Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, a fiúk vagy a lányok...

Szülők, a fiúk vagy a lányok kamaszkora nehezebb tapasztalatotok szerint? Mostanában több problémás kamaszlányról hallok, ez véletlen vajon v tendencia?

Figyelt kérdés
Köszi

2020. okt. 22. 15:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak fiaink vannak, de alig-alig vettük észre, hogy már túl vannak a kamaszkoron. Mindig jó volt velük a kapcsolatunk, ma már felelős munkakörben dolgoznak.
2020. okt. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
27%
Lányoké. A fiúké se semmi, na de a lányok... Attól világgá lehet menni.
2020. okt. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%
Mért a lányok mit csinálnak?
2020. okt. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%
Előző vagyok. Csak kíváncsiság ... még előttünk áll, fel szeretnénk rá készülni
2020. okt. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%
Esetleg az kapcsolódhat ide, hogy míg a lányoknál a korai serdülés alacsony öbizalommal és önértékelési problémákkal jár (általában), addig a fiúknál ez pont fordítva van, sokkal inkább pozitív követkeményei vannak.
2020. okt. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
95%
Lányokat a hormonális változások jobban megcibálják a serdülőkorban is.
2020. okt. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
79%

Az alapvető probléma majdnem minden problémás kamasznál ugyan az. Kinyílik a szájuk, mindent megkérdőjeleznek, mindent mindenkinél jobban tudnak, nem hallgatnak a szüleikre ezáltal sokszor hülyeséget csinálnak és bajba keverednek. Ez nemtől független.

Vannak dolgok azonban, amik nem mindkét nemre jellemzőek, csak az egyikre.


A lányoknak gyakran önbizalom hiányuk van és hisztiznek, hogy ilyen meg olyan csúnyák. Aztán ott vannak a nehezebb esetek is, akik pont az ellenkezőjét csinálják, hogy el vannak szállva maguktól aztán, isznak, cigiznek meg összefekszenek mindenkivel, hogy menő lányoknak tűnjenek (szerencsére belőlük kevesebb van).

Persze a fiúk sem jobbak, náluk azon megy a verseny ki több lányt megfektetni. Döntse el mindenki, hogy melyik a rosszabb, személy szerint én nem tudnék dönteni.

De azt is leszögezném, hogy vannak normális kamaszok is, egész sokan, csak nem ők a hangos kisebbség

2020. okt. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
93%

Gyerekfüggő. Az egyik lányommal semmi baj sem volt, a fiam és a másik lányom esetében viszont katasztrófa volt az az időszak.. semmi durva, csak feleselés, lázadás, normális kamaszkor. Mind normális felnőttek lettek.

Szerintem ennek semmi köze ahhoz, hogy milyen neműek.

2020. okt. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
72%

Saját tapasztalataim alapján, amik az elmúlt években történtek, a fiúk lehet problémamentesebbnek tűnnek egyes szülőknek, de én előbb megyek el az utcán egy csapat kamaszlány mellett, mint pár kamaszfiú mellett.

A legtöbb kamaszfiú annyira el van szállva magától, hogy nagy hangon érezve a falka védelmét előszeretettel köt bele egyedül sétáló emberekbe.

Nekem nem egy gáz élményen volt ezzel kapcsolatban. Átlagosan öltözöm, volt hogy télen hazafelé munkából egy csapat részeg fiúcska poénból követett hosszabb távon és ócsároltak, lek..rváztak, kanröhögések közepette.

De volt, hogy kutyasétáltatás közben rúgtak a kutyám felé, bicajjal elütést imitáltak, barátommal sétáltam és teli(!!!) sörösüveggel dobtak meg erkélyről, szintén erkélyről köpdösés, metrón röhögnek utazóközönségen, idős emberen, mert ők a világ urainak hiszik magukat.

Lehet itt szidni a kamaszlányokat, meg feltenni az összeugrasztó kamukérdéseket, hogy "mit szólnál ha a kamaszlányod ezt meg ezt tenné", de én és barátom is nagy általánosságban azt tapasztaltuk, hogy a kamaszfiúk borzalmasan el vannak kapatva és azt hiszik bármit megtehetnek másokkal.

2020. okt. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a lányom az idősebb, megszenvedtük a kamaszkorát. A fiamé 'könnyed kirándulás' volt a nővére produkcióihoz képest. Azóta felnőttek, és minden visszatért a nyugodt kerékvágásba. Szerintem a kamaszkori problémák nem a gyerek nemétől, inkább a személyiségétől függnek. 😅
2020. nov. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!