Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha anyám nem...

Mit tegyek, ha anyám nem tudja normális emberek módjára kezelni a stresszt és problémákat, hanem másokon tölti ki azt?

Figyelt kérdés

Anyám anyja, az én nagyanyám is ilyen volt.

Anyám a munkahelyi stresszt rajtunk, az itthoni stresszt pedig a munkahelyén a munkatársain vezeti le. Az itthoni stressz nagyrésze abból adódik, hogy ő, miután kitöltötte rajtunk a munkahelyi stresszt, úgy csinál, mintha mi se történt volna, de mi meg nem tudunk úgy tenni, és undorodom tőle, amikor elhordja az egész családot mindennek, aztán meg jön és ölelget. A munkatársai már utálják, mert mindig mindenkibe beleköt, mindig mindenkinek beszól. Ez már a sokadik munkahelye, 5 éven belül, mert nem bírja a munkatársait, pedig pont a munkatársai nem bírják őt. Ha nem ismerném, azt mondanám, hogy a változókor miatt van, de már harminc éves korába is ezt az undorító viselkedést csinálta. Elmondja nekem meg a tesómnak, hogy mi el sem tudjuk képzelni, hogy hogy szeret minket, aztán meg pár nap múlva ránk kiabálja, hogy akkor kellett volna kirohadnia a méhének, amikor terhes lett velünk, megbánta, hogy megszült minket, ha visszaforgatná az idő kerekét, ő saját maga kapart volna ki minket, stb. És ezek után csodálkozik, hogy elutasítom, amikor beszélgetni akar velem? Hát ne csodálkozzon. Én nem tudom, hogy a munkahelyén milyen szövegeket tolhat, de gondolom hasonló stílusút. Még nem vagyok 18 éves, nem tudok elköltözni, de minden erőmmel azon vagyok, hogy a lehető leghamarabb elköltözzek. De már nem bírom. Kezdek kikészülni. Még másfél évet kell mellette eltűrnöm. Én értem, hogy sok mindent megtett mindig is értünk, és ezeket leszámítva jó anya, de a sok undorító, mocskos beszéde és viselkedése miatt eltörpülnek ezek a dolgok, és utálom anyámat. Undorodom tőle. És csodálkozik, hogy én miért nem akarok majd gyereket. Hát azért, mert nem szeretném azt egy ártatlan kis életnek, mint amit az én anyám művel velem heti szinten többször.


2020. okt. 10. 15:20
 1/4 anonim ***** válasza:
61%
Keress rá a borderline kifejezésre.
2020. okt. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
91%
Kolesz.
2020. okt. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Lépj mielőbb onnan ha tudsz és ha van rá lehetőséged. Ha elkezdődik a kiabálás, menj szobádba ha tudsz és semmire soha ne reagálj.
2020. okt. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Banna97 ***** válasza:

Sajnálom, hogy így kell élned, sajnos én ugyanebben a cipőben jártam.

Szerintem csak egy megoldás van: Jobb távolról szeretni, mint közelről utálni.

Amint lehetőséged nyílik rá, lépj le otthonról.

Lehet hogy ha nem éltek együtt az még javít is a kapcsolatotokon.


Ha meg szabad kérdezni, apukád hogyan áll a helyzethez? Talán ő tudna hatni rá

2020. okt. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!