Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy 8 évest gyereket falun...

Egy 8 évest gyereket falun belül ha viszik, hozzák a suliból akkor az elkényeztetés jele?

Figyelt kérdés

2020. okt. 14. 16:42
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
57%

Őszintén?

Szerintem nem az. Simán lehet, hogy a szülőknek útba esik munkába, vagy boltba menet (anyukám pl minden nap jár bevásárolni). Én sem szivatnám azzal a gyereket, hogy gyalogoljon hóban, esőben, hidegben, ha én megtehetem, hogy kényelmesen elviszem autóval.

2020. okt. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:
56%
Általános iskolás a gyerekem, a suliból nem is engedik el a gyerekeket kísérő nélkül 8 évesen.
2020. okt. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:
2020. okt. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
72%
Én nem kényeztetem el a gyerekeimet ezzel semmiképp,de el se tudnám képzelni,hogy egyedül elengedem iskolába! Most kezdte az elsőt,6 éves,budapesti iskola,gyalog 8 perc,de ha a sarkon lenne sem és lehetne 8 éves akkor sem! Minden szülő más és más,egy gyerek nem ezektől a dolgoktól lesz elkényeztetve én igy gondolom! Nekem a lelkemnek jobb,hogy tudom biztonságban ér be a suliba és haza!
2020. okt. 14. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
83%
Attól függ, milyen falu, és milyen a hozzáállásuk a helyieknek. Apukám is faluról származik, szoktunk visszamenni, és ott azért rendesen halljuk a nem annyira idős korosztálytól is számunkra tök alap dolgokra, hogy az elkényeztetés. Simán el tudom képzelni, hogy van olyan falu, ahol simán urizálásnak hiszik azt, hogy a gyerek nem egyedül megy suliba, hanem "némá', autóval hozzák-viszik a seggit", meg az az igazi mokány gyerek, aki télen is elgyalogol egy órát a suliig meg vissza, és mindent magának intéz (pl. ha anyut megkéri, hogy segítsen bekötni a füzetét, akkor már anyámasszony katonája)... főleg ha viszonylag biztonságos a környék (tehát mondjuk nem állnak neki kisbicskával fenyegetőzni útközben a kicsiket balhés egyedek). De azért nem minden falu ilyen, azt hozzá kell tenni.
2020. okt. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:
67%

Ez szulofuggo is. V ha a szulonek a fenekehez van nőve az auto es mondjuk elviszi a kiscsajt kiteszi majd hajt tovabb a munkahelyere vagy bevasarolni akkor nem elkenyeztetes hanem praktikum. Kesobb kelhet kesobb indulhat nem kell aggodnia biztos odament e a gyereke.

Amugy lehet most a koronavirusos helyzet miatt viszik autoval. Gondolhatjak az utcan valakitol elkapja (igaz 3 perc seta eseten ez nem realis miutan a suliban egy osztalyteremben tolt hosszu orakat:-)). Vagy masik, ha megis lazat mernek a bejaratnal akkor nem kell visszamenni erte, vagy elmenni erte hanem egybol visszaszall a kocsiba es mehetnek egyutt haza. Ezt nalunk sokan csinaljak csak en pesti vagyok.


Elkenyeztetes a suliba vitelnel szerintemkisiskolas korban meg nincs. Az viszont ilyen rovid tavolsagnal azert kerd3ses miert nem nevelik onallosagra kicsit? En orulnek ha a gyerekem mehetne gyalog es egyedul es csak 3 percre lenne a suli.


Sok szulo az elkenyeztetesbe bele se gondol meg ilyenkor. Ok csak jot akarnak, hogy nem kellannyira foglalkozni az oltozkodessel mert kocsit hutod futod nem azik ela cipo szakado esoben vagy nem lesz saros eso utan, nem cipeli a nehez taskat a gyerek,lehet meg kicsit beszelgetni kettesben a gyerekeddel. Aztan startolhatsz a sulitol az autoval ahova akarsz es legalabb latod a gyerek tuti bement az iskolakapujan. Aztan persze kesobb ha mar felsos vagy gimis es akkor is hizza viszi meg mashovais mindig (barathoz stb), na akkor mar inkabb elkenyeztetes jele.

2020. okt. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az alsó tagozatot ki sem engedik el őket kísérő nélkül.


Somogy megyei, dakotamentes falu. Az iskola nyugodt környezetben (nem főút mellett), kb. 800 m-re lakunk tőle.

9 és 7 évesek, viszem-hozom őket. Majd felső tagozatban lehet szó róla, hogy egyedül közlekedjenek, de mivel van egy 4 éves kistesó is, az ovi pedig a suli mellett van, így útba esik amúgy is.

2020. okt. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim válasza:
34%
Én 8 évesen már biciklivel egyedül tettem meg Békéscsabán kb 4-5 km-t a suliig. A szélétől a központig. Gyakran elfelejtettek értem jönni suli után. Könnyebb volt egyedül, nem kellett órákat várni estig, mire értem jöttek.
2020. okt. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:
90%
Jó, azért valljuk be, az nem éppen normális szülői hozzáállás, hogy "elfelejtünk menni a gyerekért"...
2020. okt. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:
15%
#39 nem, de a legjobbakkal is előfordul néha
2020. okt. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!