Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan lehetséges megértetni...

Hogyan lehetséges megértetni a szüleinkkel felnőttként, hogy szeretnénk saját életet élni? Mit tegyünk, ha a szüleink folyamatosan nyomon követnek minket, és kőkemény megfelelési kényszerekbe zárva azt szeretnék, ha az ő életüket élnénk?

Figyelt kérdés

Nálunk a család gyökeres szemlélete szerint annál értékesebb az ember minél hajszoltabb, minél inkább elhasználja a testét, minél többet dolgozik (fizikailag), & minél kevesebb ideje van valóban élni..

Ebben és még emellett számtalan negatív szemléletben nőttem fel. :)(:


Gyakorlatilag egész eddigi életemben a külvilágnak megfelelő alapvető normákon kívül (iskola stb.) nem volt semmilyen közösségi életem vagy hobbim. Folyamatosan a szüleim életét éltem, ami az örökös házimunkákkal való elhavazottság , frusztráltság, és ennek szenvedélyes-de szenvedéses hajszolt megélését (mások szemében állítólagos egyetlen elismerési lehetőség megszerzését-szerintük) jelentette. Nem azt mondom, hogy nincs valaki nehezebb helyzetben, sorsban stb., vagy hogy ez a vilag legnagyobb gondja.


Csak tényleg sajnos teljesen belebetegedtem szó szerint (autoimmun betegségem lett.., emésztőrendszeri tünetek sorozata).., mert évtizedekig nem élhettem olyan életet , amilyet szerettem volna. Nem volt sosem összejárás a barátokkal (a szüleim szerint az hülyeség, a barátok csak feltartanak, van elég dolgunk)..

Nem néztem filmeket, sorozatokat stb., nem jartam sportra (a család szerint a kerti munka éppen elég sport).

Nem kezdhettem pl. jógával a reggelt, hanem helyette kapkodással, panaszkodással, stresszel, idegeskedéssel, hogy mennyi, de mennyi házimunka vár ránk, hiszen azok elvégzése (0-24-ben hétvégén) az élet ertelme.

Nem alkothattam kreatív, de egészséges ételeket, hiszen "nincs idő, csak gyors & instant káros szenvedélyekre".. Még számos pelda.. Nem dolgozhattam masik városban, csak a környezetük melletti munkahelyeken (aprópénzért), & munka utan is várt a jól bevált, hajszolt napi rutinjuk szerint kialakított életvitel..


Nekem ezek mind-mind nehezen megemészthetőek voltak, és máig azok..


Végre elköltözhettem 30évesen, ugyanakkor még mindig fel kell kelnem pontban reggel 5-6óra között egy bármilyen fárasztó munkanap utan is hétvégén, csak hogy számot adjak nekik, hogy bizony.., hajszoltan élek, nincs időm aludni, hiszen így vagyok értékes, és nem hozok rájuk szégyent..

Folyamatosan naponta 3x kell nekik üzennem, hogy hol vagyok, mit vsinálok. Eleget házimunkázok-e munka után.

Véletlenül sem lehet semmi másra időm..


Már teljesen megőrülök ettől az életviteltől.. :/


Valaki segítsen!! :(



2020. okt. 18. 02:03
1 2 3 4 5 6
 31/55 anonymousreview60 ***** válasza:
84%
Neked tényleg pszichoterápiára van szükséged. Kezdd el mielőbb! Hasznos lesz.
2020. okt. 18. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 anonim ***** válasza:
47%
Költözz messzebbre!
2020. okt. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 anonim ***** válasza:
73%

"várják, hogy menjek haza minimum 2hetente dolgozni"

Kompromisszum: csak havonta egyszer menj, hogy néha nekik is jó legyen, de azért neked is. Te is legyél pontosan ugyanannyira fontos szempont, mint ők.


"Bármikor beállíthatnak hozzám"

Van kulcsuk?


"hogy hozzanak valamkt a lakásba"

Ez azért neked is jó lehet, lássuk be. Ha mégsem, magyarázd el nekik, hogy ne jöjjenek anélkül, hogy előre megbeszéltetek volna, mert esetleg nem leszel otthon, vagy nem fogod hallani, ha csongetnek, mert épp a zuhany alatt állsz, vagy a fejeden van a fülhallgató, attól nem hallod, stb.


