Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Félek megkérdezni anyukámat,...

Félek megkérdezni anyukámat, hogy szőrteleníthetek-e, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Szeretném szőrteleníteni a hónaljam, de félek odaállni anyukám elé. Mit tegyek? (Semmiképpen sem szeretném az ő beleegyezése nélkül elkezdeni)

2020. okt. 26. 07:06
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Jah, és nálatok hogy volt ez? Mennyi idős voltál akkor?
2020. okt. 26. 07:06
 2/11 anonim ***** válasza:
99%

kb. 12-13 voltam, de akkor még csak a lábamat szerettem volna szőrteleníteni, ugyanis a hónaljamon a mai napig alig van pár szál szőr..(Pedig bő 10 év telt el..)

Én simán megkérdeztem a boltban, hogy kaphatok-e egy borotvát?

Nem tudom miért félsz megkérdezni, de szedd össze magad, és csak egyenesen, egyszerűen kérdezz rá.

Én biztosan nem tiltanám meg a gyerekemnek, hogy szőrtelenítse.

Volt olyan osztálytársam, akinek nagyon szőrös volt, és csúfolták miatta, az anyukája csak nagy nehezen ment bele, hogy borotválja..

2020. okt. 26. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
100%

Szia, én 11 voltam mikor a hónaljamat elkezdtem, majd rá pár hónapra a lábam szőrtelenítő krémmel, utána 13 évesen jött a gyanta, a bajuszra, és a lábra, a hónaljra a borotva, oda meg a borotva 😂

Szerintem legyél nyílt, nem lehet baj, ez természetes, szóval hajrá :)

2020. okt. 26. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én nem kérdeztem ezt meg.

Egyszerűen csak fogtam a faterom borotváját és lehúztam a lábam vele. Persze, nem túl higiénikus, meg hamar le is buktam ,mivel az a régi hagyományos cserélhető pengés volt amivel úgy összevágtam magam, hogy nem kellett mondani semmit.

Kaptam egy eldobhatóst .

Meg egy kis kioktatást, hogy ez is olyan mint a fogkefe, ne használjam a másét.

2020. okt. 26. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
92%

Szia!

Én nem kérdeztem meg anyukámat, és hetedikes voltam. Vettem a zsebpénzemből egy csomag olcsó eldobható borotvát, és kész. (anyum nem borotválta magát)

Most már nekem is van lányom, és neki sem kellett engedélyt kérnie. Mindig is látta a borotvákat (apjáét és enyémet) a fürdőszobában, és tudta, hogy mire való. Nálunk ezek a dolgok nem titkok vagy szégyellnivalók. Amikor úgy érezte, hogy szeretné már a lábát borotválni, elvett a szekrényből egyet magának, aztán nagy boldogan újságolta nekem, hogy leborotválta a lábát.

Ez nem egy rossz dolog, nem "rib*ncoskodás" vagy ilyesmi. Az sem rossz, ha meghagyod szőrösen. Ahogy te jobban érzed magad, úgy csináld. Nyugodtan mondd azt anyudnak, hogy anyu, légy szíves vegyél nekem egy borotvát, mert zavar, hogy szőrös a hónaljam. Ennyi.

2020. okt. 26. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%
Ebben semmi ciki nincs. Nyugodtan állj anyud elé és mondd el neki, hogy nagy a szőr a hónaljadon, és szeretnéd leborotválni.
2020. okt. 26. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
"Anya, kaphatnék egy borotvát? Szeretném leborotválni a hónaljam, szégyellem, hogy szőrös és nem érzem így jól magam"
2020. okt. 26. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Anyu szeretnék kérni egy borotvát, mert zavar, hogy szőrös a hónaljam. Nem kell félni megkérni, hogy vegyen.


Volt egy évfolyamtársunk általánosban, aki hamar szőrösödött mindenütt. Az anyukája nem engedte a borotvát, mondván, még kicsi hozzá. 12 évesek voltunk és kötelező úszasra jártunk. Szegény kislány első alkalommal nagy hisztit csapott, mert nem mert átöltözni, mert kilógott a szőr az úszódressz mellett, a férfi tesitanárunk meg nem értette mi a baja. Be is írt neki egy szaktanárit. Aztán az ofje elsimította a dolgot, írt egy levelet a kislány anyjának, hogy beszéljenek erről és engedje meg neki, hogy legalább a bugyivonalon borotválhassa magát, mert szégyenli a szőrt, és ne tegyék már ki cikizésnek. Mutter nagy nehezen belement.

Nem értem mi ebben a rossz, nálunk ez sose volt tabu.

2020. okt. 26. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2020. okt. 26. 09:06
 10/11 A kérdező kommentje:
???
2020. okt. 26. 15:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!