Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Megteheti a volt feleségem ezt?

Megteheti a volt feleségem ezt?

Figyelt kérdés

Van egy közös gyerekünk. A feleségem, egyik napról a másikra, összepakolt és elköltözött. Hivatalosan még nem váltunk el, így a közös gyerekünket sem ítélte még semelyikünknek se a bíróság. Elvileg nekem is ugyanolyan jogom van a gyerekünkhöz, mint neki. De így jó esetben, csak hétvégente láthatom a gyereket. Megteheti a volt feleségem azt, hogy a bíróság döntéséig, ő önkényesen magához veszi a gyereket, és addig is ő dönt a láthatási időről, hogy mikor és mennyi ideig lehetek a gyerekkel? Akkor én ezen az alapon megtehetem, hogy az általa megszabott láthatás után, nem viszem vissza hozzá a gyereket, hanem én is önkényesen döntök arról hogy nálam lesz? Megteheti ebben az esetben, hogy rámküldi a rendőrséget és visszaviteti magához a gyereket? Ha igen, akkor melyik törvény szerint? Hiszen még semelyikünknek nem ítélte a bíróság, akkor elvileg neki sincs több joga a gyerekhez, mint nekem.

A másik, hogy ahova eddig járt a gyerek óvodába, onnan a feleségem az én beleegyezésem nélkül kivette, és másikba vitte, ami közelebb van az új lakhelyéhez. Ahova eddig járt, az a város legszínvonalasabb óvodája. Az új óvoda, meg enyhén kifejezve nem a legjobb. Szerintem nekem is lett volna ebbe beleszólásom. Milyen jogon teheti azt meg, hogy egyedül ő dönt erről.

Tehát a kérdés, hogy jogilag mit tehet meg a házastárs, a gyerekelhelyezésig, amíg erről dönt a bíróság?



2020. okt. 20. 18:12
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
87%
Nem. Ellenben te elmondhatod neki, hogy neked jogod van feljelenteni,ugyanis azzal, hogy a gyereket a bele3gyezesed nélkül elköltöztette bűncselekményt követett el. A rendőrség azonnal vissza viszi az állandó lakcímére a gyereket, ha feljelentést teszel.
2020. okt. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
49%

Szomorú, hogy megbeszélés helyett már most azon megy az agyalás jogilag ki mit tehet meg. A gyereknek mi a legjobb? Feltetettétek magatoknak ezt a kérdést vagy csak, hogy nektek mihez can jogotok?

Miben lehet egy óvoda olyan egyedülálló, tényleg nem az a legjobb a gyereknek ha a lakhelyéhez legközelebbibe jár?

2020. okt. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
86%

Amíg nincs hivatalosan elhelyezve, addig egyik szülőnek sincs több joga a másiknál.

Viszont célszerűbb ezt úgy intézned hogy bemész a rendőrségre és feljelentést teszel. Ha ugyanazt csinálod amit ő, és nem viszed vissza, az rossz pont lehet. A magyar jog anyapártú. Mindig az anya van előnyben. Ha te megteszed ugyanezt, azzal magadat hátráltatod, viszont ha jogilag helyesen jársz el és bejelented, azzal a saját malmodra terelheted a vizet, mert akkor kizárólag ő lesz az aki hibázott, te pedig helyesen cselekedtél.

2020. okt. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
És ő azt megteheti hogy az állandó lakcímről kijelenti a gyereket, vagy ahhoz kell az én beleegyezésem is?
2020. okt. 20. 18:34
 5/22 anonim ***** válasza:
36%
Higgadtan kéne gondolkoznod mert enyhén szólva te akarod dróton rángatni a gyerekedet ide-oda? Neki a legszarabb mert ovodasan nem érti szegény mi történik körülötte, ehelyett ovodás módon viselkedsz te is és a feleséged is. Első körben egy jogásszal kéne ez ügyben beszélned.
2020. okt. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
60%

Nem, nem teheti meg.

Nem viheti el az állandó lakcíméről a beleegyezésed nélkül.


OFF:


A magyar jog gyerekpárti, azaz elsődleges gondozó - párti próbál lenni.


Ez a gyakorlatban mindaddig

"anyapártit" fog jelenteni, míg az nem történik, hogy tömegesen az apák maradnak a gyerekkel x évig 0-24-ben, így a gyerek hozzájuk fog olyan módon kötődni, ahogy jelenleg többnyire az anyjához.


6 hónapos kor után hozzátáplálás indul, nincs olyan indok, ami miatt 'kötelező' volna anyának lenni a gyerekkel.

Ja, hogy a nők többnyire gombokért melóznak és élni is kellene valamiből. Szerintem is.

2020. okt. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
63%
Akár megteheti, akár nem, a gyerek igényeit kellene első helyre raknotok, ehhez képest őt eszköznek használjátok a köztetek lévő konfliktus pitiáner kezelésére és egymás bántására. Gázok vagytok mindketten, szegény gyerek kb mindegy hova kerül, jó hülye szülei vannak :(
2020. okt. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
32%
#4-es Igen megteheti, hogy a más lakcímre jelenti be a gyereket. Ezt a tényleges lakhely határozza meg.
2020. okt. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
58%

6!


A nők 99%-a nem engedné, hogy az apa maradjon otthon a

3 ev alatti gyerekkel, hiszen o "nem azert szenvedett, higy ne babazhasson"

2020. okt. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
86%

4, 9!



Nem, dehogy teheti meg, egyenlőre házasok vagytok és mivel nem volt gyermekelhelyezes, ugyanolyan jogotok van a gyerekhez.

Ennyi erővel a kérdező is ugyanúgy atjelenthetne a gyereket

2020. okt. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!