Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mik az elkényeztett gyerek...

Mik az elkényeztett gyerek ismérvei felnőttkorban?

Figyelt kérdés
2020. okt. 20. 14:26
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
5%
Micsoda?
2020. okt. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 TR75 ***** válasza:
96%

Például nem küzd semmiért (vagy hamar feladja), megszokta, hogy igaza van, a kritikát nehezen viseli (a jogost és a normális hangvételűt is), elvárja, hogy helyette megtegyenek mindent.

Ilyesmik. És ezek tetszőleges kombinációja.

2020. okt. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
10%
Az, hogy tanulj meg először helyesen írni.
2020. okt. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem csak szeretik nyugtatni magukat a szülők, amikor valamit nem akarnak/tudnak megengedni a gyereknek, hogy "ez az ő érdeke, nem kényeztetjük el".


A környezetemben azt láttam, hogy ahol vállalkozó szülők gyermekei "mindent" megkaptak, ott megtanulták szeretni a pénzt, igényük lett rá, sikeresek lettek.

Tudták 14 évesen, milyen k**vajó volt kapni egy új robogót, vagy 17 évesen egy autót, így később is vágytak az érzésre.

Ahol egyszerű családban nem volt ilyen, ott egész életükben kompromisszumot kötnek, jobb esetben azért tanulnak, hogy kicsit többért legyenek alkalmazottak.

2020. okt. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
98%
Hiszti, sértődékenység ha nem az történik amit ő akar.
2020. okt. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
80%

"Ahol egyszerű családban nem volt ilyen, ott egész életükben kompromisszumot kötnek, jobb esetben azért tanulnak, hogy kicsit többért legyenek alkalmazottak."


Tekintve, hogy általában protekció nélkül nem lesz az emberből vezető, ezzel kell megelégedni...


A "kicsit többért" meg jelenthet havi +100-150 ezret is akár, ami nem rossz...

2020. okt. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
33%
Ez egy igazi, kisemberi mentalitás volt.
2020. okt. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
62%

#7


Na és? Kisemberből azért egy kicsit több van.


Ti, "nagy" emberek csak a nyakunkon élősködtök.

2020. okt. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
58%
Én vállalkozok gyermeke vagyok, bar egyáltalán nem kényeztettek el soha, szerintem a 2 nem ugyanaz. Vezető pozícióba vagyok fiatal korom ellenére, de nem protekcióval kerültem oda, sokat nem tudtak volna segíteni a festő és jógaoktató szüleim egy multicégnél, ez megintcsak megdőlt teória. az meg hogy a nagyemberek a kisembereken élősködődnek, teljesen röhejes :D ne égesd már magad könyörgöm
2020. okt. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
19%
Jajj de kis vicces vagy, bekented magad nevegéllel?
2020. okt. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!