Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan lehetséges megértetni...

Hogyan lehetséges megértetni a szüleinkkel felnőttként, hogy szeretnénk saját életet élni? Mit tegyünk, ha a szüleink folyamatosan nyomon követnek minket, és kőkemény megfelelési kényszerekbe zárva azt szeretnék, ha az ő életüket élnénk?

Figyelt kérdés

Nálunk a család gyökeres szemlélete szerint annál értékesebb az ember minél hajszoltabb, minél inkább elhasználja a testét, minél többet dolgozik (fizikailag), & minél kevesebb ideje van valóban élni..

Ebben és még emellett számtalan negatív szemléletben nőttem fel. :)(:


Gyakorlatilag egész eddigi életemben a külvilágnak megfelelő alapvető normákon kívül (iskola stb.) nem volt semmilyen közösségi életem vagy hobbim. Folyamatosan a szüleim életét éltem, ami az örökös házimunkákkal való elhavazottság , frusztráltság, és ennek szenvedélyes-de szenvedéses hajszolt megélését (mások szemében állítólagos egyetlen elismerési lehetőség megszerzését-szerintük) jelentette. Nem azt mondom, hogy nincs valaki nehezebb helyzetben, sorsban stb., vagy hogy ez a vilag legnagyobb gondja.


Csak tényleg sajnos teljesen belebetegedtem szó szerint (autoimmun betegségem lett.., emésztőrendszeri tünetek sorozata).., mert évtizedekig nem élhettem olyan életet , amilyet szerettem volna. Nem volt sosem összejárás a barátokkal (a szüleim szerint az hülyeség, a barátok csak feltartanak, van elég dolgunk)..

Nem néztem filmeket, sorozatokat stb., nem jartam sportra (a család szerint a kerti munka éppen elég sport).

Nem kezdhettem pl. jógával a reggelt, hanem helyette kapkodással, panaszkodással, stresszel, idegeskedéssel, hogy mennyi, de mennyi házimunka vár ránk, hiszen azok elvégzése (0-24-ben hétvégén) az élet ertelme.

Nem alkothattam kreatív, de egészséges ételeket, hiszen "nincs idő, csak gyors & instant káros szenvedélyekre".. Még számos pelda.. Nem dolgozhattam masik városban, csak a környezetük melletti munkahelyeken (aprópénzért), & munka utan is várt a jól bevált, hajszolt napi rutinjuk szerint kialakított életvitel..


Nekem ezek mind-mind nehezen megemészthetőek voltak, és máig azok..


Végre elköltözhettem 30évesen, ugyanakkor még mindig fel kell kelnem pontban reggel 5-6óra között egy bármilyen fárasztó munkanap utan is hétvégén, csak hogy számot adjak nekik, hogy bizony.., hajszoltan élek, nincs időm aludni, hiszen így vagyok értékes, és nem hozok rájuk szégyent..

Folyamatosan naponta 3x kell nekik üzennem, hogy hol vagyok, mit vsinálok. Eleget házimunkázok-e munka után.

Véletlenül sem lehet semmi másra időm..


Már teljesen megőrülök ettől az életviteltől.. :/


Valaki segítsen!! :(



2020. okt. 18. 02:03
1 2 3 4 5 6
 21/55 anonim ***** válasza:
10%

Hű, hát örülök, hogy nem ismerjük egymást, mert ha nekem ezt a rinyát kellene hallgatnom nap mint nap tőled...


Hajszoltan élsz? Ne röhögtess.

2020. okt. 18. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/55 anonim ***** válasza:
79%

Ja, és még valami. A kérdésed helyesen így hangzik: "Hogyan tudnám elmondani a szüleimnek, hogy én miben hiszek, mit képviselek?"

Az, hogy ők megértik-e, az az ő dolguk, az, hogy te elmondod-e, és hogyan, az a tiéd. Az ő értelmükre nincs befolyásod.

(18-as voltam)

2020. okt. 18. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/55 anonim ***** válasza:
89%

Tudom nehéz, de szépen lassan módszeresen le kell válni róluk. Az első és legnagyobb lépést már megtetted azzal, hogy elköltöztél. Csökkenteni kell velük a kontaktot, észrevétlenül leminimalizálni. Nem rossz amit ők képviselnek, de kicsit túlzásba van vive.

Tényleg kezdj a te szabályaid szerint élni. Én is hasonló cipőben vagyok, akkor lett szabad életem, amikor elkezdtem minél kevesebbet beszélni nekik magamról. Sejtem, hogy téged az frusztrál, hogy még most is számonkérnek hogy mit csináltál, mit kéne csinálnod.. folyamatos kontroll alatt akarnak tartani. Építsd le őket azzal hogy mindig kevesebbet beszélsz magadról hogy mi van otthon.

