Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Meg tudom változtatni a...

Meg tudom változtatni a szüleim hozzáállását a lóvásárlással kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy ilyen problémám. Mielőtt bárki elkezdene nyökögni azon, hogy nem való nekem ló meg örüljek, hogy vesznek, kérem fogja fel az icike-picike agyacskájával, hogy nem es volt a kérdés.

Anya mániája, hogy valami hipernyugodt ló kell nekem, mert legyek biztonságban. Ezzel egyrészt egyetértek, mert nem egy belovagolatlan csikót vagy egy idegbeteg lovat akarok, nem vagyok még azon a szinten. Másrészt tudom, hogy neki a nyugodt sokszor egyenlő a lassúval, hajtóssal, én a menősebb lovakat szeretem, jobban boldogulok velük. A másik mániája, hogy tíz éves herélt kell, mert a kancákkal ez a baj, az a baj, meg tíznél is legyen inkább idősebb mert a fiatal=őrült.

Apa állandóan olyan lovakat mutogat/magyaráz, amelyek bizonyos okokból elérhetetlenek. Túl drága, galoppló vagy tanyasi póniló, ami nem versenyzésre alkalmas. Vagyis lehetetlen lovak, nem olyanok, amelyek esélyesek lehetnének.

Normális válaszolóknak köszi, akik nem azok, nem kell válaszolni.



2020. okt. 25. 09:43
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
93%
Ha van edződ akkor beszéljen a szüleiddel és együtt keresettek megoldást.
2020. okt. 25. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
70%
Már megint a lómániás. Nem unod még?
2020. okt. 25. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
86%
Olyan stílust engedsz meg magadnak, hogy nem értem miért várod, hogy ezek után mások jóindulatúan segítsenek.
2020. okt. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
80%
Pubertás előtti hiszti zajlik itt kérem szépen. Lószart kapnál tőlem ha az apád lennék, nem lovat.
2020. okt. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
85%
milyen versenyen akarsz indulni?
2020. okt. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
82%
Jézusom de idegesítő gyerek vagy, ha ló lennék lerúgnálak és megharapnálak.
2020. okt. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem részben érthető a szüleid hozzáállása. A “hajtós” lovakból válnak a legjobb lovak, csak el kell nyerned a tiszteletét. Ha nem tudsz egy ilyen lovat kezelni, akkor ne vegyél olyat amit nem tudsz megállítani.

A korral kapcsolatban, egy idős ló is lehet “menős”, vagy “őrült” és egy fiatal is lehet “hajtós”. Beszéld meg ezt a szüleiddel, ha csak egy esélyt is adnak a fiatalabb lovaknak látni fogják hogy van belőlük nagyon jó is.

A herélt ékkel kapcsolatban szintén a szüleiddel értek egyet.

Szerintem próbáljatok meg kiegyezni egy jó iskolalóban. Vannak nagyszerű iskolalovak akik versenyzésre is alkalmasak. Ne feledd, hogy ez az első lovad. Ha megtanulod kezelni később lehetnek még más, versenyzésre alkalmasabb, nagyobb kihívást jelentő lovaid is.

2020. okt. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
89%
Na mivan, laggol a StarStable? Nem unalmas még ez a sok lovas kérdés?
2020. okt. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
82%
Veszünk nekem egy lovat, de nem tetszik barátnőknek/szülőknek 300. évad 900. rész
2020. okt. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
84%
Már az első mondtatodnál látszik, hogy a saját indulataidat sem tudod kezelni. Akkor mi a frászt akarsz te egy ilyen erős állattal? Én a szüleid helyében egy hintalovat vennék neked, nem igazit.
2020. okt. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!