Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Középkorú anyukákat/apukákat...

Középkorú anyukákat/apukákat kérdeznék (akiknek felnőtt gyerekük van), mit lehet tenni, ha anyagilag szeretném segíteni őket, de nem hagyják?

Figyelt kérdés

Édesanyám takarítónőkent 5 helyen dolgozik, apukam jelenleg munkanélküli, ő nem hajlandó olyan munkát elvállalni, ami 300.000 ft-nal kevesebbet fizet (nincs diplomaja stb).

En kulfoldon dolgozom, jol keresek, szeretnék segíteni anyukámnak, de egyszerűen mindig azt mondja nem kell, neki van pénze, nem kell segítség. Mit tegyek?

Nekem ez nagyon rossz erzes, hogy az anyukam zsiros kenyeren él (ok, ő azt mondja ezt szereti és nem spórolásból eszi), és engem ez az egész helyzet kiborít?

En nagyon sokszor küldök kedves üzeneteket, hangüzeneteket, amikre egy mondatos választ kapok.

Ahol tudok probalok segiteni, küldök ajándékokat, online bevasarolok pl.

Mit tegyek?

Menjek haza? Otthon sohasem fogok ilyen jó munkát találni végzettség nélkül...

Nem tudom mi tévő legyek..

Boldog vagyok itt, szeretek itt lenni, de belülről meg mar a lelkiismeretfurdalás...miért nem hagyja hogy legalább egy kicsit segítseg rajta?


A történethez még az hozza tartozik, hogy nem végleg költöztem el, csak a vírus miatt lehetőségem lett tovabb maradni ezen a helyen..

es a jövőben tervezünk anyukammal együtt élni egy többgenerációs házban stb..

Tehát nem arról van szó, hogy elveszített örökre vagy ilyesmi...

De már jó néhany hónapja itt vagyok, nyaron hazamentem (amikor a virus téma kicsit jobb lett)..


27/L


2020. okt. 24. 12:39
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
mondjuk kezdetnek beszélj apáddal, hogy ne élősködjön, miközben anyád belerokkan a munkába.
2020. okt. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Szerinted o az a fajta akivel lehet beszelni?
2020. okt. 24. 12:50
 3/10 anonim ***** válasza:
91%

Utalj neki pénzt! Nem kell győzködni, hogy fogadja el, egyszerűen csak neki adod.

Apukádnak meg mi kéne vennie a részét mindenből.

2020. okt. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem adja meg a bankszamla szamat, mar millioszor konyorogtem erte.. apukam eddig dolgozott, fizette a szamlakat stb. Most a virus miatt nem dolgozik, es szerintem ugy van vele, hogy lesz.r mindent
2020. okt. 24. 12:54
 5/10 anonim ***** válasza:
91%
Semmit. Nekik így jó, különben anyád már simán ott hagyta volna apádat. Nem kell nekik segíteni.
2020. okt. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Vannak, akiken nem lehet segíteni, mert nem akarják. Nekik így jó. Te meg nyugodj meg, felajánlottad többször is a segítséget, többet nem tudsz tenni. Esetleg értékesebb ajándékokat vegyél, amit tudnak használni.
2020. okt. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Azt írtad, meg tudod oldani, hogy online bevásárolsz nekik. Szerintem ezzel tudsz a legtöbbet segíteni, ha pl küldesz élelmiszert, akkor legalább azt nem kell anyukádnak venni.
2020. okt. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Online bevásárlás. Tesco, Auchan mind szállít, Bp-n belül a Spar is, ha jól tudom. Te kifizeted, nekik csak a csomagot kell átvenni.


Esetleg, ha valami használati tárgy elromlott, azt is ugyanígy, mivel külföldön élsz. (pl. hűtő, mosógép vagy hasonló).


Az utalás lenne, de ha nem adják meg a bankszámlaszámot, akkor úgy nehéz.


Esetleg, amelyik számlájuk húzósabb, azt fizethetnéd utalással. Csak ahhoz a partnerszámot meg ilyeneket tudni kellene, bár majdnem mindegyik szolgáltatónál van online fiók készítésére lehetőség, ott nyomon lehet követni mindent.

2020. okt. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha tényleg nem fogadja el effektíve a pénzt, akkor vedd meg azokat a dolgokat, amiket nélkülöz. Online bevásárlás, online küldhető ajándékkártyák. Van sok bolt, ahol lehet ajándékot rendelni / engedik, hogy más címére küldd el a megvásárolt holmit (ha pl. konyhai gép megy tönkre stb.) Gondolom, a számlabefizetést is meg lehet így oldani - bár ugye a számlát azt ő kapja kézhez.
2020. okt. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Az is jó szerintem, ha valami egészséges ételt rendelsz nekik mindig, amik kiszállítanak heti menuket. Apukad otthon van, finom kaját biztos elfogadna és enne, anyudnak se kéne a sok munka mellett főzni. Plusz így biztos tudod, hogy egészségesen fognak étkezni. Lehet épp anyudnak nincs kedve, ereje már főzni és csak megromlik a kaja amit az auchanbol rendeltel. (Marmint ezutan is rendelhetsz onnan, csak szerintem ez a heti menus megoldas tok jo, meg erre tuti nem mondanak nemet, csak valami tényleg egészségeset és jót néz ki :)
2020. nov. 7. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!