Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért csinálja ezt anyám...

Miért csinálja ezt anyám öcsémmel?

Figyelt kérdés

Ocsemnek autista jellemvonasai vannak. Nehezen szocializalodik, kicsit masabb mint a tobbiek, de egyaltalan nem vallalhatatlan. Kicsit lassabb a dolgokban, vannak dolgok amiket tulreagal, de ezek ahogy nott, enyhultek.

Na anyam az meg van erte veszve. Alap dolgokat nem enged neki. Nem mehet be egyedul boltba, mert anyam nem engedi. A telefonnak mindig ocsemnel kell lenni es fel kell, hogy vegye. Multkor egy oraig nem vette fel, mikor suliban volt es anyam sirva jott haza. Egyutt kell tanulnia anyammal minden nap.

Ha azt mondom tesomnak, hogy zuhanyozzon le vagy borotvalkozzon meg, vagja le a kormet, anyam egybol elkezd engem szidni es veletlenszeru dolgokat hoz fel, hogy pl. " Te meg multkor nem vasaltal el".

Nem tudom megerteni. Lassan 16 eves a gyerek es alap dolgokat nem tud megcsinalni. Titokba kuldhetjuk csak el az 500 meterrel tolunk fekvo boltba, mert anyam megbolondul, ha csak felvetjuk is az otletet. Vagy utanaindul mert felti. Felhivni nem meri, mert olyanokat talal ki, hogy a gyerek meghallja a zebran, hogy csorog a telefon es megall felvenni es elutik.

Nem ertem miert csinalja. Nem ertem miert nem erti meg, hogy ez nem jo a gyereknek de mar nagyon idegesit az egesz helyzet. Ez mar nem normalis. Mit csinaljak?



2020. okt. 8. 11:05
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem ártana másodvélemény kérni, némelyik "szakértő" szart sem ér. Ha a tesód mégis autista, jobb ha diagnosztizálják, és megfelelő segítséget kap hogy fejlődhessen. A 2-6-os válaszoló jó tanácsot adott. Ha pedig megerősítik hogy NEM autista, az talán kibillenti anyudat a hibás viselkedéséből.
2020. okt. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!