Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyi gyerektartást kéne...

Mennyi gyerektartást kéne fizetnie, ha azt bíróság ítélné meg?

Figyelt kérdés

Lányom apjával a gyerek születése után tönkrement a kapcsolatunk, az anya is rendessen kevert midig és elég lett, elhittem a gyerekkel.

4 éves kapcsolat volt, 3 év együttélés és a végén egy hatalmas csalódás.

Van egy nagylánya (5 éves kora óta ő nevelte, amióta szetmentünk vele sem találkozott, lányom 5 éve nem látta, most 6 éves), velem maradt ő is és a suli miatt még fizet rokontartást.

Lett közbe egy lánya, akit még ő nevel az anyával.

Úgy egyeztünk meg, hogy 15öt fizet, de sokak szerint ez marha kevés.

Jól keresek, a pénz a lányom számlájára menne.

Mivel nem érdekli a lánya, ezért megkerte, hogy mondjon le rola (erre még nem reagált), hogy ne kelljen sulihoz, személyihez és semmihez a beleegyezése illetve aláírása.

Javítsátok ki ha tévedek, de ha lemond róla, akkor nem kell semmihez. Fizetni viszont köteles.

A másik, hogy most az egyszer kértem, hogy postán küldje, mert új számlám lesz (osztrák) és jövő héten csináltatok lányomnak egy számlát, amire úgye gyűlölik a pénz.

A gyerekkel ő nem akart kapcsolatban maradni, pedig ő voltegveszve vele, hogy gyereket szeretne (belementem, mert minden adott volt és egyedül is boldogulok vele. Azóta új párom is lett 3 éve, imádják lányommal egymást).

Nem futkoztam eddig bírósághoz, de most betelt a pohár. Most sem szeretnék, én inkább megegyezni szeretnék.

Továbbá nyugalmat szeretnék, nem akarok mindig utanna futkosni.

A másik kérdés, hogy ennek mi a menete, ha mondjuk perre viszem az ügyet? Tudom ügyvéd, de még nem akartam ezt.

És keres 170 körül, akkor menyi gyerektartást kellene fizetnie a fentebb leírtak alapján?

Köszi a válaszokat előre is.


2020. okt. 7. 00:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
62%
30 ezer kb
2020. okt. 7. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem 25-30 ezer körül ítélnék meg
2020. okt. 7. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
7%
170 ezerből sem lehet rendesen megélni, nemhogy ha 30 ezért levonnak belőle. Ha jól keresel, elégededj meg a 15 ezerrel.
2020. okt. 7. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
9%
Sajnos ugyan úgy köteles fizetni, a 15-meg bőven tökéletes.
2020. okt. 7. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
81%
25.
2020. okt. 7. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
85%

Gyerekrol lemondani nem lehet, csupán a szülői felügyeleti jogról. Ez valóban nem érinti a tartásdíjat.

Ha jól értelmezem apukának 3 gyereke van, ebből egy nagykorú, rá rokontartast fizet. Nos, alapvetően gyermektartásdíj a kötelezett jövedelmének max 50%-a lehet. Nettó 170e 50%-a 85e. Ha a maximumot nézzük, akkor így a két kiskorú gyerekre (mivel minden gyereket bele kell szamitani, azt is akit sajat háztartásában nevel) 42500 járna, a nagykorura viszont megszüntetnék a rokontartast. Nagy eséllyel olyan 25-30 lesz az, amit megítélhetnek és így is komoly eséllyel kérheti a rokontartas megszüntetését. Nem tudom az mennyi és hogyan gazdálkodtok vele, de érdemes elgondolkodni rajta, hogy nyerték e vele, ha az megszűnik és helyette a kicsi gyerekre járó tartásdíj emelkedik.

2020. okt. 7. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
60%
Atyaég, mennyi retardált ember. A gyereket mindkét szülő kötelessége tartani, ha anyuka milliomos, az apuka akkor is köteles gondoskodni róla (mondom ezt elvált apaként). A 15 röhejesen kevés, az meg a kutyát nem érdekli, hogy apuka hogy él meg a 170 ezréből, a gyerek önmagát ellátni nem tudja, sem dolgozni nem mehet, tehát az tökéletesen irreleváns miképpen osztja be az apa a maradék pénzét, még ennyi jövedelemből is a 30 ezer a minimum. Ha olyan szerencsétlen és szegény az a hányatott sorsú ember, akkor talán nem kellene több gyereket gyártani a nagy büdös semmire, hanem gondoskodni a már meglévőkről. Eszem megáll, dugni van esze, meg szaporodni is, de hát irgumburgum, annyira csóró, hadd ne fizessen már többet. Köttesse el magát az ilyen, mielőtt tovább szórja a magját a nélkül, hogy felelősséget vállalna a már létrehozott életekért. Szégyen, ahogy gondolkodnak egyesek.
2020. okt. 7. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Igazából 30at fizet így, hogy a nagylány már sulis.

Mindenki szerint kevés, de én megegyeztem vele és nem akarok bíróságot, de 6 év után a lányomat belevonni ebbe sem akarom. Ő hepciáskodik, hogy többet nem fizethet, mert ennyiből él, nem is én hoztam fel ezt a témát.

Azt szeretném, hogy mondjon le róla és semmihez ne kelljen az engedélye, aláírása.

Ezt a bíróságon tudjuk megtenni? Vagy (Szerinte) a gyámügyön.

Köszi a válaszokat.

2020. okt. 7. 08:47
 9/14 anonim ***** válasza:
44%

Bíróságon. De megegyszer, a gyerekrol nem mondhat le, csak a felügyeleti jogáról. Ha nem akarja, nem lesz egyszerű menet és ha ilyen jó fej, mint írod, esélyes hogy kibaxasbol csak azért se fogja megtenni, pláne ha megtudja, tartásdíjat így is fizetnie kell.

Gondold meg, érdemes e pert kezdened, mert 99,9% hogy ez azzal jár, hogy a nagylanytol elveszik a rokontartast, így egy fillérrel nem fogsz többet kapni, mint eddig.

2020. okt. 7. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

De nem is akarok többet, de írtam is. Nyugalmat akarok.

Fizette eddig is a 15 öt lányomra, a nagyobbikra is, de szoba került, hogy lemond a jogairól, amibe most látszólag bele is ment és nem mondta, hogy nem akarja ezt se fizetni, csak hepciás volt, hogy többet nem fizet, amikor nem is erről volt szó.

Csak úgy felvilágosítottam volna, hogy amúgy mennyit kéne fizetni.

A lényeg, hogy ne kelljen semmihez a beleegyezése. Személyiigazilványt csináltatni is előtt 4 éve. De nem akarom, hogy bármihez is közé legyen.

2020. okt. 7. 09:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!