Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mivel rosszabb, ha a gyerek...

Mivel rosszabb, ha a gyerek két anya/apa mintát lát, mintha csak egyet látna az egyikből?

Figyelt kérdés
Most a kérdésemben arra akarok kilyukadni, hogy miért olyan rossz egyesek szerint, ha egy azonos nemű pár nevel gyereket. Mert ha a szülők elválnak pl és az egyik nem foglalkozik a gyerekkel, akkor az ugyan úgy csak az egyik mintát látja. Akkor mivel rosszabb, ha szintén az egyik mintát látja, de azt kétszer?
2020. okt. 24. 08:58
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem akik ezt mondják, azoknak nem a darabszámmal van bajuk, hanem azzal, hogy így a nevelt gyerek látja a szülők kapcsolatát. Amit ezek az emberek nem tartanak megfelelőnek.


Én nem értek ezzel egyet, de talán segít egymást megérteni.

2020. okt. 24. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 A kérdező kommentje:

Ez egy fokkal érthetőbb szempont lenne.

Bár én is láttam a hetero szüleim kapcsolatát... Alkoholista apa, anyuka aki érzelmi zsarolással befolyásol és csak az jó neki, amit ő gondol... Ebből kiindulva, ha csak az lett volna a legrosszabb, minta amit otthon látok, hogy két anyám van, vagy épp két apám, akkor tök kiegyensúlyozott lettem volna anno

2020. okt. 24. 09:22
 3/44 anonim ***** válasza:
14%

Általában nem full alkás szülőkhöz hasonlítjuk, hanem normális szülőkhöz.

Azért rosszabb, ha azonos nemű pár az apja vagy 2 anyja, mert egyrészt biológiailag és erkölcsileg sem megengedett, másrészt tény, hogy a környezet és neveltetés befolyásolja a nemi identitást. Utána lehet nézni, a tudomány azt mondta, a gének is felelősek a környezeti hatások mellett, ebből az lmbtq propaganda kiragadott annyit, hogy a "gének felelősek", tehát az ember annak született, holott ez sarlatánság. Egyes emberek hajlamosak az erőszakra bizonyos veleszületett hajlamok miatt, akkor őket ne ítéljük el, ha megölnek valakit?


Én mondjuk azt nem értem, hogy miért akarja a nyugat annyira belesulykolni a gyerekekbe a gender elméletet, meg mindenáron meleget csinálni belőlük, ha úgyis "annak született". Felesleges lenne akkor ez a nagy propaganda amit leművelnek.

Hagyják már a gyerekeket békén.

2020. okt. 24. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
61%

Aki figyelmesen olvassa a gyakorit, az már tisztában van vele, hogy ha egy szülő pár tagjai nem melegek, akkor alkoholisták. Ez a két lehetőség van.


Én is inkább adnám a gyerekem egy bu2!nak mint egy egy alkoholisták.


Már csak egy kérdés maradt: mi van a az alkoholista melegekkel?

2020. okt. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
85%
-3- nem belenevelni akarja a gyerekekbe, csak láttatni akarja velük, hogy ilyen is van, és ebből következően elfogadtatni ezt. Nem azzá akarja nevelni /alakitani a gyerekeket.Nem is lehet. Azért mert neked sokat beszélne valaki a homoszexuálisokról, akkor te pár hét után homokos lennél? Elkezdenél vonzódni a saját nemedhez? Kizárt. Nem hiszem, hogy rádumálható lennél a homokosságra.
2020. okt. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
19%
Az mondjuk komolyan érdekel, miért kell ekkora ügyet csinálni az emberek ferde hajlamaiból. Engem is bántanak más miatt, mégsem indítok kampányokat, hogy fogadjanak el. Csak simán nem foglalkozok velük. Javaslom a turbóliberális társadalomnak is, hogy tegyenek hasonlóképpen, és ne zavarják meg a nyugalmunkat az erőszakos propagandájukkal.
2020. okt. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
83%

Azért, mert nagy a képzavar a fejekben. Az anya-apa szerep sem feltétlenül a nemeken múlik, de nagyban összefüggnek.

