Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Adnátok így pénzt a gyerekedne...

Adnátok így pénzt a gyerekednek ha kéri ?

Figyelt kérdés

Mielőtt bárki kiakadna, azért tudom ilyen részletesen a kiadásait a lányomnak, mert tudni akartam, miért kér folyton a lányom 20 ezer Ft pluszba


Lányom 23L külön él,130.nettot keress 140 lenne,de a cég egy tanfolyam miatt levon 10 ezer Ft


A kiadásai havi szinten szeptember 10től-oktober 10 ig


kaja reggeli ebéd vacsora zöldség gyümölcs hús...

elvileg magának főz 40 ezer Ft


Teloszámla 6000,ebben 2000 Ft részlet is benne van


Rezsi 25 ezer


Életbiztosítása 12 ezer


Tampon betét 4000


Buszberlet 25 ezer ez a legolcsóbb a kocsiba járás 40 ezer lenne


Van kuzyája a havi kaja 8000


Elvileg akárhogy számolok egy 10 maradna,de azt mondja néha jó beülni ide oda mozi kv ilyesmi vagy a kutyának venni jutalomfalatkákat

És október elején már semmi pénze nincs és folyton jön,hogy ha nem baj és csak ha tudom akkor segítsem ki egy kis pénzzel


Ti adnátok neki havi szinten 10-20 ezer Ft ?


2020. okt. 5. 17:14
 101/154 anonim ***** válasza:
9%

En aranyaiban kb ennyivel kezdtem az eletem. De nem kertem a szuleimtol. Ok vagy adtak maguktol vagy olyanokra kertem, mint nyelvvizsga, jogositvany, cegalapitas. Tehat ha teged zavar, hogy gyakorlatilag zsebpenzt kunyeral toled (mert bevallom ez annak tunik, hiszen meg is mondja jo beulni valahova egy kv-ra elmenni moziba stb.), akkor vagy szuntesd be a penzcsapod vagy ajanlj egy masik "konstrukciot neki".

1. Kerek perec megmondod nem all szandekodban a tovabbiakban a szorakozasat es extrait fizetgetni, hanem most fel evig probalja ezt maganak kigazdalkodni, mert abbol tanulhat.

2. Kozlod nincs kedved tovabb zsebpenzt adni neki, viszont ha gondolja fizeted neki te a ceges tanfolyamot (mintha te fizetned a havi 10-et, igy neki vegeredmenyben 10 ezerrel tobbje lesz/marad), de remelhetoeg van a tanfolyam vegen valami papir is es azt szeretned latni (azaz hogy tenyleg elvegezte). Vagy felajanlod ha akar nyelvvizsgat vagy jarna fitneszterembe akkor oda x alkalmas berletet veszel az o nevere es ezzel tamogatod.


Tovabbi variaciok. Egyszeruen csiķenteni kezded az osszeget, mondogatva gyujteni kezdtel jovo nyarra egy tengeri szallodahajos utazssra vagy ausztral nyaralasra es nagyon ossze kell kapnod magad vagy hogy elkezdtel te is ide vagy oda jarni konyhafelujitasra sporolsz akarmi es egyszeruen mondogatod jaj most nem tudok adni talan kovetkezo honapban vagy sajnos most csak 2000-et tudok nelkulozni ne haragdj. Hidd el meg fogja oldani. Te meg szulinaojara es karacsonyra adj neki ha szeretnel egyben nagyobb osszeget (15-20.000-et).

2020. okt. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/154 anonim ***** válasza:
85%
külön él de hol?🤔 mert lakbér nincs csak rezsi.
2020. okt. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/154 anonim ***** válasza:
8%
biztos összecuccolt valamelyik nagyonokos barátnőjével - vagy pasival - akik csak a fele rezsit kérik el ottlakásért. persze vitte a kutyát, az előfizetéses telefonját - feltöltős neki nem jó -, a kocsiját (hoppá, azt hogyan fizeti?), meg a 12 ezres életbiztosítását. ami szintén nagyon fontos lehetett, és most nyíg, hogy kevés a fizetés
2020. okt. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/154 anonim ***** válasza:
71%
Nagy szívességet tenne a sors, ha néhány alakot innen meddőnek teremtett volna.
2020. okt. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/154 anonim ***** válasza:
70%
Hát nem tudom nekem a feltöltős, drágábban jön ki mint 4000, jóval magasabb a per/sms díj.
2020. okt. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/154 anonim ***** válasza:
28%
105#, persze (sajnos), hogy percdíjra, sms-re drágább, de a a fix 4000 (6000) ft-os kiadás szembeállítva a 3 havonta 5000 Ft-os (ez csak egy példa) feltöltéssel, az máris jóval kevesebb. és ezzel nem azt akarom mondani, hogy valakinek ne legyen előfizetéses telefonja. legyen. ha az anyagi keretei azt megengedik.
2020. okt. 5. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/154 anonim ***** válasza:
86%
Havonta megy le vele 5500-6000 Ft, és nem telefonálok sokat, meg a net is le van korlátozva, és igen gondolkodtam előfizetésen, sokkal jobbak, nyilván ha havi 4-5 sms- meg 10-hívással elevickélsz akkor jó de amúgy egy kalap kaki.
2020. okt. 5. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/154 anonim ***** válasza:
16%
Kb 4x annyit keresek, mint a lány, és közel sem költök havi 4000 forintot tamponra/betétre (max ha belevesszük a sampont/tusfürdőt/dezodort/arclemosót/kutyafülét akkor, de csak azért, mert mindenből márkásat veszek), meg nincs 12000 forintos életbiztosításom, mert minek. Viszont magára többet kellene költenie, kikapcsolódásra, vasárolgatásra. Szóval nyilván adnék neki, ennyiből nem lehet normálisan egyedül megélni, max párkapcsolatban, ahol felezik a költségeket.
2020. okt. 5. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/154 anonim ***** válasza:
59%
Nem értem én sem az életbiztosítást. Mármint nem ismerek olyat a környezetemben, aki erre "pazarolná" a pénzt úgy, hogy mellette nem tud rendesen megélni. Nyilván akinek van miből, az fizetheti, meg akinek gyereke van, de így nem látom az értelmét.
2020. okt. 5. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/154 anonim ***** válasza:
95%
Hozzáteszem, a lakásbiztosítást értem, mert bármi történhet, de ha meghal, kiről gondoskodik a pénzből?
2020. okt. 5. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!