Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Folytonos konfliktus az...

Folytonos konfliktus az anyámmal, megoldás?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, az anyám mindenben bekorlátoz, kirohanásai vannak, és folyton veszekszik velem.

5 kisebb testvérem van,sokszor rájuk kell vigyáznom, elhozni az oviból/suliból stb...Emiatt és a koronavírus miatt sehova nem is enged el, így már barátaim se maradtak, se magánéletem. (Az, hogy 18 vagyok semmit nem számít, "amíg az én fedélem alatt élsz és én tartalak el...") Úgy érzem elég sokat segítek (persze anyám, apám is sokmindent csinál; dolgozik,főz,otthoni dolgok), mégis napi szinten megkapom a "lusta", "figyelmetlen" "bunkó" stb jelzőket.

Imádom a testvéreim, de úgy érzem nem bírok itt élni tovább. Ahhoz, hogy elmehessek pénzre lenne szükségem, de nem engedi, hogy dolgozzak (egyetem mellett), mert a testvéreimre kell vigyázni, otthon segíteni stb

Mit kéne tennem? A kompromisszum nála nem igazán opció, nem hiszem, hogy ebből lejjebb adna, csak úgy tudom elképzelni, hogy kilépjek ebből, ha összeveszek vele..azt se akarom. Plusz, rossz embernek érezném magam, ha elmennék és nem segítenék többet. Valaki volt már ilyen helyzetben? Mi lehetne megoldás?


2020. okt. 16. 16:49
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
35%
Diákhitel?
2020. okt. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
88%

Nincs olyan,hogy nem enged dolgozni. Elmész és keresel munkát,nem pedig a tesóiddal foglalkozol.

Ha meg kidob,akkor elmész baráthoz vagy kollégiumba.

2020. okt. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
58%

Kollégium?

Egyetemre meg elmész Dániába.

2020. okt. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
93%
Költözés albiba, valahogy bepasizni, vagy betársulni albérletbe. Anyád elfelejti, hogy te testvér vagy, nem szülő... 18 évesen persze be kell segíteni, de a lóf....nak is van vége.
2020. okt. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
79%
Ennek 80% hogy lázadás lesz a vége... számolni kell vele, s minnél hamarabb lépni.
2020. okt. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
98%
És még valami, ne legyen lelkifurdi, ilyen az élet rendje. Nem hagy felnőni...
2020. okt. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonymousreview60 ***** válasza:
98%

Sajnos anyád többet fialt mint elbírja, ezért kell neki az ingyen bébiszitter, és ezért nem enged dolgozni sem. Emiatt 3 dolog lehet: 1. Megutálod a tesóidat. 2. Megutálod anyádat. 3. Sose akarsz majd gyereket. Vagy ezek együtt.

Amit szeretnél csak konfliktus árán lehetséges elérni. Ez a leválás.

Ha az akarata ellenére dolgozni mész, akkor pénzt kér majd tőled. Szerencsés esetben csak a rezsid-kajád árát (kizárt). Más esetben a bébicsőszre valót is.

El kell költöznöd és szobát bérelni vagy koliba menni. Ebben is segít a munka és a diákhitel. Nem anyád nem enged dolgozni, hanem te meghunyászkodsz. Ha dolgozol és otthon leszel, igencsak paprikás lesz a hangulat.

2020. okt. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
80%
Erre nincs megoldás. Jobb lett vilna, ha anyád a védekezésre koncentrál.
2020. okt. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
94%

Tipikus mérgező, mártírkodó, potyogtató 'anya'. Azért nem enged dolgozni, mert akkor ki kéne fizetni a minimum 2000/órás bébiszitter díjat, de azt is megkockáztatom, hogy 5 gyerekre minimum 4 ezer/órát kérnének. Sehogy nem fogod tudni megoldani, amíg otthon élsz.

Nem is értem miért pontozták le a diákhiteles választ, abból már egy korrekt szobát vagx koleszt ki tudsz fizetni, mellette kis diákmunka és egyetem után hamar visszafizeted. Ha ez az ára a nyugodt életnek, ahol nem használnak ki és vesznek szarba, akkor ez az ára. Ne félj kilépni ebből a mérgező közegből, mert ha 3 évig kell még ezt hallgatnod, akkor hosszútávú mentális hatásai lesznek, ami könnyen tönkre tudja tenni a jövődet...

2020. okt. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
50%
De egyébként hány évesek a testvérek?
2020. okt. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!