Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elmondjam otthon, hogy "ki...

Elmondjam otthon, hogy "ki fognak hallgatni" egy kollégiumi fegyelmi tárgyaláson?18l

Figyelt kérdés

Van egy csaj, akit a barátunknak hittünk viszont elég szépen meglopott mindenkit, akivel egy szobában volt valaha az elmúlt négy évben. Én soha nem voltam a szobatársa, viszont engem is sikerült meglopnia. Igazából úgy történt, hogy egy közös barátunk szülinapjára összedobtuk a pénzt, és akkor még nem úgy tűnt, hogy ő a tolvaj, így ő nála volt az összeg. De végül nem ő vette meg az ajándékot, hanem egy másik barátnőm, akinek viszont tökre nem adta oda az összegyűjtött pénzt, és ebben én teljesen biztos vagyok, mivel azzal a csajjal, aki megvette az ajándékot, konkrétan huszonnégy órában együtt vagyunk a koliban,mivel szobatársam.

Dehát a csajszi, akinél lett volna az ajándék összege, mint kiderült végig ő lopkodott a többiektől több mint három éven keresztül, és most bebizonyosodott, mivel a szekrénynulcsa előkerült a szobatársa szekrénye aljáról, úgy hogy annak a lánynak eltűnt egy nadrágja. És igazából mindig olyan szobából tűntek el dolgok, ahol az a csaj lakott... Csak most jutottunk el oda, hogy már teljesen biztosak vagyunk benne. És mi le akartunk ülni vele megbeszélni, hogy mi is ez tőle az évek alatt, viszont mostanában egy csomót hiányzott, így végül a tudta nélkül szóltunk a koliba. Ebből az lett, hogy jó akkor írjuk fel egy lapra, hogy évek alatt mekkora értékeket lopott össze a csaj. Igazából tőlem, ha ezt az ajándékra összedobott pénzt nézzük, ami nem arra ment, akkor engem szerencsére csak kétezer forinttal sikerült lehúznia. De az évek alatt neki kb öt személy váltakozott szobatársként, és tőlünk körülbelül 150 ezer forint értékben sikerült lopnia, és ez állítólag csak az a része, amiben teljesen biztosak, illetve fel tudják idézni, hogy körülbelül mikor. Szóval emiatt valószínűleg ki fogják rúgni a csajt, és nekem rohadtul bűntudatom van, hogy én is benne vagyok, pedig én nem tettem semmi rosszat, csak azért mégsem kellemes, hogy konkrétan részt kell vennem a fegyelmi eljárásban, ami után ki fogják rúgni nagy valószínűséggel az egyik olyan személyt, akit évekig a barátnak hittem/hittünk. Illetve rendőrségi ügyet nem szeretnénk ebből, legalábbis akik jobban megszívták ők nem, illetve nyilván én sem, mivel azt az összeget önszántamból adtam oda.(Csak aztán rohadtul nem arra lett elköltve, mint amire közösen meg lett beszélve mindenki által, aki benne lett volna az ajándékozásba)


És én nem tudom, hogy beszéljek-e erről itthon a szüleimnek,mivel azért jó lenne valakivel beszélni erről, viszont nem túl jó a kapcsolatom egyikőjükkel sem, ezért tartok tőle, hogy csak az lenne, hogy megkapnám, hogy hogy lehettem ilyen hülye. Egyébként a nagymamámmal talán beszélnék is róla, csak nem biztos, hogy akarom, hogy a szüleim is tudják, viszont lehet,hogy mama elszólná magát véletlenül és akkor még itthon is sértődés lenne. Illetve még egy probléma, hogy nem tudom, hogy kapok-e erről valami leveles értesítőt, mert ha kapnék, akkor beszélnék róla itthon.


Szerintetek beszéljek erről itthon?18l



2020. okt. 22. 00:47
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem beszélj a szüleiddel.


Te nem csináltál semmi rosszat és nem tudtad, hogy elfogja lopni a pénzedet. Meg szerintem 2000 ft miatt nem fognak rád veszekedni a szüleid de ha így se akarod nekik elmondani akkor ha van kedved privátban beszélgethetünk róla.

2020. okt. 22. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
96%

Iskolapszichológus, ha ventillálni akarsz "csak úgy".


