Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim jobban szeretik a...

A szüleim jobban szeretik a nővéremet, mint engem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egyáltalán nem bíznak meg bennem. Kitűnő tanuló vagyok eddig egész életemben. A nővérem meg talán egyszer volt kitűnő (nem rég lett 18) . Az én 5öseim nem is érdeklik a szüleimet, de ha a testvérem hoz 5-öst akár vesznek is neki valamit jutalmul. Zongorázom már több éve, amit nem nagyon szeretek, mert szét unom az órákat. Fellépni szintén nem szeretek. Ezzel is csak mégjobban megutálom. Abbahagyni meg nem engedik a szüleim.


Vele mindig kivételeznek, sose szidják le. Mindent megkap amit kér, én meg semmit. Például már 4 éve szenvedek egy telefonnal, aminek teljesen betelt a tarhelye, annyira hogy már fotózni sem tudok vele.

Nővérem meg kapott egy vadiújat, pedig semmi baja sem volt a réginek. Mindig az van amit ő akar akkor is ha nekem az nem jó.


Nem engednek el sehova se, még az utcánkba gördeszkázni se (nem kanyarog és nem is forgalmas). Mellesleg a barátnőmmel mennék mindig, akit már 5 éve jól ismernek és ő már évek óta deszkázik.

A nővérem meg már az én koromban rég járt bulizni a barátaival, bement egyedül a városba, boltokba. Engem oda se engednek el. Még a pár utcányira lévő boltba sem engednek el (szintén a barátnőmmel mennék, akit már rég elengednek más városba is egyedül).


A vitákat mindig a nővérem nyeri meg, nekem sosem hisznek. Amikor elmondom a véleményemet, mindig azt hiszik hazudok mert hogy "a nővérem sosem hibás". Ezért mindig engem büntetnek. Például ha megüt a nővérem és én vissza ütök és rám szól a tesóm, engem ordítanak le. Ha meg én szólok a tesómra akkor is engem szidnak le. Emiatt már inkább eltűröm ezeket és nem szólok, mert úgyis én lennék a hibás.


Nem engednek meg olyan dolgokat amiket a nővéremnek meg engedtem már ennyi idősen. Pedig ő még főzni sem tud. Én meg már mosok, vasalok és kaját csinálok magamnak. Azt hiszik még mindig ovis vagyok és nem tudok magamra vigyázni. Ha mondanék nekik valami komolyabbat, nem tudják komolyan venni. Szinte úgy kezelnek mint egy 5 évest.


Már többször beszéltem a szüleimmel ezekről, de semmi sem változott.

Van valami lehetőség hogy mégis változzon?

Van ötletetek?

Előrre is köszönöm a válaszokat.



2020. okt. 20. 19:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Küldd ide a szüleidet, és megbeszéljük velük... :-D
2020. okt. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%
Hány éves vagy?
2020. okt. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
79%

na de tényleg... most naponta ki fogja írni ugyanazt a kérdést - addig amíg nem kap számára tetsző válaszokat?

LOL

2020. okt. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonymousreview60 ***** válasza:
22%
Tipikus narcisztikus szülő plusz aranygyermek, te meg a feketebárány.
2020. okt. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
77%
Nem tudom, hogy hány éves vagy, de legkésőbb főiskolára, egyetemre olyan helyre menjél, ami 200km-re van tőletek. Akkor koleszos lehetsz és viszontlátás idióták.
2020. okt. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt nővérem, tudom miről beszélsz :) Én folyton a nővérem leselejtezett ruháiban jártam, az ő megunt játékait is csak kölcsönbe kaptam, sose volt saját holmim.. Őt vitték külföldre, barátokhoz nyaralni, jobb iskolába járatták... én folyton kikaptam mindenért, ő viszont sose...

Most pedig van 2 lányom, és mindig imádkozok bölcsességért, hogy a nekik megfelelő módon tudjam őket nevelni és kifejezni irántuk a szeretetemet.

2020. okt. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!