Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogos-e szülőként így korlátoz...

Jogos-e szülőként így korlátozni a gyerekük iskolaválasztását?

Figyelt kérdés

Adott egy nyolcadikos gyerek, kitűnő tanuló, jó mindegyik tantárgyból, viszont fogalma sincs, hogy milyen szakmát szeretne, de azon is gondolkodik, hogy jelentkezik egy szakgimibe, onnan ugyanúgy tovább tud tanulni középiskola után is, de igazából nem olyan határozott ezzel a szakgimi gondolattal, mert nem tudja mi legyen, ha azt választja. Itt a középiskola kiválasztásának az ideje.

A szülő elmondja a választásnál, hogy ha középiskola után egyetemre akar menni a gyerek, akkor nem igazán fogja tudni támogatni, és ha tudná se támogatná, max nagyon minimálisan. Ehhez képest ilyen kikötései va szülőnek:

-Csak gimibe jelentkezhet a gyerek, szakgimi, szakközépiskola nem jöhet szóba,

-Nem lehet kollégista (bejárósan megközelíthető erősebb suli nincs, illetve a gyerek erősen a koliba menés mellett van)

-Illetve később kijavítja, hogy lehet kollégista, de csak egy bizonyos iskola bizonyos tagozatán, ha azt választja, de ott is csak azért, mert ha odamegy akkor kötelező a koli



2020. okt. 10. 12:02
A kérdező szavazást indított:
Teljesen jogos
Részben jogos
Részben nem jogos
Egyáltalán nem jogos
Több körülményt kéne ismerni (pl?)
Egyéb (írd le kommentben)
86 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
84%

" és ha tudná se támogatná, max nagyon minimálisan."


Milyen szülő ez??

2020. okt. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
82%

Egyáltalán nem jogos.

Ha a gyerek számára egy szskgimis osztály jónak és megfelelőnek tűnik akkor nyugodtan menjen oda.

A kolis részt nem is értem, mert ha nincs a közelben suli akkor mit akar? Nem a koli a legjobb megoldás pláne ha a gyerek is ezt akarja?


Amúgy a, legérthetetlenebb hogy csakis gimi a jó, mert a a szakgimik (mostmár technikumnak hívják) is lehetnek ugyanolyan jók. Ez tipikus proli hozzáállás hogy "csak a gimi a jó mert az nívós és így van min dicsekedni" és főleg úgy hogy nem is mindegyik nívós.


Ne aggódj velem is az volt hogy anya megmondta hatodikban hogy gimibe fogsz menni! Én műszaki technikumba akartam menni és 3 évig (6.-7.-8.) kűzdöttem és veszekedtem vele (kB hetente 2-3x előjött) míg megbékélt.

Mostmár 9.es vagyok egy műszaki technikumban.


Szóval abszolút hülyeség a részükről.


Ha több minden érdekel írj privit. Nem fogok mindent leirni.

2020. okt. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
63%
Mármint nem fogok mindent leirni itt nyilvánosan.
2020. okt. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
74%
8.-os korában nagyon kevés ember tudja, hogy mit akar csinálni a felnőtt évei nagy részében. És ha tudja is akkor sem feltétlen marad a szakmájában élete végéig. Rengeteg 30 körüli vált pályát például. Egy 8.-osnak nem kötelessége tudni, hogy hova akar menni, de ha van egy érzése, akkor hagyni kell hogy elmenjen afelé és kipróbálja magát benne. Az sem baj, ha nem az lesz végül. Az ember a tapasztalással épül. Nem kell semmit befejezni. Sőt, ha nem tetszik akkor félbe kell hagyni és bele kell fogni másba.
2020. okt. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
32%

Ha a gyerek nem tudja milyen szakmat szeretne, akkor evidens a sima gimnázium mint választás, ugyhogy teljesen érthető ez a resz.

A felsőfokú tanulmányokat épeszű szülő ha tudja anyagilag támogatni, akkor megteszi. Ha nem olyan az anyagi helyzet, akkor nem támogatja. Erre van a diákhitel.

A kollégium annak való, aki azért nagymértékben önálló. Az a gyerek, akinek fogalma nincs róla, mit akar tanulni, amolyan nagyon nem lehet önálló.

2020. okt. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
72%

5 A gyerek úgy bújik ki az anyjából, hogy önálló. Véletlenül sem úgy történik ez meg, hogy van egy kihívás amihez fel kell nőnie és így lesz önálló, igaz?

Ha van erre szándéka, akkor a minimum, hogy tekintélyből beleverjük hogy nem és oda mész ahova mondom mert én vagyok az anyád, mars a szobádba.

2020. okt. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
88%

5!


Írtam én ilyet? Felénk a középiskolás 14 éves, ergo nem csecsemo. Valamifele onallosaggal mar rendelkeznie kell. A kérdésben szereplő gyermek lehet még 5 éves szinten van és egy zsiroskenyeret se képes megkenni magának.

A törvény nem véletlenül adja ám az iskolaválasztás jogát a szülő kezébe. Nagyon kevés kivételtől eltekintve a gyereket a szulo ismeri a legjobban és ő az, aki a legjobbat akarja neki.

2020. okt. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
90%

Ha kitűnő tanuló vagy akkor kár szakgimibe menned. Persze sok minden függ a januári központi írásbelidtől is.


Nekem személy szerint az a bajom a szakgimivel, hogy jelenleg még nem vagy 100%-osan biztos benne mi is akarsz lenni. Ha felvesznek és két év múlva meggondolod magadat, akkor nem tudsz váltani.


Javaslom beszéld rá édesanyádat egy gimire kolival együtt.

2020. okt. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Viszont itt a leírásban benne van, hogy egy esetben mehet koliba, szóval annyira nem önállótlan
2020. okt. 10. 12:49
 10/17 A kérdező kommentje:
Amióta ez volt eltelt négy év, de ez most nem releváns a kérdés szempontból, mivel csak az akkori döntés szempontjából érdekel, mivel akkor senki sem láthatta előre, hogy mi lesz most pl négy év múlva. :)
2020. okt. 10. 12:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!