Megoldható ez valahogy?

Figyelt kérdés

Először is megpróbálom elmagyarázni milyen is az anyám:

Sose téved

Csak neki van igaza

Nem felejt el semmit

Mindenben igaza van

Mindenben jó

Mindig te vagy a hibás.



Nos a lényeg az hogy ha megrpóbálok értelmesen beszélni hozzá logikusan érvelve bizonyitékot felhozva akkor sose ismeri be hogy tévedett és egyből egy teljesen más végletről kezd el beszélni ami szerinte nagyon sok köze van hozzá és ha megpróbálom az előzőt megemliteni egyből "most nem arrol van szó" aztán ott van az "elküldlek apádhoz" meg a "le leszel tiltva a nyomogatásról".



Szóval az ez évi veszekedés úgy kezdődött hogy tavaly a covid miatt nagyon gyenge eredményeket értem el. És mivel ő m@shoz jasonlit engem és magához is (ugye ő a tökéletes) hogy akkor xy-nak miért lettek jobbak a jegyei. Vagy hogy neki milyen rossz volt kiskorában mindent egyedül csinál mindent tökéletesen és hogy ő ilyen helyzetben mindent jól csinált volna. Mikor rá akarok mutatni hogy xy nak és xy nak se ment sőt rosszabbul akkor aht szokta mondani hogy ne hasonlitsam magam másokhoz. Az első két hétben a iskolát újították és nem mentünk. Egy hét után megbetegettem és két hétig nem voltam iskolában. Visszaérve egyedül nem voltam képes rendesen pótolni így le voltam egyes tantárgyakból maradva. Nekünk ilyenkor van 3 napunk pótolni de még így is irattak velem dolgozatokat. Az egyiket kedden újraírhatom csak egy röpi volt németből a másik egy kémia témazáró amiről még nem tudok sokat de egész jól sikerült. Aztán ma megirtam egy fizika tz-t ami nem ment nagyon jól. Mevkérdezte hogy ment én válaszoltam hogy nem sikerült túl jól. Erre ő azt mondta hogy jobban kell teljesitenem bocs vagyis "ha nem tanulsz mész apádhoz" ezt nem csak fizikára értette hanem mindenre még úgy is hogy egyenlőre csam ötösöm van. Meg "nem használhatod a gépet mert látom megint azt nyomod tanulás helyett" miközbe ppt-t csináltam. Nemtudom hogy mit szívott (asszem ez a legjobb kifejezés) de azt hiszi hogy 0-24 ben a gépet nyomom. Miközben mikor ráérek esre játszok 1 órát.



Nagyon össze vissza írok de dühös vagyok.



Ezzel az egésszel arra akartam kijukadni higy lehetetlen vele beszélni. Ignorál engem az érveket a bizinyitékokat hazudik kikerülő válaszokat ad és mintha észre se venné. Teljesen ignorál engem. És mindennel szemben nagyon nagyon nagyon negatív.

Meg lehetne változtatni ezt az állapotot?


Nekem is vannak hibáim de én beismerem őket. Mint pl szobában rendet rakás. Egyszerüen nem bírom tényleg elgondolkotom hogy az apámhoznköltözöm csakhogy messze él és az összes barátom itt van. Nem tudok mit csinálni és ez rendkívül idegesirő és hergelő.



2020. okt. 8. 21:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
77%

Zárd magadra a szobás.

Ne állj le vitatkozni (egy vitához két ember kell szóval ha nem mész bele nem lesz vita)

Tölts minél több időt házon kívül. (mondjuk könyvtárban)

2020. okt. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
29%
Rakj rendet a szobádban és tanulj jól, ha ezek nincsenek meg, akkor nincs jogod picsogni.
2020. okt. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Könyvtárba szivesen mennék de újitják. És kinézném belőle hogy ezután tényleg elküld a fénébe.
2020. okt. 8. 21:16
 4/18 kicsibarany ***** válasza:
80%
Nagyon ismerős amit írsz, valszeg nem fog megváltozni. Ki kell bírni ezt a pár évet, aztán költözés albiba. Vagy kollégiumot tudsz még megpróbálni ha van rá lehetőség.
2020. okt. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
86%

#5 szerintem sok felnottnel helyesebben ír a kérdező. Elrontott 1-2 szót, na és? Undorító az ilyen viselkedés. Kössél már bele egy gyerekbe, légyszi.


Amúgy kedves kérdező, sajnos anyud tényleg nem valószínű, hogy változni fog. Esetleg megpróbáltál vele nyíltan beszélgetni erről?

2020. okt. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
76%

#5: Tehát az leszóló kommentet érő hiba, ha Kérdező elvéti egy szó helyesírását; de az, hogy te szándékosan ékezetek nélkül írsz, az szerinted tökéletesen rendben van.

Mind a kettő hiba!


De hogy a témához is hozzászóljak: a hatpontos kezdő felsorolás után egyértelmű, hogy vele nem lehet értelmesen és érdemben vitázni, mert semmilyen érvet nem fogad el -- és ez nemigen fog változni. Szóval 4-essel értek egyet.

2020. okt. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Csak szólnék leírtam hogy dühös vagyok és össze vissza írok
2020. okt. 8. 22:12
 8/18 anonim ***** válasza:
78%
#5 De ha oltogatsz másokat akkor legalább tudnál te magad is helyesen írni... Ja, hogy az már nem megy? Akkor meg ne oszd az észt.
2020. okt. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
85%

A másokkal példálózás sok szülőnek vesszőparipája. Hányszor hallottam, hogy "xy-nak biztos ötös lett, neked miért nem lett jobb?" Amúgy jó tanuló voltam, 4-5 általában, de főleg gimiben be-becsúszott pár rosszabb dolgozat. Aztán meg ha nehéz dogánál "xy-nak is hármas lett" akkor meg már persze nem érdekli hogy más hanyast kapott... Meg "az órákra fel kell készülni, olyan nincs hogy majd a tz-re megtanulod, bezzeg mi minden nap felkészültek voltunk" stb. Aztán ilyen családi összejöveteleken a nagynéniktől kiderül hogy persze nem teljesen úgy volt az, meg bőven tettek rossz fáta tűzre a szüleim is.

Ez van, túl fogod élni, senkinek nem volt felhőtlen a kapcsolata a szüleivel tiniként.

2020. okt. 8. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
27%

Először is megpróbálom elmagyarázni milyen is egy kamasz:


Sose téved


Csak neki van igaza


Nem felejt el semmit


Mindenben igaza van


Mindenben jó


Mindig te vagy a hibás.

2020. okt. 9. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!