Ott ahol nincs meg az egyik szülő vagy hiányozni fog a kép, s így nem lesz belső képe arról, hogy milyennek kellene lennie mondjuk egy apának, férfinak, vagy egy közeli hozzátartozót választ magának a gyermek.


Ahol két férfi nevel egy gyermeket, annak nem lesz belső képe egy anyáról, egy nőről. Ez nem jelenti azt, hogy defektes, vagy meleg lesz, de lesz benne egy nagy kérdőjel, amikor "a nőt" keresi, vagy maga akar lenni "a nő".


Túl lehet lendülni ezen a problémán, kb olyan szintű mint az apakomplexus, csak itt inkább akomplexusról beszélünk, vagyis hogy nincs kép.


Ez nem azt jelenti, hogy ez nem lehet egy szerető, jó család, csak számolni kell azzal, hogy valamilyen szinten "sérül" a gyerek. Azért idézőjelben mert ezzel nem ellenük akarok beszélni, de ez tény.

Ugyanolyan mintha alkoholista lenne az apa, vagy meghalt volna, vagy elhagyta volna a családot stb.


Most a rossz család mintapéldáival ellenérvelni azért hülyeség, mert attól, hogy meleg valaki, még nem lesz szent, ugyanúgy megvannak a rossz tulajdonságai, mint egy heteronak. Ergo ott is lehet családon belüli erőszak, passzív-aggresszió, állandó veszekedések stb.


Az előzőt is felesleges volt lepontozni, mert melegellenes volt, attól még igaza volt egy-két dologban:


- a szexualitás és a nemi identitás kialakulásához már 6 éves korra megtörténnek a bevésődések


- nem csak genetikai hátterű a szexualitás


- a környezetnek is nagy a szerepe benne (elég hozzá egy rossz apakép pl.)



Summa summarum, annyi rizikó van a gyermeknevelésben (hogy ne sérüljön, normális értékekkel rendelkezzen stb.) hogy őszintén, egy 5 éves egyetemi szintű oktatás után, valami baromi nehéz vizsgával, és kb állandó pszichológiai felügyelettel rendelkező egyéneket kéne összeválogatni, akik szülők lehetnének.


De ugye érzi mindenki, hogy ez egy utópikus gondolat?


Nincs tökéletes család, gyermeknevelési technika.


A meleg szülőknek még annyival nehezebb a dolguk, hogy célkeresztben lennének a homofób szülőknek.


Nem kell ide anekdotikus érvelés, hogy "dehát Angliában van egy család, és senki nem bántja őket". Igen. Angliában. Egy családot. A felszínen. Attól még nem tudod, hogy otthon nincsenek-e kibeszélve.


Magyarországon a homofóbiát nem mesekönyvvel, melegházasággal, meg meleg szülőkkel kéne orvosolni, még rohadtul nem tartunk ott, hogy ezeket bevegye az emberek gyomra. Szép lassan haladunk az elfogadás felé, de ahogy ezt erőszakkal erőltetik, csak rontanak a helyzeten.

2020. okt. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
26%

Nem hinném, hogy rontanak a helyzeten. Ez az erőszakos térítés már sokszor bevált, most is ők győznek.


Elsőre lehet, hogy ellenszenvet vált ki, de mégis itt vagyunk és beszélünk róla. Pont ezt akarják, akik az egész mögött állnak, hogy folyamatosan közbeszéd tárgya legyen. Az idióta konzervatívok meg segítik őket azzal, hogy pl. mesekönyveket darálnak le, meg a Kossuth rádióban fröcsögnek.

2020. okt. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
73%
Semmi gond nincs ezzel, mi is két nő vagyunk és így neveljük a 7-11 éves gyerekeinket.
2020. okt. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem a legfontosabb egy családban, hogy SZERESSÉK és támogassák a gyerekeket. Mindegy milyen nemüként teszik ezt.Ha egy hagyományos apa-anya felállásben nem tudják ezt megadni, akkor szrt se ér az a család.
2020. okt. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!