Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Meddig hagyjam a párom elmenni...

Meddig hagyjam a párom elmenni ebben a dologban?

Figyelt kérdés

Feleségem túlságosan is szeretné kezben tartani az irányítást.Tisztában vagyok vele hogy egy 14 éves lánynak szükséges a magánszféra. Mégis rendszeresen ellenőrzi a chat beszélgetéseket. Tud rola a lány is nem is tetszik neki természetesen. De annyira idióta barátai vannak hogy valamilyen szinten ebbe én is beleegyeztem. Természetes hogy féltjük őt,de azt is érzem hogy ez így valahogy nincs rendben. Ma például az egyik farmeját probaltak el könyörögni tőle ami miatt az anyja mérges lett. Nem egy tipikus lúzer típus a lányom viszont nagyon naiv és hiszékeny. Semmit nem oszt meg velünk,azt mondja a párom így tud tájékozódni ha valami problémája van és segít, hogy beleolvas a levelezéseibe. A másik nagy baj hogy ha valami olyat olvass ami nem tetszik neki akkor le is teremti a lányokat privátba..... jó esetben.a lány ki van akadva és lassan már én is. Sejtésem van hogy lassan ez miatt tartjak majd lúzernak.

Hogyan tudnék rajta segíteni hogyha úgy jön haza hogy valami bántja és nem mondja el.?Hogyan tudnék segíteni rajta ha jó tanácsokat nem hallgatja meg.?

most arra gondoltam hogy csinálunk neki egy teljesen új Facebook profilt amt nem ismer a párom.

Viszont akkor tényleg kiesik a kezükből az ellenőrzés és féltjük nagyon féltjük hogy rosszba viszik.


2020. okt. 14. 21:18
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
92%

"Sejtésem van hogy lassan ez miatt tartjak majd lúzernak."

Jól sejted.


"Viszont akkor tényleg kiesik a kezükből az ellenőrzés és féltjük nagyon féltjük hogy rosszba viszik."

Megneveltétek a lányotokat? Ha igen, akkor nem kell ilyentől félni. Csak azt viszik bele a rosszba, aki akarja.


"Hogyan tudnék rajta segíteni hogyha úgy jön haza hogy valami bántja és nem mondja el.?Hogyan tudnék segíteni rajta ha jó tanácsokat nem hallgatja meg.?"

Valami bibi van a kapcsolatotokban. A lányodtól kellene megkérdezned, miért nem bízik bennetek. Esetleg felvetni egy pszichológust, ha úgy érzitek, az segítene.


"most arra gondoltam hogy csinálunk neki egy teljesen új Facebook profilt amt nem ismer a párom."

Párod ki fog rád akadni, nagyon. Ezt ne csináld.


Összességében, azt hiszem az lenne a legjobb, ha ezt a pároddal beszélnétek meg, meg kell győznöd, hogy bízzon a gyerekben.


Azt gondolom mondani sem kell, ha a gyereknek ennyi szabadsága sincs, akkor állandóan a lehetőségeket fogja keresni, hogy lelépjen tőletek. Ez pedig nem lenne jó sem neki, sem nektek.

2020. okt. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
92%

Túl féltitek, ha ez így megy tovább telejsen meg fog utálni titeket és csak azért is le fog zülleni. Hagyjátok békén, legyen magán szférája, de mondjátok el neki, hogy nem szeretnétek ha ezt vagy azt csinálna és hívjátok fel a figyelmét a veszélyekre.

Pl: üljetek le és mondjátok el, hogy tudjátok, hogy nem oké, hogy ez most így van, de nagyon féltitek. Legyen kompromisszum, ti hagytok neki teret, viszont akkor ő is hallgat rátok és nem sunnyog, nem titkolózik, leül veletek beszélni.

2020. okt. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
98%
Ez már beteges amit a párod csinál. Mindentől nem lehet megóvni a gyereket, kell a tapasztalás, akár a rossz is, hogy tanuljon. Pároddal igen komolyan el kéne beszélgetned. Rettenetesen kiakadtam volna ha anyám a hátam mögött a barátnőimet felelőségre vonta volna bármiért. Hálistennek én még az offline világban nőttem fel.
2020. okt. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
98%

"A lányodtól kellene megkérdezned, miért nem bízik bennetek."

Én abszolút értem, miért nem bízik bennük :D

Az anyja egy irányításmániás elmebeteg. Én sem bíznék valakiben aki azt hiszi hogy a tulajdona vagyok és teljesen rátelepszik az életemre. Megfulladnék tőle és dobbantanék otthonról amint lehet.

