Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anya azt mondta, hogy csak én...

Anya azt mondta, hogy csak én tartom vissza attól, hogy öngyilkos legyen, mit tudnék csinálni vele, hogy jobban legyen, aggódok érte?

Figyelt kérdés

Régebben, amíg otthon laktam, nem volt valami jó a viszonyunk. Akkoriban váltak el, én lázadtam minden ellen, szokásos tini dolgok, ő meg totál depressziós volt, minden este sírt évekig... 19 évesen költöztem el otthonról, azóta nagyon jóban lettünk. Minden nap beszélünk telefonon, van, hogy többször is, órákat. Ma is 2 órát beszéltünk, és mondta, hogy majd öngyilkos lesz, meg hagy búcsúlevelet meg ilyenek. Mondom ne mondj már ilyeneket, nem vagy te ilyen öngyilkos hajlamú. És erre válaszolta már sírva, hogy csak miattam nem teszi meg...

Van 10 éve pasija, de ő 80 km-re lakik, hétvégente szoktak találkozni, de most vele is összeveszett, egyedül tölti a hétvégét. Nincs, aki segítsen neki a ház körüli dolgokban, nem tudja bekapcsolni a fűtését, fél, hogy megbetegszik, a gázszerelő se képes elmenni hozzá... Ez a koronavírus is betett neki szerintem, minden nap tömegközelekedik 2x1 órát, a maszkban gyakran fullad és a betegségtől is fél. Én 27 éves vagyok, ő 54.

Nem tudom, mit tehetnék, de eléggé aggódom most miatta. 40 km-re lakik tőlem, de ebben a városban dolgozik, hétközben, munka után szoktunk találkozni 3-4 nap. A munkája miatt is tiszta ideg, de most nem lehet váltogatni a munkahelyeket, pláne nem ennyi idősen már... Nagyon szomorú vagyok, hogy ilyen helyzetben van, azt mondja, hogy neki semmi nem jön össze az életében.


2020. okt. 11. 01:44
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Beszéld rá orvosra, nem normális, amit csinál.
2020. okt. 11. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
86%
Intézd el neki te, hívj hozzá gázszerelőt. A neten találsz olyat, aki arrafelé dolgozik. Ilyesmi miatt nem lesz senki öngyilkos, ezek nem valódi problémák. Egészségtelenül odaköt magához, ez a fenyegetőzés magyarul érzelmi zsarolás. Nem normális, hogy órákat azzal kell töltened naponta, hogy az öngyilkossági fenyegetését hallgatod. Téged akar magához kötni, és ez sajnos NEM szeretet. Aki szeret, nem zsarol. Nagyon sajnállak, ebben a szituban te vagy az áldozat, anyád elvárná, hogy még a kapcsolati problémáját is te oldd meg. Nem is idős cseppet sem, és úgy tesz, mintha százéves öregasszony volna.
2020. okt. 11. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
91%
Kapna antidepresszánst, normalizálódna a kedélye, elmúlna az öngyilkossági késztetés. Ha nem megy orvoshoz ezzel, akkor direkt sajnáltatja magát, és téged kicsinál, ahelyett, hogy elfogadná a gyógyulást.
2020. okt. 11. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
18%

Vigasztalódj Kérdező!


Tegnap este olvastam az interneten, hogy KOMPLEX LESZ a háziorvosi ellátás - szakorvosokkal fognak együttműködni EGÉSZSÉGHÁZAKBAN!


Ui: ha ez a praxiscsoport/praxisközösség elindul, akkor talán valamilyen változás várható az egészségügyben. NEM ESETMENEDZSEREK LESZNEK, HANEM EGÉSZSÉGMENEDZSEREK! ("Felnőtt" védőnő, stb.)

2020. okt. 11. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
13%

Remélem, hogy a fentiekkel sikerült viszonylag jó hírt közölnöm...


4-es válaszoló voltam.

2020. okt. 11. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
18%
Ja, és állítólag kevesebb fekvőbeteg ellátás lesz - átállnak a nappali foglalkoztatásokra.
2020. okt. 11. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
94%

Sajnállak kérdező, hogy anyukád téged zsarol érzelmileg. Valószínűleg nem tudatosan csinálja, észre sem veszi, hogy ezzel mekkora problémát akaszt a nyakadba. Ne haragudj, hogy ezt írom, de kissé életképtelennek tűnik.

Anyukád korabeli nő vagyok, 10 éven belül kétszer veszítettem el a családom felét.Én is egyedül élek, én is félek a vírustól, ahogy a legtöbben, de tömegközlekedni muszáj és néha szerelőt hívni is ilyen-olyan dolgok miatt. Ezek tényleg nem valós problémák, a mindennapi élet velejárói. Nem jó, hogy minden problémát egyedül kell megoldani, de nem lehetetlen. Semmiképp nem ok az öngyilkosságra. Lehet, van valami más is a háttérben, amiről nem tudsz? Vagy tényleg csak elhagyja magát anyukád. Mondd neki, hogy kapja össze magát, még nem öreg, ha nem megy egyedül valóban kérjen orvosi segítséget.

2020. okt. 11. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
91%
Egyetértek azokkal, akik azt írták, hogy érzelmileg zsarol az anyukád. Magához akar kötni, minden figyelmedet akarja. Nem szabadna a nyakadba akasztania ekkora terhet, hogy mostantól minden nap azon idegeskedj, vajon ma öngyilkos lesz e.
2020. okt. 11. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
89%
Hülyeség, az anyukád nem zsarol, hanem súlyosan depresszív. Beszéld meg vele, hogy keressen fel egy szakembert.
2020. okt. 11. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
24%

Az idősödéstől félhet - valamilyen hobbit kellene találni a számára! (Rajzolgasson valami szépet, tanuljon esetleg grafikusnak - ha van tehetsége hozzá!)


Sport, mozgás is segíthet. Itt az őszi kirándulóidő! Levegőzzön, sétáljon jó nagyokat! Könyvtárba is beiratkozhat a hétköznapokban, olvasgathat, kölcsönözhet. (Most nincsenek bezárva a második koronavírus hullámban.)


Munkahelye van? (Gondolom, hogy volt/van munkaviszonya.)


Mihez ért, mi a szakmája? Mit tanult, milyen iskolát végzett? Volt osztálytársait érdemes lenne felkeresni Neki.


Ui: osztálytalálkozó szervezése régi évfolyamtársakkal? (Facebook használata/regisztráció ebben segíthet.) Legalább átmenetileg el lennének foglalva a szabad kapacitásai, nem keseregne annyit feleslegesen.

2020. okt. 11. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!