Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Azok a szülők, akik rendszeres...

Azok a szülők, akik rendszeresen (komolyan) verték a gyereküket, később megbánják a tettüket?

Figyelt kérdés
Komolyan alatt azt értem, hogy kékre-zöldre verik a gyereküket, nem csak kézzel, hanem más eszközökkel is, pl nadrágszíj. Ha ez rendszeresen előfordul a gyerek életében 12-14 éves koráig, azt a szülő később megbánja, vagy ez nem jellemző?

2020. okt. 21. 17:19
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
Hala az egnek en nem voltam ilyen helyzetben, de egy baratom igen. Nala nem bantak meg, sot, azt mondtak erre, hogy ez nem is ugy volt, a baratom emlekszik rosszul, es o reagalja tul.
2020. okt. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%
Vagy letagadják, vagy azt mondják, annyira rossz volt a gyerek, hogy kénytelenek voltak verni.
2020. okt. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
98%
Nem bánják meg, én felnőttként beszéltem erről a szüleimmel, ugyanúgy reagáltak ahogy az első hozzászóló írta. Az a bizonyos nevelő célzatú pofon szerintük, én azért még emlékszem a fakanálra, a csattogó nadrágszíjra, táskára és egyénekre, amikkel püföltek. Igazából ők nem is gondolták, hogy ez ennyire megmarad bennem, egészen kicsi gyerek koromból is vannak tiszta emlékeim.
2020. okt. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%
*egyebekre
2020. okt. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%

Ha még van benne némi emberség, lehet, hogy megbánja, de az ritka lehet, az pedig még ritkább, hogy beismerje mekkorát hibázott, esetleg beszéljen is erről a gyerekével, és bocsánatot kérjen.


Valószínűbb, hogy tagad, vagy valami ócska mentséget keres.

2020. okt. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
88%

Talán ha alkesz volt és azóta leszokott..

De gondolom 1000-ből 1 ilyen van.

2020. okt. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem max akkor bánja meg, amikor a gyerenek idősek otthonát kell keresni... ha utálnám apámat, tudok egy olyan idősek otthonát, voltam gyakorlaton, ahol annyi csótány van, hogy az idősek flakonjából is csótányt öntöttem ki reggel a vödörbe.
2020. okt. 21. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 Metionin ***** válasza:
99%
Anyám szelektív amnéziás lett így 20 év után, minden "bűnömre" emlékszik óvodás koromtól de szerinte ő sosem ütött meg. Csak a gyámügy is járt nálunk meg az iskolaorvos is behívta a kék foltjaim miatt. Ja és a csuklómat is eltörte 3 éves koromban de szerinte az se történt meg.
2020. okt. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
98%
Rokon gyerekeket rendszeresen vert az apjuk. Ugyan nem ennyire komoly szinten, nem eszközzel vagy ilyesmi, de azért elég durván. Utólag letagadja, hogy az nem is úgy volt, nem is volt ilyen.
2020. okt. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

Metionin, nálunk ugyanez.

Nem anyám ütött, hanem mostohaapám, elég volt neki annyi, ha merészeltem véleményt mondani (a "szerintem " elég volt ahhoz, hogy üvöltsön rögtön, hogy "ne vitatkozz".

Anyám meg elbagatellizálja, az nem is úgy volt, meg jaj szegénynek milyen sar volt a gyerekkora, háború után. A saját gyerekei csöppet sem érdekelték.

2020. okt. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!