"úgy élek-e ahogy illik ... Ilyenkor ugye illik készülni is nekik ebéddel stb., mármint ha nem random villámlátogatás."

Ha szempont az illem, tanítsd meg nekik, hogy nem illik bejelentés nélkül beállítani, és előre megbeszéleskor is úgy illik feldobni a látogatás ötletet, hogy a másik nemet is mondhasson rá.


Kommunikálj velük sokkal hatékonyabban! Ha képtelenek felfogni, hogy szenvedsz, akkor meg leszaromtabletta. Ha ők ki is akarnak csinálni, te ne akard kicsinalni magadat.

2020. okt. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/55 anonim ***** válasza:
73%

Telót ne vedd fel, a címedet meg miért is tudják?

Nehogy megadd nekik legközelebb. Nézd a szüleid gázak ez tény, megváltoztatni nem fogod őket ez is tény. Egyedül magadon tudsz, aminek a része hogy leszakadsz róluk. A terápia jó otlet. Hívják nyugodtan a rendőrséget, kiröhögik őket, pár ilyen után őket nézik hülyének elhiheted. Egy bizonyos ponton túl akármilyenek a szüleid a te életedért te felelsz. Tedd ahogy neked jó, a többit sz.rd le. Lelkileg zsarolnak, arra vigyazz! Ne dőlj be nekik.

2020. okt. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/55 anonim ***** válasza:
75%

1. Költözz amilyen messzire lehet ,min. 200 km.re.

2. Cserélj tel. számot.Állitsd privát számr, igy ha hivod őket nem jelzi ki a számodat a telefonjuk. Igy nem tudnak hivni.

3. Mondd meg nekik, hogy heti 2x fogod őket hivni, pl. este 7-kor. Max 15 percet beszélgess velük, többet ne!

a leválási folyamatot ne lassan csináld, mert igy is elpazaroltál már egy csomó időt, ezt határozottan és gyorsan kell csinálni.

4.max.havi 1x menj haza.

5. meg kell tanulnod (és ez nem lesz könnyü) lazitani, semmit tenni. Eleinte komoly lelkiismeretfurdalásod lesz, ezt túl kell élni. Ha alvásproblémáid adódnak, altatóval hidald át ,1-2 hónapig a dolgot.

az én szüleim kifejezetten tanitották nekem a lazitást, mikor látták, hogy kényszeressé válok - ha nem csináltam semmit, azt éreztem, hogy értéktelen ,semmire sem való vagyok.

2020. okt. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 anonim ***** válasza:
39%
Altatót csak akkor, ha orvos mondja!
2020. okt. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/55 anonim ***** válasza:
40%

Te hülye vagy!

Kinyitod a pici szádat csak 1x! Elmondod hogy FELNŐTT ember vagy AKI úgy éli az életét ahogy NEKI megfelel, ahogy NEKI és csak is NEKI JÓ!

NEM TARTOZOL SENKINEK SEMMILYEN ELSZÁMOLÁSSAL.

A rinyálás helyett cselekdj..

2020. okt. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mondd úgy, hogy OLYAN SOK DOLGOM VAN, HOGY NINCS IDŐM NAPONTA 4X TELEFONÁLNI, legyen csak egyszer, 6-kor, hogy ne izguljatok, hogy esetleg valami baj történt.

:)

Aztán legyen olyan, hogy HOLNAP KIMARAD A TELEFON, MERT ÉPPEN DOLGOZOM, MAJD CSAK HOLNAPUTÁN TELEFONÁLOK, NE IZGULJATOK, MINDEN RENDBEN VAN.

:)

2020. okt. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/55 anonim ***** válasza:
72%

Aztán:

LÉGYSZI, ADJÁTOK VISSZA A KULCSOT, MERT ALSZIK NÁLAM VALAKI, és nem tudjatok alkalmatlan időpontban jönni...

2020. okt. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 anonim ***** válasza:
66%
kérdező merre vagy? vagy épp anyádéknál házimunkázol?
2020. okt. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!