Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, akik szerint nem...

Szülők, akik szerint nem verünk gyereket! Szerintetek létezik olyan speciális helyzet ami mégis megkívánja az "atyai/anyai pofont"? (Mi a véleményetek az egész témáról?)

Figyelt kérdés

Még mielőtt nekem esne bárki, szerintem se verve jó a gyerek. De sokszor hallottam olyan, hogy egy alapvetően nem "kézzel nevelő" szülő pofonja átmeneti értelemben is akkora pofon volt, hogy megtette a hatását. "Anyám sosem bántott, de akkor egyszer, azt megérdemeltem,..."

Szerintem azonban MINDEN helyzet megoldható, ahol a fizikai erőszak legenyhébb formája kell az egy szülői kudarc. De ez csak az én véleményem. Meghallgatnám a tieteket is:)



2020. okt. 5. 09:31
A kérdező szavazást indított:
Egyetértek veled, nem létezik olyan helyzet, ahol a fizikai agresszió az egyetlen, kizárólagos megoldás.
Nagyon különleges, az életben csak néhányszor előforduló helyzetben megengedett (pl meglátom a gyereket cigizni, lopott, ..
Néha kell az a tasli vagy fenékre ütés. Mértékkel jó nevelési eszköz.
Teljes mértékben helye van a nevelésben. Az ha rácsapok a gyerek fenekére nem eröszak, abból tanul csak igazán.
102 szavazat
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
89%
Meglàtom cigizni, lopott... Ez tényleg egyenrangú? 😞
2020. okt. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
85%

Mondjuk a cigizés meg a lopás kifejezetten azok a szituk, amiket inkább meg kell beszélni.


Olyan szitukban előfordul, hogy rácsapok a lányom kezére, amikor olyan dolgot csinál ami potenciális veszélyt jelent rá és ha rászólok nem hagyja abba.

2020. okt. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
80%

Olyan, hogy "megkívánja a helyzet", olyan nincs.

Olyan van, hogy érthető, ha a szülőnek eljár a keze. Én egyetlen egy esetben tudom magamról elképzelni: ha a gyerek valami veszélyes dolgot csinál, ahol a legfontosabb, hogy akkor és ott megakadályozzam a veszélyes cselekedetét. Pl. úttesten való átkelésnél kirántja a kezét az enyémből, én meg utána ugrok, és rögtön menne a nyakleves. Részint hirtelen ijedtségből, hogy baj történik; részint hogy megértse, ilyet SOHA SOHA nem szabad csinálnia. Inkább kapjon egy pofont, minthogy legközelebb elüsse egy autó.

Persze utána otthon megbeszélnénk, hogy megijedtem, hogy baja esik, nem bántani akartam.

Egyébként szerencsére eddig ilyenre nem volt példa (két gyerekünk van, egyik 3 éves, másik 7).

2020. okt. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
63%
Soha
2020. okt. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
59%
Ha egy szülő jól neveli a gyerekét, akkor elvileg elég a veréssel való fenyegetés, csúnya nézéssel és fenyegető hanghordozással kombinálva.
2020. okt. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
86%
Igen,van az a helyzet ahol elfogadható hogy odacsapjon az ember. Például ha ötvenszer elmondtad a három évesnek, hogy ne akarja tapogatni az begyújtott gázégőt, erre hisztizni kezd, félrelöki a kezedet, és ötvenegyedszer is majdnem megégeti magát. (valós életbeli példa sajnos) Inkább fújjon rám mert a kezére csaptam, minthogy egy életre hegeket viseljen az égési sérülés miatt.
2020. okt. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
86%

Senkit sem vernék meg. Pláne nem egy gyereket, akinek esélye sincs megvédenie magát egy felnőttel szemben.

Viszont a jelzés értékkel a fenékre legyintés (nem ütés, nem erős, nem fájdalmas) szerintem nem verés.

2020. okt. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
91%
Én elfogadhatónak tartom ha a gyerek többszöri figyelmeztetés, magyarázat ellenére is veszélybe sodorja a testi épségét. Inkább egy fenékre csapás mint egy komoly sérülés.
2020. okt. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
15%
Minimum legyenek azonos súlycsoportban már, szülő és gyereke. Gyengébbet nem ütünk, ennyi.
2020. okt. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
84%
Nincs gyereked utolsó mi? Tudod milyen hamar megvan a baj, mennyi hogy életveszélybe kerüljön egy gyerek? És az megvan hogy sokszor hiába téped a szád?
2020. okt. 5. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!