Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek is jogos hogy nem...

Szerintetek is jogos hogy nem mondom el otthon ezek után?

Figyelt kérdés
Nos, hol is kezdjem. A szüleim mindig is féltettek mindentől, túlságosan is. Facebookom, és más közösségi médiás dolog is 18 éves koromig csak az ő e-mailjukra lehetett és ezáltal nyomon követték a legtöbb dolgot amit csinálok..Persze ahogy tudtam az idő múlásával kicseleztem, smsben irkáltam inkább. 2 párkapcsolatom volt eddig, az elsőnél 17 éves voltam és semmi privát teret nem hagytak nekem, mondván, hogy Ők tartanak el. Egyszer sem aludhattam a barátoméknál, pedig csak alvás lett volna és mondtam nekik, ha olyasmi lenne azt nappal is megoldhatjuk. Ha mégis megpróbálkoztam vele, leüvöltötték a fejem, hogy terhes leszek és vessek magamra. Azóta vége lett. Eltelt jó sok idő és lett egy új barátom. Már idősebb vagyok, dolgozom is. És hétpecsétes titoknak kezelem a mostani kapcsolatomat előttük már csak azért is. Már nem vagyok kiskorú, és életemben először élem meg azt, hogy van privát kis életem és annyira élvezem ezt. 1 hónapja vagyunk együtt még csak, friss az egész és így külön jó érzés mert a legszebb időszak csak a kettőnk dolga. Viszont a szüleimmel megint elharapództak a dolgok, teljesen fel vannak háborodva és érzelmi zsarolás megy. Ne értések félre majd idővel be fogom mutatni nekik, csak most kell ez a kis nyugi. Hogy nincsen senki más csak kettőnk, meg kialakult bennem egy zárkózottság feléjük ezzel kapcsolatban. Már a barátomnál aludtam kettő alkalommal, de nem történt semmi olyasmi közöttünk. Ezzel kapcsolatban is kapom az ívet. Szerintem úgy, hogy 20 éves vagyok nem kéne így kezelni. Tudom mi a jó nekem, vigyázok magamra és majd idővel elmondanám a szüleimnek is, pedig nem érdemelnék meg. Az előző és a mostani barátom is teljesen normális, valamire való ember aki nem arra megy. Ezt zárójelben megjegyzem.

2020. okt. 17. 00:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
28%
Túlzásba estek a szüleid, de nem nem hiszem hogy rosszat akartak volna neked. Én elmondanám,aztán ha nem tetszik nekik akkor így jártak.
2020. okt. 17. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
14%
Jogosnak nem annyira jogos, amíg az ő házukban élsz és főleg amíg ők tartanak el, addig ők a főnökök, ezt el kell fogadni, viszont egyáltalán nem alaptalan a bizalmatlanságod. Sajnos a szülők pont ezzel a túlféltéssel érik el azt, hogy a gyerekük egy idő után egyáltalán nem fog bízni bennük és ahelyett, hogy korrektül megbeszélnék a dolgokat, a gyerek inkább titkolózik, nehogy baj legyen belőle.
2020. okt. 17. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Én magamat tartom el főként, csak otthon élek. Tudom, hogy ők a főnökök így is, csak ennyire nem kéne beleszólni egy nagykorú magánéletébe. Pláne hogy hülyeségeket sem csinálok.
2020. okt. 17. 00:55
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jól teszed. Nagyon cuki vagy, hogy hozzátetted, hogy még szex sem volt, de hidd el, erről nem csak nekünk, de a szüleidnek sem magyarázkodni. Bátran tedd meg, csak mindig védekezzetek minimum óvszerrel. A szüleid ráérnek megtudni, gondolom el sem engednének, ha tudnák, hogy fiúval alszol, pedig ez a foka a féltésnek tényleg indokolatlan.
2020. okt. 17. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonymousreview60 ***** válasza:
36%

Jogos, hogy nem mondod el. Amíg náluk laksz vagy részben ők tartanak el, a szülők bizonyos dolgokat a saját otthonukban (ne zajongj ekkor, akkor, stb.) vagy a viselkedésedre vonatkozóan akár az otthonon kívül is (ne kövess el garàzdaságot, tanulj stb.) megkövetelhetnek. Hovatovább, amíg így élsz, mégis jogod van, sőt a család biztonsága miatt ilyenkor érdemes megtapasztani bizonyos dolgokat (első csók, első szex, első filmszakadás stb.) akkor is, ha ez a szülónek nem tetszik. A szüleid ezzel "okosan" elcseszik a köztetek lévő bizalmat.

