Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Folytonos konfliktus az...

Folytonos konfliktus az anyámmal, megoldás?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, az anyám mindenben bekorlátoz, kirohanásai vannak, és folyton veszekszik velem.

5 kisebb testvérem van,sokszor rájuk kell vigyáznom, elhozni az oviból/suliból stb...Emiatt és a koronavírus miatt sehova nem is enged el, így már barátaim se maradtak, se magánéletem. (Az, hogy 18 vagyok semmit nem számít, "amíg az én fedélem alatt élsz és én tartalak el...") Úgy érzem elég sokat segítek (persze anyám, apám is sokmindent csinál; dolgozik,főz,otthoni dolgok), mégis napi szinten megkapom a "lusta", "figyelmetlen" "bunkó" stb jelzőket.

Imádom a testvéreim, de úgy érzem nem bírok itt élni tovább. Ahhoz, hogy elmehessek pénzre lenne szükségem, de nem engedi, hogy dolgozzak (egyetem mellett), mert a testvéreimre kell vigyázni, otthon segíteni stb

Mit kéne tennem? A kompromisszum nála nem igazán opció, nem hiszem, hogy ebből lejjebb adna, csak úgy tudom elképzelni, hogy kilépjek ebből, ha összeveszek vele..azt se akarom. Plusz, rossz embernek érezném magam, ha elmennék és nem segítenék többet. Valaki volt már ilyen helyzetben? Mi lehetne megoldás?


2020. okt. 16. 16:49
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ!


Írták, 1-2-en, hogy örüljek, h eltartanak...nem az a problémám, hogy segítenem kell, persze szívesen segítek, amíg itthon lakom, hanem, hogy anya így is minden nap ingerült velem, vitát generál, lecsesz. És jó lenne csak néha kimozdulni, mert úgy gondolom járna már ennyi kis magán élet..dolgozni meg azért mennék, hogy elkezdjek gyűjteni, hogy majd elköltözhessek


Ösztöndíjas vagyok az egyetemen, szóval nem azért dolgoznak, h én járhassak :D


És mind az 5 édestesóm, a legkisebb ovis, a legnagyobb felsős.


A diákhitelnek utána fogok nézni!

2020. okt. 20. 07:37
 22/23 anonim ***** válasza:

Diákmunkához nem kell szülői engedély, be se kell jelentened, csak beregisztrálsz egy diákszövetkezethez, jelentkezel munkára, megbeszéled, hogy mikor tudsz menni, és már mehetsz is. Diákhitellel csak óvatosan.

,,anya így is minden nap ingerült velem, vitát generál, lecsesz" - Persze, hogy ingerült, mivel ennyi gyereket nem bír el az ember idegrendszere, mégha angyalkák is. Csak sajnos ezért a szüleid a felelősek, nem más.

2020. okt. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
100%
valahol meg tudatosítani kell magadban, hogy nagyon nem oké amit anyád művel veled. nem neked szülte azt a sok gyereket, És ha valaki azt írja hogy örülj hogy eltartanak, az meg róla állít ki szegénységi bizonyítványt. szerintem próbálj meg minél előbb kimenekülni ebből a mérgező közegből, mert sajnos drága édesanyád és édesapád nagyon sokáig ki fognak még használni. remélem sikerülni fog.
2020. okt. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!