Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit mondanátok ilyenkor...

Mit mondanátok ilyenkor anyukátoknak? Hogy oldhatnám meg ezt a szituációt?

Figyelt kérdés

A lényeg, hogy kiskorom óta súlyproblèmával küzdök. Kiskoromban vékony voltam majd meghíztam majd lefogytam,és kb 20 évesen megint elkezdtem hízni. Ha vékony voltam, akkor az volt a probléma, hogy mennyire kórosan sovány vagyok (165/60-65kg voltam), ha pedig elkezdtem hízni,akkor meg azért le kellene fogynod, mert mi lesz ha szülni fogsz, hogy fogsz kinézni.


A jelenlegi problémám az, hogy anyukám folyton szóba hozza a testsúlyt. Például egyik nyáron,amikor elkezdtem hízni, éppen anyuval medencéztünk, és amikor kiszálltam, akkor mosolyogva megkérdezte, hogy "már több vagy mint 80kg mi?" Mondtam, hogy nem mondom meg. Erre folytatta azzal, hogy "biztos több vagy mint én".

És tegnap is elkezdte.... Vettem egy nadrágot, megmutattam neki,és elkezdte, hogy "rád ekkora kell? Amit haza küldtél nadragokat mert kihíztad az rám lett ám jó."

Konkrétan néha azt érzem, hogy valami vetélytársat lát bennem... Egyszerűen nem értem, hogy miért kell ezt folyton felhozni. (5bol 3 beszélgetésen biztos elkezdi a fogyás témát.) Én olyankor csak bólogatok,majd gyorsan elköszönök.


Ti mit csinálnátok?



2020. okt. 12. 15:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
89%

Őszintén? Én elküldeném a fenébe - akkor is, ha az anyukám. Milyen szülő az, aki lehúzza a saját lánya önbecsülését, csak hogy a sajátját feltornázza?

De ha ez nem jó, akkor talán megkérdezhetnéd tőle, hogy miért csinálja. Még az is lehet, hogy észre sem veszi, amit csinál, úgyhogy talán első körben beszélhetnél vele erről. Aztán ha egy idő után még mindig aktuális lesz a probléma, akkor tényleg küldd el a fenébe...

2020. okt. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
75%

Undorító.

És akkor majd csodálkozik,hogy nem szívesen állsz vele szóba.

2020. okt. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
68%
Bunkó érzéketlen irigy f*sz. Szánalmas, hogy az a legnagyobb boldogsága az életben, hogy jók rá a te kihízott gatyáid.
2020. okt. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
85%

Ezt végig olvasni is rossz volt. Nagyon jó táptalaj az ilyen anya az evészavaroknak.

Szerintem is csak versenyzik veled. Én a helyedben gond nélkül visszaszólnék, ez már túl van azon amit beszólás nélkül lehet hagyni csak mert az anyád. Ha teheted akkor fuss, amerre látsz mert teljesen tönkre fog tenni.

2020. okt. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Az adatok alapján nem voltál soha kórosan sovány, még legvékonyabban is csak normál súlyú. Ha ez a tény téged nem zavar, akkor küldd el a fenébe, hogy jól érzed magad, kerek az életed. A megjegyzései valószínűleg inkább azért zavarnak, mert nem akarsz "anyjányi" lányt látni a tükörben.
2020. okt. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
67%
Én már régen megszakítottam volna vele a kapcsolatot. Tedd fel magadnak a kérdést, ha nem az anyád lenne, akarnál beszélni egy ilyen személyiségű nővel?
2020. okt. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
45%

Vannak olyan emberek, akik nem tudják ,,finoman" kifejezni magukat. Nyilván félt téged, mert a gyereke vagy, nem akarja, hogy gondod legyen ebből.

Ha anyukád hozzáállása nem esik jól, akkor finoman meg kell neki mondani, hogy ez fájt neked, legközelebb ne így célozgasson/piszkálódjon. Téged mennyire zavar a jelenlegi súlyod? Ez a legfontosabb kérdés. Ha változtatni szeretnél, akkor azt tedd meg mielőbb, s ha ennek ellenére még mindig bántódás ér felőle, az akkor nagyon inkorrekt, gonosz dolog. A súlyod, ami régebben volt az teljesen normális, akkor lettél volna kórosan sovány, ha 165 cm-hez 40 kg lettél volna.

Ezt sajnos csak úgy fogod tudni megoldani, ha leültök és megbeszélitek. Öntsetek tiszta vizet a pohárba, és mondja ki: ,,Igen, féltelek kislányom", nem pedig hagyni, hogy gúnyos megjegyzéseket tegyen. Nem ismerlek téged, sem a szüleid, de remélem, hogy meg fogjátok tudni beszélni nyugodtan :) Ha értelmes társalgási légkört tudtok kialakítani, finoman mond el mi bánt téged, őt is hallgasd végig. Nem kell csúfolódni, kiabálni, célozgatni. Lehet, hogy egy kiadós anya-lánya beszélgetés még jót is tenne nektek, sose lehet tudni :)

2020. okt. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
71%
Mosolyogva visszaszólnék hogy " Ne aggódj anya, a te korodban majd nekem is jobban kell majd vigyáznom magamra, addig azt eszek amit akarok"
2020. okt. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
36%
Ekkora bunkót. Hozzáképest a kocsmatöltelék alkoholista is majdhogynem kultúrember.
2020. okt. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
79%
önbizalomhiányos, és a te kontódra próbálja jobban érezni magát.
2020. okt. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!