Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám mindennap kiabál...

Anyukám mindennap kiabál velem, mindig talál valamit amiért leordíthat. Félek hogy megsüketülök. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Már több éve rendszeresen kiabál anyukám velem és apummal, általában apró dolgok miatt, ezért próbálok mindent a lehető legjobban megcsinálni, hogy elkerüljem azt, hogy felemelje a hangját, de ha nincs gond, akkor csinál. Ma például az történt, hogy megkért engem, hogy csináljak egy képet egy ruhájáról, miközben rajta van, mert facebookon el akarja adni, és homályos képet csináltam. Nagyon ideges lett, hogy én mekkora egy béna hülye vagyok, hogy nem tudok mozgolódás nélkül egy képet csinálni. (A kacat telefonján nem jó a fókusz)

Egy kicseszett kép miatt, amit ki lehet törölni, és szívesen csináltam volna többet is, de egyből elkezd cirkuszolni.


Hazajövök a suliból, miután 6-7 órán át ültem a sok idióta között, megcsinálom a házit, próbálok boldog lenni, élvezni a szabadidőmet, de anyám mindig valamivel tönkreteszi a napom. Már próbálok a lehető legkevesebb ideig interakcióban lenni vele, mert egy félreértés után már felforr a borsónyi agyának a vize.


És ahogy írtam a címben, félek attól, hogy fokozatosan meg fogok süketülni (költözni még egy jó ideig nem lesz esélyem). Már egyre többször nem hallom meg mit mondanak a barátaim a suliban, kezdenek hülyének nézni, mert zavarja őket, hogy meg kell sokszor ismételni a dolgokat (amit megértek nyilván, engem is zavarna).


Próbáltam már beszélni vele erről, ahogy sokan írták a hasonló problémájú felhasználóknak ezen az oldalon, de akkor csak még idegesebb lesz, mert "neki joga velem kiabálni, mert megérdemlem". Egy eléggé parasztul viselkedő családban nőtt fel, szóval neki valamennyire természetes a kiabálás, kultúráltan pedig egyáltalán nem hallottam még beszélni. Az orvosa is mondta neki, hogy próbáljon meg nyugodtabb lenni, mert magas a vérnyomása.


Egyébként nincs baj vele, azokban a ritka pillanatokban, amikor nem ideges.



2020. okt. 22. 20:32
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
86%
Füldugó.
2020. okt. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
29%
Csak a szokásos. Te hisztis tini vagy, aki szerint a nyugalom neked alanyi jogon jár, mert képes vagy megírni egy sor házi feladatot, anyád meg kimerült és a szokásos kiégett szr házasságban él. Bónuszként szrul kommunikáltok, és így tengetitek mindhárman az életeteket, még vagy 10 évig míg te elmész, ők meg elválnak. Mert eddig miattad együtt maradtak, hogy ezt a csodás légkört neked biztosítsák.
2020. okt. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
95%
Apukád mit szól ehhez?
2020. okt. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
93%
Apáddal is kiabál,ezt írtad is,vele nem tudsz erről beszélni?
2020. okt. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
40%

Nem anyád miatt romlik a hallásod - ha egyáltalán (voltál már hallásvizsgálaton? Nem.)Attól senki nem lesz nagyothalló, ha napi néhány percig hangosan beszélnek hozzá.

A kapcsolatot a beteg anyáddal minimalizáld, ne legyél vele közös helyiségben. Ne idegesítsd magad miatta, ne vedd magadra a stílusát, maradj higgadt, indulatmentes, ne reagálj. Az megzavarja, kizökkenti. Nem működik a játszmája.

2020. okt. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
33%
A sok idióta között? Szóval mindenki hülye csak te vagy helikopter? Tuti ok nélkül kiabál vele d anyud?
2020. okt. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
82%

Vatta, füldugó, kerüld el.

De én sem hiszem, hogy ez az oka a hallás romlásodnak, bár ki tudja


Menj el a gyerekorvoshoz, ha tudsz, és mondd el neki a tüneteket.

2020. okt. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
80%
Azt tudod ugye, hogy a fules kakaon, amit rengetegen hasznalnak, nagyobb kart okoz, mint az emberi hang? Es most nem arra gondolok, hogy emiatt elbssza a vonat az embert...
2020. okt. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is hallásromlásom lett a fülhallgató miatt. Lehet nevetni, de mióta használom 12 éves korom óta, azóta alig hallok rendesen. Mindig vissza kell kérdeznem
2020. okt. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
34%

Sajnálom anyukádat.

Valószínűleg nem ok nélkül viselkedik így.

2020. okt. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!