Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem hagynak időt tanulni. Mit...

Nem hagynak időt tanulni. Mit mondjak még a szüleimnek?

Figyelt kérdés

Hétfőre meg kellene tanulnom 5 emelt tételt töriből, de tegnap este közölték, hogy ma segítene kéne itthon, mert benne vagyunk eléggé a lakásfelújításban.

Tudom, hogy az 5 db szinte semmi, ahhoz ami majd kell májusban az érettségin, de mivel eddig nem nagyon feleltünk tételekből nem szerettem volna az utolsó napokra hagyni. Végül nem jött össze, mert mire hazaérek minden nap 4-kor örülök ha a házit van erőm megcsinálni meg esetleg a dolgozatokra felkészülni másnapra.

Így most az van, hogy lesz a holnapi nap amikor tudok tanulni hétfőre.


Plusz ha már most ez megy, nem tudom, hogy fog sikerülni felkészülni rendesen 5 tantárgyból az érettségire..



2020. okt. 10. 12:13
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
89%
Miért nem mondod meg nekik?
2020. okt. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Tudják.
2020. okt. 10. 12:19
 3/22 anonim ***** válasza:
39%

Kezdj el sorrendet felálltani és priorizálni a feladatok között. Az érettségi a legfontosabb a jövődet illetően, hiába csinálod meg a házidat semmire nem mész vele a jövőben.

A helyedben hagynám a házikat és a fontosabb dolgokat venném elő ha már leülök tanulni.

2020. okt. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
92%
Ma segítesz, korán lefekszel, és reggeltől holnap van bőven időd. Nem világos, hogy holnap számon kérnek -e, de ha nem sikerül, akkor megvan az okod a felkészületlenségre. Ha valóban májusra kell, akkor feleslegesen csinálsz vihart a biliben.
2020. okt. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
8%
Hétvégén tudtad, hogy dolgozni fogtok, akkor van rá idő, ne olyankorra halaszd a tételeket.
2020. okt. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
7%
Gondolom, nem készülsz továbbtanulni, ha 5 tárgy sok az érettségire. Akkor az egyetemet úgyse bírnád. Vizsga előtt kell tanulni, mert amit most bebiflázol, arra májusban már abszolút nem emlékszel majd, az emberi agy nem tárol olyan sokáig adatokat. Nálam vizsgánként ha 25 tételt számoltam, az volt a lényeg, hogy a vizsga előtti negyedik napra minden tétel legyen kidolgozva. Mert 4 napot hagytam a bebiflázásra, vagy inkább hármat, negyedik nap levizsgáztam, ötödiken már nem emlékeztem semmire.
2020. okt. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
87%
Hétköznap tanulj, menj el a közeli könyvtárba, ott ülj reggeltől zárásig, mert otthon nem fognak hagyni úgysem. De a könyvtárba nem mennek utánad.
2020. okt. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Megpróbálom máskor nem ilyenkorra halasztani. De, ha nincs értelme ennyivel a vizsga/érettségi előtt megtanulni őket, akkor pl. magyarból miért kell hetente órán dolgozatot írni belőlük? Az idei anyag háttérbe szorításával.
2020. okt. 10. 12:48
 9/22 A kérdező kommentje:
#5 Írtam, hogy tegnap este szóltak. Vagyis nem tudtam előre, ezért halasztottam a hétvégére.
2020. okt. 10. 12:52
 10/22 anonim ***** válasza:
95%
#6 mert nem bebiflázni kell, hanem MEGTANULNI. Ha rendesen megtanulod az anyagot, akkor hónapokig emlékszel rá, legközelebb már csak ismételni kell
2020. okt. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!