Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek hogy anyám ne...

Mit tegyek hogy anyám ne nyisson be folyton a szobámba?

Figyelt kérdés

Anyám folyton benyit a szobámba megse kérdezi hogy bejöhet-e csak bejön. Ez zavar de nem annyira. Nekem van egy pasim aki át szokott néha jönni és anyám még akkor is folyton benyit ami meg rohadtul zavaró. De van hogy késő este is. Nem egyszer elmagyaráztam anyámnak hogy hagyon már és ne nyitogasson folyton be főleg ne ha a barátom is itt van. Az egy dolog hogy benyit de utána nyitvahagyja az ajtót és ha megkérem hogy csukja be akkor azt szokta felelni hogy:nem vagyok a csicskád hogy becsukjam az ajtót. Meg általába semmi oka nics hogy bejöjjön a szobámba csak bejön. Mit mondjak neki hogy abbahagyja ezt az egész hülye szokásat?


17/f



2020. okt. 24. 11:20
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
96%
Zárd be belülről. Magától nem fog leszokni róla. Ez tipikus el-nem-engedési tünet, továbbra is kontroll alatt akar tartani. A saját határaidat neked kell megvédeni. Neki pedig tiszteletben kell tartani.
2020. okt. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:
Nem tudom bezarni mert kulcs sincs és a zár se működik mert még kisgyerekként random dolgokat tömtem be a zárba és nem lehet kiszedni
2020. okt. 24. 11:28
 3/36 anonymousreview60 ***** válasza:
84%

Tudatosan/tudat alatt ellenőrizni/megakadályozni akarja, hogy "illetlenül" viselkedj, esetleg féltékeny is, hogy van egy jó pasid, akivel még jól is érzed magadat. Pedig hát pont a szülői ház biztonságában kellene hagyni a gyereket megtenni az alaplépéseket (ha érted, mire gondolok).

Javaslat:

Vegyél olyan zárat, ami belülről elfordítható, de kívülről kilincses, és ezt szereltesd be a pasiddal, amikor anyád nincs otthon.

Sose kérd meg, hogy zárja be, hanem amikor anyád távozik, akkor csukd be az ajtót. Ha ekkor fordítod el a zárat, akkor nem is hallja, hogy magatokra zártad az ajtót. Az más kérdés, hogy az első benyitási kísérletkor rájön a helyzetre.

Sajnálom, hogy anyád ennyire kretén, a gyerekeket kevésbé, a félfelnőtteket sokkal jobban hagyni kell, hogy legyen privátszférájuk is. Ha anyádnak nem tetszik, hogy ki van zárva, akkor nagyon udvariasan kérdezd meg, hogy milyen lenne neki, ha te is akármikor és főleg kopogás nélkül rányítnál.

De ez az én házam, ..., amíg az én kenyeremet eszed. Erre azt mondhatod, hogy "Ezt idézhetem, majd amikor öreg leszel, és nálam laksz vagy az otthont én fizetem neked?"

2020. okt. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonymousreview60 ***** válasza:
26%
#2: Ott a pasid, cserélje ki!
2020. okt. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
94%

Elég nagy szégyen. Nekem az anyósom csinálta ezt...

Anyámnak eszébe se jutott volna mert tudja ha szivat akkor elég nehézzé tudom tenni az ember életét.

2020. okt. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
94%

"amíg az én kenyeremet eszed"


Erre azt kell mondani, hogy miért szültél gyereket b@szdmeg, ha sajnálod tőle a kenyeret is.

2020. okt. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
96%
Szerelj fel egy kis reteszt. Obiban stb..lehet venni, csak fel kell fúrni az ajtóra.
2020. okt. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
99%
Vegyél zárat boltban, cseréld le a nem működő zárat, a kulcs pedig nálad lesz.
2020. okt. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
99%

A zárat ki lehet cserélni simán egy csavarhúzóval. Szereld ki, vidd magaddal, vegyél egyet, és akkor lesz kulcs.


Nekem is ezt csinálta anyám. Néha már az jutotz eszembe, hogy direkt zaklat? Zár segít.

2020. okt. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
91%
Az nem lehet, hogy nem fogadta el teljesen, hogy meleg vagy és nem szeretné ha szexelnètek?
2020. okt. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!