Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Három középiskolásnál ha az...

Három középiskolásnál ha az egyik gyereket meghívják Sevillába, mert csak ö beszél spanyolul, akkor el lehet engedni vagy úgy kell gondolkodni, hogy vagy midenki megy vagy senki se?

Figyelt kérdés
2020. okt. 8. 10:26
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
11%

Itt azért én jobban belenéznék a dolgokba, mint hogy ki beszél spanyolul és ki nem.

Ha rokon, akkor abban az esetben ezt megértem, ha a spanyolul beszélő gyerekkel sokkal jobb a kapcsolata, mint a többivel. Ha nem, akkor én kényelmességnek és bunkóságnak érzem, nem túl elegáns, hogy csak a spanyol nyelv miatt meghívja az egyik gyereket... és gondolom, elvárja ezek mellé, hogy a többi gyerek ne sértődjön meg. Nem hiszem, hogy annyival kényelmetlenebb lenne neki az, ha magyarul is kellene kicsit beszélgetni vagy 2 gyerekkel többre biztosítani a kaját - ha már az egyik külök tud beszélni, akkor simán el tudnak menni közösen a tesók ide-oda, majd a spanyolul beszélő tesó fordít, így az sem szakadna a vendéglátó nyakába. Nekem CSALÁDi kapcsolatokba ez így nem férne bele.


Ettől függetlenül, hogy így gondolom, elengedném a gyerekemet, mert nem őt büntetném, de megbeszélnénk a másik kettővel, hogy XY néni egy büdös bunkó (hacsak nem jobb tényleg a kapcsolata a másik gyerekkel), ne a testvérükre fújjanak emiatt, és addig mi csinálnánk itt vmi laza, érdekes dolgot.

2020. okt. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
93%

Nehogy már egy rokon ne dönthesse el, hogy kit hív vendégségbe!


Te az egész pereputtyot meghívod, ha pl. az unokatesóddal szeretnél egyet kávézni?

2020. okt. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
18%
22: azért egy kávézás meg nyaralni meghívás között van némi különbség. És igen, azt is írtam, ha alapvetően jobb a kapcsolat kettejük között, akkor megértem, ha nem, bunkóságnak tartom. Ennyi.
2020. okt. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
84%

van különbség! igen+!


De még egy párszáz ft-os kávézásnál sem elvárható az egész pereputty meghívása! Nemhogy egy többezer eurós külföldi (all-inclusive) vendéglátásnál!

2020. okt. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 A kérdező kommentje:
Utolsó, Sevillába elég olcsó kijutni, fõleg ingyenes szállással.
2020. okt. 8. 13:24
 26/36 anonim ***** válasza:
26%
Láttunk már vendégül külföldi rokont, annyival került többe 3 ember ellátása, mint 1é, hogy annyival több élelmiszert vettünk, abba nem hal bele sztem senki. De ha olyan az anyagi helyzet, akkor még mindig felajánlhatják a vendégek, hogy ők fizetik a kajájukat.
2020. okt. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
94%

Hát akkor fizesd be a másik két tesót helyettük! :-DDDD


Plusz két tinédzser többhetes etetése-ellátása azért nem két fillér!

2020. okt. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 A kérdező kommentje:
De ott a másik helyzet... a fenekük alá lett téve, nem dolgoztak meg érte, nem fogják tudni èrtèkelni a kevesebbet.
2020. okt. 8. 13:28
 29/36 anonim ***** válasza:
22%

Kérdező, a 28-as válaszodra: nem azért tanul senki se nyelvet, hogy majd a rokon akkor meghívja. Ezért ő nem dolgozott meg, ez a rokon saját döntése volt.


Ha majd jó munkahelye lesz, kiköltözik Spanyolországba stb., akkor lehet mondani, hogy megdolgozott érte. Meg hát középiskolás ygerekekről beszélünk, könyörgöm, nem 30évesen hisztiznek a meghívás, ellátás miatt.

2020. okt. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
65%
28: most akkor neked van ezzel problémád....?????
2020. okt. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!