Nem értem miért tartanának téged hülyének, ha segítesz eltávolítani egy vélhetően kleptomán, gátlástalan embert a koliból. Mit gondolsz, a szüleid azt szeretnék, hogy egy ilyen ember garázdálkodjon ott?

Tőlem is loptak koliban, egy új téli dzseki árát... sosem bizonyosodott be, ki volt az, bár rájöttünk. Rohadt egy érzés volt még 2 éven át a vigyorgó képét látni. Úgy, hogy ők kifejezetten jómódúak voltak, mi pedig....hát nem igazán.

15+ év telt el azóta, de még mindig meg tudnám ütni ezért.

Mert hobbiból lopott, nem volt rászorulva, nekem viszont ugrott a kabátom ára.


Szerintem a szüleim 2 percig sem sajnálták vna, ha kirúgják azt a görényt miattam.

Meglepne, ha a tieid igen.

2020. okt. 22. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
95%
Mindenképpen mondd el, ha a nagymamáddal őszintébb tudsz lenni, akkor először neki. Nincs ebben semmi, felesleges az aggodalmaid miatt elhallgatni.
2020. okt. 22. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
62%

Ne.

Inkább hasonló korú ismerőssel az iskolában. Akár egymással is beszélgethettek erről, akik károsultak vagytok.

Amúgy meg miért volna bűntudatod? Aki lop, az bűnöző. Az a minimum, hogy rúgják ki a kollégiumból és az iskolából is. Persze a 2000 forintos lopás miatt nem, de mondjuk ha engem 30-50e Ft-tal lopna meg, én kifejezetten szeretném, hogy rendőrségi ügy legyen belőle (vagyis feljelentést tennék). Csak akkor tekintenék el tőle, ha kártalanítana. Tényleg, itt nem merült ez föl?

2020. okt. 22. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
94%

Itt nem neked kell félni és szégyenkezni pláne bűntudatot érezni hanem annak az illetőnek aki meg lopott benneteket.


Te nem vagy bűnös de ha nagyon zavar a dolog akkor kért meg az illetékest, hogy neked ne kelljen részt venni a kihallgatáson mert ez neked roszzul esik és tőled nem lopott nagy összeget és van elég érintett akit kihallgatnak és tőlük nagyobb összegben lopott.

2020. okt. 22. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
11%
Minek? Kollégiumi fegyelmi tárgyalás...mi egy, egy semmi, rakás csicska játssza a bíróságot. El se mennék.
2020. okt. 22. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
12%
Éjfélkor egy középiskolai koliban miért nem alszol?
2020. okt. 22. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
7%
Meg kellett volna fogni többetmagaddal, a felsőjénél felakasztani egy ruhafogasra és elmagyarázni neki, hogy mit szabad és mit nem. Teljesen felesleges volt ilyen hülye feljelentgetésbe meg tárgyalásos ökörségekbe belemenni.
2020. okt. 22. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
87%

Nekem nem teljesen világos a sztori minden pontja.


"akinek viszont tökre nem adta oda az összegyűjtött pénzt, és ebben én teljesen biztos vagyok, mivel azzal a csajjal, aki megvette az ajándékot, konkrétan huszonnégy órában együtt vagyunk a koliban,mivel szobatársam."


Ez most akkor csak a te feltételezésed, mert te nem láttad, hogy odaadta volna? Vagy az adott szobatárs konkrétan ki is mondta, hogy igen, nem kaptam meg az ajándék árát?

Mert azért sztori szempontjából nem mindegy.


Szerintem egyenesebb lett volna először a feltételezett tolvajjal beszélni, de most már mindegy. Ha már belekezdtétek, csináljátok végig, vállald fel nyugodtan otthon is. Még ha meg is kapod, hogy hülye voltál, esetleg mondanak olyat, amitől megnyugszol, vagy másként látod a dolgokat.

2020. okt. 22. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim válasza:
67%

Említsd meg otthon, de csak akkor részletezd, ha szüleidet érdekli.


A tolvaj lány meg csak azt kapja amit érdemel. A vége kb. az lesz, hogy bíróságtól postán kap egy büntetővégzést max. 312 óra (több nem szabható ki) közérdekű munkáról (utcaseprés, hólapátolás).

2020. okt. 22. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!