De, minden fiú arra megy, csak legfeljebb nem azonnal.

Jól csinálod ezt a titkolózást.

2020. okt. 17. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

5-ös tudom, hogy minden fiú arra megy úgymond. De kicsit rosszul fogalmaztam talán! Úgy értettem, hogy nem CSAK arra kellek, ugyanis minden szeretetet és törődést, figyelmet, stb megkapok. A szex része egy jó és egészséges kapcsolatnak, és mindkét félnek lehet jó élmény. A szüleim úgy neveltek, hogy ez bűn és rossz dolog, fáj és ne csináljam. Emiatt mindig szorongok ha olyasmi szituba kerülök:/

Köszönöm az eddigi válaszokat mindenkinek:)

2020. okt. 17. 01:43
 7/16 anonymousreview60 ***** válasza:
85%
Szent sz@r! Akkor a saját f@sz elmépzelésüket, szűklàtókörűségüket akarják átadni. Honnan tudják, hofy fáj? Nekik fájt. Bűn? Turbókeresztény valláskárosultak?
2020. okt. 17. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
98%

Azért az "arra megy" kifejezést tipikusan azokra a srácokra szokták használni, akik nem tudnak türelmesen várni legalább egy-két hónapot, hanem tényleg erőltetik a dolgok gyors alakulását. Nőként pedig azt mondom, hogy nemcsak a férfiakra jellemző ez, viszont ez azért egy tanult dolog, hogy nőknek nem túl jó reklám, ha nincs tartásuk, legalább egy pár hétig/hónapig. De persze vannak olyan nők, akiknek igenis kell a bizalom és a biztonságérzet ehhez, ami 1-2 randi alatt nem feltétlen alakul ki. De mindenki más. :)


Kérdező: sajnálom, hogy a szüleid ennyire féltenek és titkolóznod kell, de egyébként nem tartom rossz dolognak, ha nem vállalod ezt a kapcsolatot előttük, még. Egy nem túlféltő családban sem mindenki jelenti be 1-2 hónap után, hogy van kapcsolata, ez is egyénfüggő. :)

2020. okt. 17. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
93%

Bűn és rossz dolog, fáj...fájhat, ha nincs meg a kellő vonzalom és izgalom, szóval ez nem teljesen igaz. Nem tudom, hogy a konzervatívabb szülők miért állítják be bűnként a szexet. Talán az lenne a céljuk, hogy a gyereknek teljesen elmenjen ettől a kedve és hogy a szex csak gyereknemzésre kell? Az ilyen hozzáállás mellőzi a megfelelő szexuális felvilágosítást, ami sokkal veszélyesebb, mint őszintén előállni a ténnyel, hogy ha az ember szexel, védekezni kell. Mert bizony sokan esnek teherbe pusztán amiatt, mert nem kapnak erről megfelelő felvilágosítást, pedig ez lenne a legfontosabb, nem pedig hazugságokkal tiltani/ijesztgetni a gyereket, mikor ez egy természetes folyamat.


De lehet anyukádék tényleg nem szeretkeznek azóta, hogy te megfogantál, mert ilyen párok tényleg vannak. Nekik is el kée fogadni, hogy nem ez a normális hozzáállás, mert ilyesmi még a Bibliában sincs leírva, ha hívő párról is van szó esetleg.

2020. okt. 17. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Én csak annyit mondtam nekik még amikor megismertem a barátomat, hogy van egy srác akivel randizgatunk. És ennél többet nem tudnak, csak sejtik, hogy együtt vagyunk azóta.

Azt mondták, nem azzal van bajuk, hogy kapcsolatban vagyok, hanem, hogy nem tudják kivel és mutassam be, mondjak el mindent. Mondtam, hogy majd idővel, most kell nekünk egy kis tér, hogy csak ketten legyünk és hogy lássam, hogy hosszútávú lesz e tényleg... Tény, hogy ezen a problémán kívül nagyon támogatóak és jó szülők. Kicsit fáj nekik, hogy felnőttem és már nem tudnak kontroll alatt tartani.

2020. okt. 17. 02:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!