Az ilyenek szoktak a leginkább rossz útra tévedni az életben, akiket ennyire korlátoznak otthon. Egyszer betölti a 18-at, megérzi a szabadság ízét és túlkompenzál. Vissza akarja kapni a tini éveit amit elvettek tőle, és belemegy mindenbe amibe egy normális értékrenddel nevelt gyerek soha nem menne bele.

Mondd meg a feleségednek hogy így lehet tönkretenni egy ember életét, ha ez a célja akkor nagyon jó úton halad.

2020. okt. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
A nejeddel azt kell megértetned, hogy így egy életképtelen felnőttet hoztok létre. Muszáj hagyni, hogy megvívja a saját kis csatáit a kortársaival, ha mama és papa állandóan belefolyik mindenbe, abból nem tanul semmit az életről. Hogyan fog pl. beilleszkedni egy munkahelyen így? 14 éves az már nagy gyerek. Gyerek még, de már meg kell benne bízni.
2020. okt. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

#4: Én abszolút értem, miért nem bízik bennük :D

Jogos.

2020. okt. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
89%

A feleseged rettento xar szulo. Ez nem tulfeltes, ez mar beteges es undorito. Egy 14 eves lanyrol van szo, aki mar szeretne maganeletet. Rosszul vagyok toletek. Te meg szoknyat hordasz es felsz a feleseged reakciojatol. A kislany megvaltoztatja a facebook jelszavat, es nem marad bejeltkezve sehol. Ilyen egyszeru. Az uj jelszot anyucinak nem mondjatok meg. Ki lesz akadva, es? Azt akarjatok hogy a gyereketek 18 evesen lelepjen otthonrol es soha tobbet ratok se nyissa az ajtot?

Mutasd meg ezt a kerdest szerintem felesegednem ha ferfi vagy, hatha radobben hogy egy kicseszett harpia.

2020. okt. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
93%
Nem tudom, az ilyen anyák belegondolnak abba, hogy mi lenne, ha velük csinálná ezt vki? Pl a férje, mert nem bízik meg benne... ja, az biztos más eset lenne. Kérdező sztem erre apellálj, hátha felismeri és gyakorol egy kis empátiát a gyereke iránt.
2020. okt. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
94%

Ez nem lúzer-nem lúzer kérdése, teljesen az életébe másztok. Már így is túl sokáig ment és könnyen lehet, hogy az eddigieknek is súlyos következménye lesz a gyereketek életében. Ahogy mondták, neki kell megtapasztalnia mi hülyeség és mi nem, ettől nem lehet megóvni. Majd tanul belőle és legközelebb nem fogja csinálni, ahogy mi is csináltunk orbitális ostobaságokat gyerekként és nem történt velünk semmi, megvoltak a következményei és tanultunk belőle.


Ki kell alakítanotok egy őszinte köteléket vele, amiben úgy beszéltek és viselkedtek vele ahogy azt megérdemli, nem mint egy 5 éves szros. Valószínűleg most már nagyon nehéz lesz, de próbálkozni kell. Nem arról van szó, hogy mindent engedni kell neki, ahhoz még nyilván fiatal, de a kortársaihoz való hozzáállás és ilyen szinten az életében kaparás már hihetetlenül ártó.


Én is még a net hajnalán nőttem fel, egy fokkal jobb volt a helyzetem. Viszont engem is brutálisan kontrollálni akartak és depresszióba vittek vele, a szociális készségeim hulladékok voltak, kisebbségi komplexust okoztak, amik erős kötődési problémákat vonzottak maguk után, és szinte teljesen kizártam őket az életemből. Lassan 30 éves fejjel még mindig az ő kárukat kell javítanom, csak mert nem hagytak érvényesülni a világban, nem engedtek tapasztalni és elnyomtak. A mai napig szinte mindenből kizárom őket és nem beszélek velük semmiről, maximum ha elértem valamit, odadobom nekik. De azt se jó érzéssel, mert folyamatosan azt ültették belém, hogy nem vagyok elég jó, így örülni is nehéz neki.


Megmutathatod a feleségednek ezt, talán észbe kap hogy nem kéne ronccsá tenni a gyerekét.

2020. okt. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
93%
Sajnos a túlféltet gyerekek vannak nagyon kitéve a veszélyeknek.
2020. okt. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!