Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy 8 évest gyereket falun...

Egy 8 évest gyereket falun belül ha viszik, hozzák a suliból akkor az elkényeztetés jele?

Figyelt kérdés

2020. okt. 14. 16:42
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
72%

5 gyerekem van, a legkisebb 8 éves, a legnagyobb 20.


Sosem voltak ott felejtve sehol, pedig mind sportra, nyelvórára és zenére is jár/járt. Elég mínuszos az a szülő, aki az alsós (!) gyerekéről elfeledkezik, ráadásul többször.

2020. okt. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:
15%
oké, majd megmondom anyámnak hogy feketepontot kapott tőled, mert 3 helyen dolgozott egyszerre hogy felépítse a családi házat amiben felnőttem
2020. okt. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:
58%
Nem kell édesanyádnak üzengetned emiatt, de szerintem alap dolog, hogy a gyerek az első és figyelünk arra, hogy éppen hol van, kikkel és meddig. Amíg kicsi, addig főleg! Nem pedig elfelejtjük, majd hazakeveredik valahogy alapon, meg "úgyis szólnak, ha baj van".
2020. okt. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:
15%
nem beszéltél még sok óvónővel, tanítóval ugye? szinte várható hogy legalább egyszer minden gyerekkel megtörténik. mert ilyen az élet. gondolom te 5 (4) gyerekkel otthon ülsz, úgy könnyű észben tartani meg nézni az órát. de tudod aki dolgozik, az elfoglalt. van, hogy nem néz rá az órára időben. az ilyenek égjenek a pokolban? szerintem nem, mert ők is csak emberek. de te szerencsére tökéletes vagy
2020. okt. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:
76%

Az életem során elég sok óvónőt, tanítót és tanárnőt megismertem. Sosem jött fel szóba, hogy hány gyerek lett ott felejtve az intézményben. A baráti társaságunk is elég nagy, nem is a mintaszülők gyülekezete vagyunk, akik sütik otthon a kenyeret és maguk termesztik a zöldségeket. Ennek ellenére ott sem divat, hogy elfelejtkeznének a gyerekeikről.


Lehet itt a munkára fogni, meg hogy elúszott a nap, nem figyeltük az órát, stb. De az, hogy gyakran előforduljon ez, aztán a gyerek még estig ott ül, gáz. Akárhogy szépítjük. Mindegy, az én lelkiismeretem nyugodt és legalább tudom, hogy a gyerekeim mikor hol vannak. Más meg terelgesse, keresgesse úgy a sajátjait, ahogyan akarja.

2020. okt. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:
12%

"Elég mínuszos az a szülő, aki az alsós (!) gyerekéről elfeledkezik, ráadásul többször."

bocsi nekem ebből az jön le hogy azt is lenézed aki egyszer el merészeli felejteni, nemhogy többször. mi bajod van amúgy? ennyire nehéz elfogadni hogy különböző embereknek különböző az élete? és hogy nem mindig úgy sikerülnek a dolgok ahogy szeretnénk? tényleg olyan szörnyű ez?

2020. okt. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:
68%

Itt inkább csak neked van problémád, kicsit frusztráltnak tűnsz.


Én elfogadom, ha valaki tesz a gyerekére magasról, az ő dolga. De ne ezt állítsuk be normálisnak.

2020. okt. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:
65%

Bocs, 46-os, de szerintem igenis nagyon gáz, ha valaki megfeledkezik a gyerekéről. Hogy nem tűnik fel neki, hogy nincs otthon? És ok, lehet valaki baromira elfoglalt és fáradt, és egyszer megeshet bárkivel, de többször??

Engem felejtett már el apám elhozni, hazavitt a tanár, mert nem érték el, sosem felejtem el azt a szorongást, kétségbeesést és megaláztatást, ami akkor ért.

Vele lehet jóban lennél, mert nem értette, miért kapott fejmosást anyámtól utána. 29 éves vagyok, de sosem felejtem el azt a napot.

2020. okt. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nagyban függ az adott helyzettől is, milyen környék, mennyire messze van az iskola, milyen a gyerek. Én nyolcévesen egyedül mentem-jöttem az iskolából, pedig 1km-t kellett gyalogolni, viszont csak egyetlen oyan utcát kellett keresztezni, ahol nagyobb volt a forgalom, mert autómosó volt mellette.
2020. dec. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:
Én 9 évesen kivívtam magamnak a környéken lakó barátnőmmel a szülőknél, hogy hadd menjünk együtt haza. Kb. 1 km-re laktam a sulitól kisvárosban. Előtte busszal vitt anya. Aztán 10 évesen már teljesen egyedül jöttem-mentem, különórára is.
2020. dec. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!