Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A 18 évesnek miért adják oda...

A 18 évesnek miért adják oda az autót a szülők?

Figyelt kérdés

Miért nem küldik el dolgozni, hogy vegyen magának autót? A 18 éves iskolásra gondolok aki még nem dolgozik.

Pl. az én családomban amíg nem volt a gyereknek saját autója, addig nem vihette el a szülő autóját + utána sem.

Miközben látom, hogy a mai 18 évesek nem buszoznak, nem bicikliznek sehova, mert apuci a segge alá tolja az autót pedig még a benzinre sincs pénzük.



2020. okt. 25. 13:17
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/92 anonim ***** válasza:
20%
Mert megtehetik + felelőtlenek.
2020. okt. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/92 anonim ***** válasza:
92%
Miért ne adnák oda? Nem értem a gondolatmenetet. Sőt, én kaptam is, nem 18, hanem 17 évesen, mikor meglett a jogsim.
2020. okt. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/92 anonim ***** válasza:
95%
Mert normálisak.
2020. okt. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/92 anonim ***** válasza:
87%
Annak meg főleg sok értelme lenne, hogy tanulás helyett diákmunkázzon, aztán vegyen 1 év múlva valamj félmilliós szart, amire aztán kötelező biztosítás, súlyadó, szervizelés, stb., mikor jellemzően egy diák heti 1-2 alkalomnál többször nem használja.
2020. okt. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/92 A kérdező kommentje:
Inkább küldjék el dolgozni a gyereket és vegyen magának saját autót. Ha 25 éves korig tanul, akkor addig járjon busszal + gyalog!
2020. okt. 25. 13:23
 6/92 anonim ***** válasza:
94%
én is elvihettem, ha kértem. nem tudom mi ebben az olyan nagy dolog? nem inkább csak irigy vagy, hogy ti csórók vagytok?:D
2020. okt. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/92 A kérdező kommentje:

ma 13:22


Ne a diákmunkából vegyen autót, hanem amikor állandó munkája lesz abból.

2020. okt. 25. 13:24
 8/92 anonim ***** válasza:
95%
Ez téged mifszér zavar? Mert más megteheti?
2020. okt. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/92 anonim ***** válasza:
91%

1, miert lenne felelőtlen? Ennyi erővel akkor az a felelőtlen aki jogsit megadta nekik, nem?

Nem mindenki egy arcos majdenmegmutatom fajta aki az utakon versenyzik.

Jobb ha odaadjak mint hogy van jogsid de nem tudod hasznalni, mert nem kapod meg a kocsit,kb minek van akkor. Ez nem jelenti azt hogy a budira is azzal kell menni. Érződik az irigységed , hogy neked nem volt masnak se legyen. Nem kell általánosítani, egyáltalán nem rossz dolog.

2020. okt. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/92 anonim ***** válasza:
92%

Nálunk és baráti körökben sem volt soha ebből probléma.

Hogy máshogy szereznének rutint?!


Ma már azért elég kevés ember engedheti meg azt, hogy 19-20 évesen autót vegyen magának, mert általában 21-22 éves korukig tanulnak és örülnek, ha a diákmunkával az életüket tudják fedezni. Vagy szerinted az lenne a normális, hogy az emberek 28-30 éves korukig ne is vezessenek?!:D



Én is kaptam 18 évesen egy autót. Baromi egyszerű okból: vidéken éltünk, az egyetemre, ahová jelentkeztem, tömegközlekedéssel (busz ÉS vonat) 5 óra lett volna az út (a legjobb esetben, tehát nincs késés a hó/eső/felsővezeték szakadás/kidőlt fa és egyebek miatt). Autóval mindössze 1,5.

Ha megtehették a szüleim, hogy segítenek ezzel, miért szívattak volna évekig 5-6 órás utazásokkal, átszállásokkal, retkes buszokkal és vonatokkal?


Sőt, miután meglett a jogsim, de még nem volt saját autóm, simán elvihettem a szüleim autóit. Mind a kettő értéke bőven 20 millió felett volt. Mégis engedték, hogy napi szinten használjam, ha kellett. És lám, egyik sem lett összetörve/meghúzva/tönkretéve. Mert vigyáztam rájuk és örülök, hogy 17 évesen szerezhettem már rutint a vezetést, parkolást illetően, nem még 25-30 évesen szenvedek a jogsival.


Belőled csak az irigység beszél, semmi mást!

2020. okt. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!