és egy saját magad által generált ördögi körben ragadsz. Kinek kell ez szerinted?
2020. okt. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
82%
Én személy szerint inkább azt találom undorítónak, hogy a borderline-t és a családodat használod kifogásnak arra, hogy te magad nem akarod helyre tenni a saját magánéletedet. Nekem is van borderline-os ismerősöm, de ő nem hisztizik, nem keres kifogásokat, nem vádaskodik, hanem ha van valami problémája, akkor megoldást keres rá, és elfogadja a segítséget másoktól, nem pedig leszólja őket. Vannak nehéz családi hátterű ismerőseim is, szintén teljesen okésak, pedig van köztük olyan, aki elég durva múlttal rendelkezik, családon belüli vallási abúzus, fizikai erőszak, szexuális zaklatás és még sorolhatnám. A szakember csak akkor tud segíteni, ha tényleg őszintén jobban akarsz lenni, de rajtad azt látom a kommentjeid alapján, és nem csak én, hanem más válaszolók is, hogy egyáltalán nem akarsz semmi erőfeszítést tenni azért, hogy jobban legyél, csak sajnáltatod magad és gyártod a kifogásokat. Pontosan ugyanezt írtam le teljesen normális hangnemben (veled ellenben, aki azonnal nekiálltál prolizni, amint valami nem tetszett) abban a kommentben is, amit jelentettél. Ha nem tetszik az igazság, akkor nyugodtan jelentsd ezt is.
2020. okt. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonymousreview60 ***** válasza:
91%
Ha az első terapeuta nem vált be, akkor menni kell a következőhöz stb. Ha már az ötödiken is túl vagy, akkor biztosan megtettél, amit lehetett. Én sajnos sok időt és pénzt oazaroltam el a kötözködéssel a terapeutánál. Szerencsére nem dobott ki. Kivárta, amíg elkezdek dolgozni. Most már a heti négyről átállunk a heti 3-ra novembertől.
2020. okt. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
96%

"Voltam mar szakembernél egyébként, többnél is es semmit sem segített."


Addig érdemes keresni (és nem feladni), míg jót nem találsz, mindegyik szakember más, mint ahogy minden ember más, a lelki dolgok bonyolultak.

Nem érdemes a rossz gyerekkorra, meg a szülők hibáira gondolni, mert nem visz előre.

2020. okt. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
97%

"Szerinted mit érez egy érzelmileg labilis gyerek, ha azt látja, hogy az anyja az új pasiját folyton simogatja a szeme láttára, miközben nekem soha nem

mondta, hogy szeret, vagy ölelt meg? Mert ez így volt. Az “apámról már ne is beszéljünk, az alkalmatlan az emberi életre."


Ezek nagyon szomorú, fájdalmas dolgok, ezeket mondd el szakembernek, aki tud segíteni. Ha mindig ezekre gondolsz, a gyerekkori sérelmekre, lehúzza a hangulatodat ez szerintem és nem sokmindenhez lesz erőd.

Mivel az érzésvilág időtlen és irracionális, ha nem kérsz segítséget és mindig ezekre gondolsz, problémáid veled tudnak maradni és magadat szenvedteted velük.

2020. okt. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
90%
26-nak igaza van...Amúgy szerintem a kérdező nem Borderlinos.Nagyon nehéz diagnosztizálni a személyiségzavarokat.Nem tudom, hány éves lehet a kérdező, de 18 év alatt nem is adnak ilyen diagnózist. Attól mert Valaki jogosan utálja a szüleit és indulatkezelési problémái vannak, nem Borderlin...
2020. okt. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!