Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Adnátok így pénzt a gyerekedne...

Adnátok így pénzt a gyerekednek ha kéri ?

Figyelt kérdés

Mielőtt bárki kiakadna, azért tudom ilyen részletesen a kiadásait a lányomnak, mert tudni akartam, miért kér folyton a lányom 20 ezer Ft pluszba


Lányom 23L külön él,130.nettot keress 140 lenne,de a cég egy tanfolyam miatt levon 10 ezer Ft


A kiadásai havi szinten szeptember 10től-oktober 10 ig


kaja reggeli ebéd vacsora zöldség gyümölcs hús...

elvileg magának főz 40 ezer Ft


Teloszámla 6000,ebben 2000 Ft részlet is benne van


Rezsi 25 ezer


Életbiztosítása 12 ezer


Tampon betét 4000


Buszberlet 25 ezer ez a legolcsóbb a kocsiba járás 40 ezer lenne


Van kuzyája a havi kaja 8000


Elvileg akárhogy számolok egy 10 maradna,de azt mondja néha jó beülni ide oda mozi kv ilyesmi vagy a kutyának venni jutalomfalatkákat

És október elején már semmi pénze nincs és folyton jön,hogy ha nem baj és csak ha tudom akkor segítsem ki egy kis pénzzel


Ti adnátok neki havi szinten 10-20 ezer Ft ?


2020. okt. 5. 17:14
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/154 anonim ***** válasza:
75%
81es, ha meg beleszólt volna a továbbtanulásba, habzó szájjal fröcsögnétek, hogy mi jogon tette, miért nem hagyta érvényesülni, tönkretette a gyerekét :-)
2020. okt. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/154 anonim ***** válasza:
64%
Én is 130 ezer Ft-ból élek=vegetálok. Segíts neki, 23 évesen ez pláne nem élet.
2020. okt. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/154 anonim ***** válasza:
0%
83-as nem érted. Ha jól neveli, fel sem merül a lányban, hogy ne tanuljon tovább. Úgy tűnik nálad sem vitték túlzásba a taníttatást. :)
2020. okt. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/154 anonim ***** válasza:
28%
A különélés magában foglalja azt h eltartja magát. Nyilván alkalmanként segítenék, de nem nonstop. Eléggé keveset keres, úgy látszik mégsem volt jó ötlet a különköltözés. Ez nem úgy megy h elmegyek külön, aztán meg folyton anyától kérek pénzt, mert az nem önálló élet, konkrétan nem tudja eltartani magát. Ha már elköltözött, jogosan várható el tőle h igenis oldja meg a pénzügyi dolgait egymaga. Én mondanám neki h költözzön haza, és amíg nem talál normális munkát amivel el tudja tartani magát, addig maradjon itthon.
2020. okt. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/154 anonim ***** válasza:
24%

85ös, tévedsz, két diplomám van. Viszont látszik, te nem voltál kamasz közelében még, mert akkor tudnád hogy bizony lázadnak, tehát hiába próbálnád te nevelni, az semmit se ér. Majd egyszer ha olyan 20-25 év múlva lesz gyereked majd megtudod:-)


Én is lázadtam, és jöhettek a szüleim azzal hogy a megélhetéshez tovább kell tanulni, kiröhögtem őket hiszen én elképzeltem hogy műkörmös leszek saját szalonnal és majd dől a lé, az egyetem amúgy is csak a strébereknek való.

El is végeztem a műkörmös szakmát(akkor még nem minden második lányak ez volt a végzettsége)de bizony nem jött be. 26 évesen láttam be hogy ha el akarom magam tartani tanulni kell, levelezőn főiskolára mentem,mellette gyárban dolgoztam. A második diplomám 34 évesen végeztem el, és most már nettó 500 ezer a fizetésem.


Felnőttként igazat adok a szüleimnek, de kamaszként csak azt láttam tönkre akarják tenni az életem.

2020. okt. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/154 anonim ***** válasza:
0%
87-es, belátom, hogy részben (többnyire) igazad van, viszont már nem kamasz lányról van szó és így már teljesen más megítélés alá esik a helyzet az én véleményem szerint, de értem, amit mondasz tényleg. 20-25 év múlva már remélem nagy- vagy ükmama leszek. ;) További szép estét!
2020. okt. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/154 anonim ***** válasza:
92%
az nem derült ki, hogy hogyan finanszírozza a lány a lakhatását és miből tartja fent a kocsiját. a 130-ból ugyanis bajosan.
2020. okt. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/154 anonim ***** válasza:
72%
Én csak egyet nem értek. Hol él külön? Illetve miből? Kiszámoltam, és tényleg csak egy 10-ese marad havonta. De ahol él,az saját lakás? Mert albérlet nem jön ki 10000 forintból. Vagy segítetted egy lakással? Ez azért nem mindegy szerintem. Mert ha valahol csövezik, akkor szégyeld magad, de ha ennyi idősen hozzájutott egy saját lakáshoz a segítségeddel, akkor kérheted tőle, hogy kicsit jobban fizető állás után is nézhetne. Bár ezt amúgy is, mivel így nem fog fejlődni.
2020. okt. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/154 anonim ***** válasza:
80%
70es Akkor király mert neki tuti nem kell már betét se tampon 😂 amúgy meg lovagoltok a 4 rongyos eü cuccokon de az senkinek nem tűnik fel, hogy ez felsorolás..? Betét tampon..gondolom wc papír, zsepi, papírtörlő, kézfertőtlenìtő, WC illatosító, felmoso folyadék mososzer sampon szappan öblítő,mosogatószer,szivacs..vagy ezeket esetleg lopja?? Úristen ha csak azt venné amit anyuka betanult Akkor már az òtvartòl viszketne..annyi itt a rosszindulat,hogy bő vizzel bő nyállal bevéve is beledöglik az ember..
2020. okt. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/154 anonim ***** válasza:
30%
Én szintén 23 éves vagyok mint a lányod. 150 ezret keresek, de mikor elkoltoztem még csak 124 volt a fizetésem. Akkor is ki tudtam belőle jönni. Szukosen de ki. Volt amikor még félre tenni is tudtam. De ha 80 ezret keresnék és kopogna a szemem akkor se kérnék kölcsön anyamtol. Nem azért mert nem adna, hanem mert lesulne a pofamrol a bőr. Nem semmi hogy a lányod képes kunyeralni minden hónapban felnőtt ember lettere.
2020. okt. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!