Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kukacos a konyha de a család...

Kukacos a konyha de a család szarik bele és egyedül nem tudom megoldani. Jogos e hogy sztrájkba léptem és nem fogalkozok a konyhával amíg a családom nem segít elhárítani a problémát?

Figyelt kérdés
Szülő gyerekbe írtam de parkapcsolati vetülete is van a kérdésemnek. Én anyukámmal és párommal élek együtt. Költözés egyelőre nem megy mert még van pár év egyetemből, szóval ezt ki kell húzni. Általában jól ki jövünk de most konfliktus alakult ki. Mivel én még egyetemre járok ezért én végzem a házi munka kb90%át, tehát a főzést és a mosogatást is. Sajnos párom és anyám nagyon rendetlen, és anyám ráadásul kissé gyűjtögető betegségben szenved, ami nem túl durva, de pl gyakran kap gyümölcsöt amit nem enged kidobni akkor sem ha már romlott. Így nem meglepő hogy be következett a baj és molylepke lárvák lepték el a konyhapultot. Én előtte takarítottam belül így csak mögüle jöhetnek. Sajnos nekem nagyon durva kukac iszonyom van, így azonnal szóltam nekik hogy segítsenek kihúzni hogy mögötte kitakaritsak. A reakciojuk a teljes leszaras, és hogy nehogy ki merjem húzni polcot mert szetmegy. Néhány napig kínszenvedve szedegettem kukacokat de elegem lett és mondtam ha nem oldjuk meg akkor nem megyek konyhába. Erre ők mondják oké. Eltelt egy hét és kezdenek nyűgösek lenni a mosogatás és főtt kaja hiány miatt. Én jól elvagyok, veszek pogácsát, salátát stb. Ti mit tennétek a helyemben? Másnak volt ilyen sztrájkja? Szerintetek mi lesz a vége a dolognak?

2020. okt. 10. 20:46
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
Ellepi a szemét a konyhát és ők is átszoknak a nem főtt kaját vagy majd rendelnek.
2020. okt. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
*kajára
2020. okt. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
Szakítás, költözés. Lehet ember módjára is élni.
2020. okt. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
sztrájkolj tovább szerintem. ha majd nagyon sz-ar lesz nekik, kitakarítják a konyhát. a párod meg ha ilyen barlanglakó, akkor dobd ki a francba, később se lesz jobb az ilyen. gondolom nem akarsz egy túlnőtt férfigyereket nevelni életed végéig
2020. okt. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
52%
Hívj egy takarítónőt és egy rovar-írtót, aztán keress egy normális albérletet
2020. okt. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
93%
molylepke lárvák - a szekrényekből sajnos mindent ki kell dobni, lisztnemű, fűszerek is, a szekrény elhúzáshoz hívj segítséget egy barátot az egyetemről.
2020. okt. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%
Dobd ki a romló gyümölcsöt kérdés nélkül, szerezz be pld. DM-ben Biostop élelmiszermoly csapdát.
2020. okt. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%
A molylepke lárvák a szétszórt élelmiszeren élnek: liszt, fűszerek, minden ami ehető. ALaposan ki kell takarítani, csak úgy lehet tőlük megszabadulni. Ha ez nem lehetséges, akkor ez megmarad.
2020. okt. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
94%
Engem 1 dolog nagyon meglep Te végül is ebben éltél, hogy anyud gyűjtögető, nem egy rendrakós ember. De nem értem, hogy miért olyan hapsit választasz aki szintén ilyen. Miért nem dobod ki a pasast, miért nem szakítasz vele? Én elsősorban ezzel foglalkoznék, és utána a kukacokkal.
2020. okt. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk még az ehetetlenül erős curry fűszerkeverékbe is belement a moly. A szó legszorosabb értelmében mindent (még a nyitott száraztésztákat is) ki kell dobni, a kétséges dolgokat betenni fagyasztóba egy napra.

Anyukád adott, ez dobta a gép, de pasiból is ilyet akarsz? Egy életen át fogsz takarítani utána?

2020. okt. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!