Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan reagálnátok erre (ha...

Hogyan reagálnátok erre (ha egyáltalán)?

Figyelt kérdés

Idős anyámhoz gyakran járok (kerti munkáktól kezdve takarításig stb., mindig viszek ételt is), és a múltkor megszólított egyik közös ismerősünk, hogy neki is feltűnt, hogy milyen gyakran megyek anyámhoz, de amikor anyámat megkérdezte, anyám ezt válaszolta: „Ó, nem segít soha semmit, csak kávézni jön át.”


Hetente 5-6 alkalommal vagyok ott, szinte mindent megcsinálok neki a kora és egészségi állapota miatt, és ezek után ilyennek fest le másoknak?


2020. okt. 24. 12:41
 1/8 anonim ***** válasza:
80%

Ez az ismerős nemcsak keverni akar?

Vagy nemcsak leszólni akarta anyukádat, hogy nem ő csinálja a házimunkát? Ezért mondta anyukád, hogy nem te csinálod?

Ha jóban vagytok, akkor biztos nem így volt.

2020. okt. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%

anyukád valószínűleg elkezdett dementálódni. van 2 füled, az egyiken be, a másikon ki. különben kinyír.

enyém is ezt csinálta. elvittem magamhoz, és a fülem hallatára telefonálta a barátnőjének, hogy nálunk tök sötét van. ja. csak az összes lámpa égett a lakásban..

2020. okt. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
36%
Beszélj vele. Egyáltalán nem biztos, hogy ez mmár a demencia. Talán csak nem is veszi eszre, bele se gondol, hogy milyen régen mosott fel, mégis tiszta a padlo. Mit csinál, amíg ott vagy? Tvezik vagy a neten log?
2020. okt. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

„Mit csinál, amíg ott vagy?”


Nézi ahogy dolgozom a kertben (még a metszés van hátra, aztán idénre befejeztem, mert már nagyon elegem van a „kertészkedésből” – rabszolgamunka ez, azért az idézőjel), ahogy takarítok a házban); most, hogy a haját vágtam, megkaptam, hogy bezzeg Ilike disznót is tart, neki meg már tyúkjai sincsenek (erről sikerült lebeszélnem, mert nem tudok reggel is menni, este is menni az állatokhoz), mondtam neki, akkor tartson disznót, de ő fogja ellátni, erre ő: nekem nem jó semmi sem!

2020. okt. 24. 13:30
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Minden tiszteletem, hogy ezt csinálod mindennap. Nem tudom, meddig fogod bírni, pláne ennyi "hálálkodás" mellett.
2020. okt. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Arra vigyázz, hogy ne rendeld alá a saját egészségedet, a saját lelki egyensúlyodat az ővének. Segíts neki, de ugyanannyira legyél jó sajat magadhoz is - az ő érdekében is, hogy minél tovább tudd őt segíteni (de csak a valóban fontos dolgokban: ami nem olyan fontos, az ne hagyd, hogy leszivja az energiaidat).
2020. okt. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
79%
Velem is anyám ilyen volt, a kedvenc gyerekének (nekem féltestvérem) elmondott engem és a páromat minden szarnak, hogy milyen lusta vagyok és semmit sem csinálok, pedig en es a parom jártunk vásárolni állandóan, takarítani is takarítottam, majd úgy döntöttem elköltözöm. Amikor takarítottam néha elvette tőlem a porszívót, nem tudom miért :D Nem tudom mi ez a viselkedés de öreg korára én biztos nem tenném érte ezek után amit te.
2020. okt. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Sokan nem vallanak be hogy ahogy idosodnek mar nem kepesek bizonyos dolgokra (mint metszes, porszivozas), mert igen mar nem birjak. Igy ha mas kerdezi mi a fenet jar annyit oda a gyereke vagy a nagybacsija stb akkor ahelyett hogy azt mondanak hat mert mar oreg vagyok nem birom egyedul a lakasomat/kertemet inkabb azt hazudjak kavezni jon. Vagy masik opcio utalja a szomsedjat es kvazi ezzel mondja neki hogy kpzod nincs hozza.

Te se aruld el a szomszedodnak miert mesz vagy mosolyogva mondd mert nagyon szeretem edesanyam es imadok vele idot tolteni.

2020. okt. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!