Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális ha egy 23 évestől...

Normális ha egy 23 évestől elvárják otthon, hogy időben érjen este haza?!

Figyelt kérdés
Rólam lenne szó. Családom elvárja, hogy ha barátnőmhöz megyek át szórakozni, akkor este 9-re érjek haza. Eddig mindig hazaértem, volt mikor elnéztem az időt és kicsit később olyan negyed tízre értem haza, akkor már a nagyim várt a kapuban, meg anyám 2x hívott és smst írt, hogy hol vagyok. Mikor többször mondtam nekik, hova megyek és még akkor is megkérdezte. Egyszer meg akartuk várni, hogy csendesedjen kicsit az eső, hogy ne kelljen megáznom, de anyám hívott és kérdezte, hol vagy és gyere haza! Akkor még csak este 6 volt és az volt az első mikor átmentem hozzá. Szétáztam. Miért aggódnak ennyire? Azzal magyarázzák, hogy "anyád holnap dolgozik és nagyon aggódik érted". Meg ilyet szólnak, hogy "este 9-ig lehet szabadságod, addig érjél haza!". Miért várnak el ilyesmit egy 23 évestől? Jó, hogy nincs sok barátnőm, mert eléggé ciki lenne, hogy ha elmennénk pl. mekizni este és szólnom kell a csajoknak, hogy "hát bocs csjaok, de este 9-re haza kell érnem, mert anyám nem tud aludni". Ők meg vígan bulizhatnak éjfélig is akár. Már vágyom arra, hogy ne kelljen időre haza érnem. Érdekes mikor keresztanyámmal megyek kirándulni és este 11-re érünk haza, nem aggódnak, mert tudják kivel vagyok. De most miért csinálják ezt, ha elmondtam még azt is hogy merre fele lakik a barátnőm és eleve azzal kezdem, hogy hozzá megyek. Más családja is ilyen és elvárják, hogy időre érjen haza? Mit csináljak? Mert kezdek mérges lenni rájuk. Este élek igazán, és akkor van kedvem szórakozni. De miattuk nem lehet. Van erre valami megoldás? 23L vagyok.

2020. okt. 15. 19:23
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/90 anonim ***** válasza:
98%
Tehát amíg a gyerekem nem tud önerőböl biztos lábakon megállni az életben és nálam lakik (az én kenyeremet eszi, mert én vagyok az anyja akire számíthat és segítenem kéne) addig joggal megkeseríthetem a gyerekem életét? Nem gondolnám, hogy ez így oké. Főleg, hogy nem azért lakik otthon mert annyira kényelmes így, hanem mert még nincs elég pénze ahoz, hogy biztosan el tudjon költözni.
2020. okt. 16. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/90 anonim ***** válasza:
98%

Nem értek azokkal egyet, akik azt írják, hogy amíg az ő kenyerüket eszik, addig gazsulálnia kell.


Vannak olyan élethelyzetek, amikor egy felnőtt ember kénytelen a szülei házában lakni. De ez egyáltalán nem hatalmazza fel a szülőket arra, hogy kiskorú gyerekként kezeljék.


#61: tökéletesen igazad van!



Ha a szülők extrán paráznak, simán megkérdezhetik (a saját megnyugvásuk miatt), hogy mikor ér haza.Ha hajnali 4-kor, hát akkor... Ha csak másnap-harmadnap, akkor úgy....


De úgy kezelni egy felnőtt nőt, mintha 13éves kamasz lenne....? Hát ez marhára nem elfogadható!

2020. okt. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/90 anonim ***** válasza:
78%
Ha mást nem is tudnék egyenlőre, de legalább egy szobát kivennék. Aztán utána jöhet a nagybetűs élet. Kb 1 napig bírnám. Mikor elköltöztem 20 voltam. Anyám 2hónapig nem beszélt velem. Aztán láss csodát egyik napról a másikra megváltozott. Rájött, hogy már nem vagyok gyerek és beállt a normális kapcsolatunk. Ez a túlféltés megfolytja az embert, nincs magánélete.
2020. okt. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/90 anonim ***** válasza:
100%
Velem is így volt, pedig én vitatkoztam és szembeszalltam velük. Ment a sértődés meg a hiszti. Azóta elkoltoztem. Ez valóban csak akkor fog változni.
2020. okt. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/90 anonim ***** válasza:
100%

Ha mondjuk korán fekszenek le, mert korán kelnek reggel, akkor szerintem jogos, hogy ne verd fel őket amikor hazajössz.

Ha nem fekszenek korán hanem csak kontrollálni akarnak, akkor nem jogos.

2020. okt. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/90 anonim ***** válasza:
100%
Remélem azzal tisztában vagy, hogy ha városon belül költözöl, akkor ugyanúgy nem lesz nyugtod... Én ajánlom a 100-200km-es távot. :D
2020. okt. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/90 anonim ***** válasza:
92%

65: nyilván nem egy szobában laknak.... Miért verné fel őket?


Én igazán nem engedtem szabadjára a gyerekeimet tini korukban, de ilyen extrém korlátozás eszembe nem jutott volna még 16éves korukban sem!

Megmondták, hogy mikorra érnek haza, és én ezzel nyugodtan álomra hajtottam a fejem.

2020. okt. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/90 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem megszoksz vagy megszöksz.. tizenévesen még van létjogosultsága az ilyen vitáknak. De egy jogilag felnött ember már azt csinál amit akar. De bármilyen emberi kapcsolatban a szabályokat közösen kell kialakitani. Ha a szülök nyugalmaz akarnak, akkor a megoldás az elköltözés. Lehet, hogy Öl ist már azt várják, hogy a kakukkfioka kirepüljön.
2020. okt. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/90 anonim ***** válasza:
85%

61, az én szüleim mindig felébredtek, ha hazaértem.

A felnőttséghez szerintem hozzátartozik, hogy tekintettel vagyok másokra.

Úgyogy én ha éjfél után értem volna haza, akkor inkább máshol aludtam.

2020. okt. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/90 anonim ***** válasza:
89%

67es, csak hogy saját magamból induljak ki, nálunk a bejárati ajtó a háló ajtaja mellett van, ha azt kinyitja valaki aztán becsukja, arra felébred az aki alszik. Plusz nyilván a kérdező utána zuhanyzik, wcre megy, tesz-vesz, ha nem óriási házban laknak akkor az hallatszódik és igenis felverheti a szüleit ha azok rossz alvók.

Nem állítom, hogy biztosan ez az oka, de teljesen elképzelhetőnek tartom.

2020. okt. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!