2020. okt. 18. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/55 anonim ***** válasza:
92%

Külön élsz. Ez esetben könnyű dolgod van. Éjjelre kikapcsolod a telefonod. Nappal sem hívod őket nem mondasz nekik semmit és nem veszed fel nekik a telefont. Ha jönnek akkor vagy zárkozz be vagy menj valahova és zárd be jól a házat.


Ritka ostobák a szüleid hogy nem is akarnak élni. Teljesen megértelek.

2020. okt. 18. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/55 anonymousreview60 ***** válasza:
84%
"Hogyan lehetséges megértetni a szüleinkkel felnőttként" Nem is annyira megértetni kell velük, hanem meghúzni a határaidat. Elmondod, hogy te mit akarsz, hogyan szeretnéd stb, segítesz, amenbyit szeretnél, de nem leszel a munka, a telkük rabszolgája. Többször a fejedhez vágják majd, neked többször kell ezt elmondani. Az érveidet nemigen fogják elfogadni, azt, hogy te más vagy. Majd leszoknak - remélhetőleg - a csesztetésedről. Ebben rengeteget segít, ha külön laksz és anyagilag független vagy.
2020. okt. 18. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/55 anonim ***** válasza:
94%

Csupa jó szándékból írom, de szerintem érdemes lenne felkeresned egy pszichológust, aki segítene feloldani benned ezt a kényszere megfelelést. Itt már nem csak a szüleid természetéről van szó (mert őket nem lehet megváltoztatni), hanem arról is, ahogy te viszonyulsz hozzájuk. Nekem elég nagy érzelmi függésnek tűnik részedről, ami számodra normális, mert ebben nőttél fel, viszont észrevetted, hogy ez neked nem jó, ami már nagyszerű kezdet ahhoz, hogy egy kis segítséggel tudj is rajta változtatni.

Ez a szülő-gyerek kapcsolat abszolút nem normális, mondhatni patológiás.

Nem vagy a tulajdonuk, nem azért születtél, hogy kiszolgáld az ő akaratukat, hanem azért, hogy egy önálló, felelősségteljes, független ember legyél, aki ki tud állni saját magáért, tudja, hogyan szeretné élni az életét és tisztában van a saját értékrendjével, valamint ragaszkodik is ahhoz attól függetlenül, hogy mit mondanak a szülei. Jogod van úgy élni, ahogy te szeretnél. Ez nem azt jelenti, hogy nem szereted őket.

2020. okt. 18. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/55 anonim ***** válasza:
86%

"Végre elköltözhettem 30évesen, ugyanakkor még mindig fel kell kelnem pontban reggel 5-6óra között egy bármilyen fárasztó munkanap utan is hétvégén, csak hogy számot adjak nekik, hogy bizony.., hajszoltan élek, nincs időm aludni, hiszen így vagyok értékes, és nem hozok rájuk szégyent..


Folyamatosan naponta 3x kell nekik üzennem, hogy hol vagyok, mit vsinálok. Eleget házimunkázok-e munka után."


Hát ne haragudj, de te vagy a hulye. Telefon kikapcsol, ébresztő kikapcsol és annyi.

2020. okt. 18. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/55 anonim ***** válasza:
40%
hát ha ilyen hülye vagy hogy 30 évesen MÉG MINDIG a jó kisgyereket játszod akkor meg is érdemled. telefonszámaikat letilt, ajtót nem nyit nekik, a helyi rendőrség meg meg fogja szokni hogy anyádék riasztását nem kell komolyan venni. ha a nyakadra járnak, te hívod a rendőrt hogy zaklatnak.
2020. okt. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/55 anonim ***** válasza:
97%

"Másképpen szeretném élni az életemet, nem vagyok a tulajdonotok" - akár ennyit is mondhatsz a firtató kérdésekre.

A "nem hozok rájuk szégyent" - ezt pedig értelmezni sem tudom. Mert ha "nem úgy merészelsz élni mint ők" akkor "szégyent hozol rájuk"?

A környezeti megfelelés áldozatai, de nem muszáj, hogy te is az legyél. Dönthetsz úgy, hogy kilépsz ebből.

Nem tudom anyagilag hogy állsz, de nagyon jó lenne pszichológus szerintem is, ő tudna segíteni.

2020. okt. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/55 anonim ***** válasza:
96%

26-os jót ír. Javasolhatunk mi bármit, valószínűleg te is látod, mi a gond, és tudod, mit kéne csinálni, csakhogy nem megy, vagy csak kínkeservvel. Ez természetes, hiszen születésed óta így működött, zsigerileg van benned.

Segítséget lenne jó találnod, hogy megfelelő védelmi rendszert tudj kialakítani, a saját életedet, és hogy ez sokkal gyorsabban menjen, mintha egyedül kísérleteznél. Hajrá!

(Amúgy azt hiszem, ezt a problémát sokan ismerjük kisebb-nagyobb mértékben.)

2020. okt. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!