Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan mondjam meg a szüleimne...

Hogyan mondjam meg a szüleimnek, hogy nem akarok velük többet nyaralni?

Figyelt kérdés

Ez egy kicsit hosszú sztori lesz. Szóval nincs testvérem, tizenhat vagyok, és a szüleimmel konkrétan mindenhová el kell menjek (házassági évfordulójukra, nyaralásra, vagy ha csak simán sétálgatni akarnak). Eközben ők eltiltanak a legjobb barátaimtól, mert szerintük rossz hatással vannak rám, pedig ők az egyik fő ok, amiért nem követtem el egy hatalmas hibát az életemben...

Lényeg a lényeg, mivel eléggé unatkozom a közös programokon (mert őszíntén szólva semmi olyat nem csinálunk, ami nekem is izgalmas, vagy jó lenne), ezért sokszor mondják, hogy ,,ne vágjak már pofákat", ami mégjobban idegesít. :D Sokszor érzem úgy, hogy csak dísznek vagyok ott, hogy például rokonoknak dicsekedjenek a tanulmányaimmal, stb.

Így emiatt nem akarok menni a jövő évi nyaralásra (hogy ne hallgassam a szokásos beszólásaikat). Viszont mivel elég szigorúak, nem tudom hogyan vezessem fel nekik... Van valami ötletetek?



2020. okt. 24. 20:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%
"Apa, anya, idén nem szeretnék veletek nyaralni." - így.
2020. okt. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
Irtad, hogy eltiltanak a barataidtol. Annak mi oka van? Osszeismertethetned a szuleid es a barataid, pl athivod egy baratnod hozzatok tanulni parszor, szerintem igy alapbol jobb velemenyuk lenne roluk. Aztan a kesobbiekben esetleg elhivhatnad a baratnod is veletek kirandulni/nyaralni, ugy biztos elvezetesebb lenne neked is, illetve a szuleidnek is jo lenne, hisz ott lennel veluk.🙂
2020. okt. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

#2 azért nem szeretik őket, mert az öt emberből ketten dohányoznak, és szerintük miattuk kezdtem el én is.

Emellett eléggé félek tőlúk, főleg apától, mert sokszor agresszív. Emiatt hazudtam nekik párszor, amire szintén azt hiszik, hogy miattuk van, mert ők is ,,kényszeres hazudozók, mint én."

2020. okt. 24. 21:58
 4/12 anonim ***** válasza:
47%

2es vagyok.

Jajj. Nagyon sajnalom, sok sok erot kivanok neked, es remelem mihamarabb el tudsz koltozni majd toluk! Addig is kitartast kivanok, es apukad szegyellje magat...

2020. okt. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Menj el diákmunkázni a nyáron.
2020. okt. 24. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
"Többé nem megyek veletek nyaralni, elég volt".
2020. okt. 25. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Igy: Apa, Anya nem szeretnék többet veletek menni nyaralni meg ilyen-olyan helyekre. Nincsenek olyan dolgok amik engem is izgatnának ott. Unom Hogy folyton ott kell ülnöm és unatkoznom.
2020. okt. 25. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
68%
Mit nem követtél el a barátaid miatt?
2020. okt. 25. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
76%
Ahhoz, hogy a tanulmányaiddal dicsekedjenek, miért kell a személyes jelenléted is?
2020. okt. 25. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
#9 nem kell a jelenlétem. Csupán akkor hallom őket erről beszélni. Amikor magunk között vagyunk, mindig lehordanak, hogy ilyen-olyan szar az átlagom stb
2020. okt. 25. 10:00
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!