Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy beszéljem meg anyával?

Hogy beszéljem meg anyával?

Figyelt kérdés
Szóval annyi hogy nekem jelenleg fém szemüvegem van és kb. másfél éve ezt a keretet hordom és azóta egyszer voltunk szemüvegesnél de akkoris csak lencsét cseréltünk mert nem találtam másik olyan keretet ami tetszene nekem ezért maradt ez a keret. Nemtudom miért, de keretnek a lencse részén az egyik bentebb van egy kicsit mint a másik de barátnőim aztmondják hogy alig látszik engem viszont eléggé zavar. Viszont szóba hoztam ezt már anyának 1 hónapja hogy menjünk új keretért de mivel 2 hónapja csináltattunk új lencsét bele ami elég drága volt mert romlott a szemem, ezért aztmondta nem veszünk új keretet most mert nem rég voltunk. De én meg már nem szeretném ezt a keretet mert mint mondtam kicsit furán áll mert az egyik lencse bentebb van mint a másik..kb. fél évente járunk új szemüveget csináltatni...Most várjak vele vagy mit csináljak?
2020. okt. 26. 08:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
48%

Hany eves vagy? Esetleg valami reszmunkidot vallalni, hogy legyen sajat penzed?

Szerintem a szemuveg egy olyan dolog, amivel a szulo csak akkor”sporolna”, ha tenyleg nem lenne ra penze... es ha ez valoban igy van, akkor tul sok mindent nem thetsz.

Ha viszont ugy erzed nem all fenn ez a problema, szerintem csak siman mond meg neki. Most nem valami luxus taskat, vagy iphonet vagy ilyesmit kersz, hanem egy szemuveget, amit mindennap/egesz nap kell hasznlnod..

2020. okt. 26. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
69%
Kérd, hogy adjon rendszeresen zsebpénzt, amiből az ilyesmit fizethetned. Vagy vállalj munkát. Bár ahhoz még nem elég jók a kommunikációs képességeid, ha a sajat anyaddal se tudsz megbeszelni egy ilyen ügyet...
2020. okt. 26. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
ehhez nem kell új keret, visszaviszed, megigazítják.
2020. okt. 26. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Vidd be optikába a szemüveget, és beállítják a keretetet, kicsit igazítanak rajta, vagy cserélik a papucsot.

Egy keret sem olcsó, és lehet, hogy a lencse nem illeszkedne az újba, tehát komplett szemüveget kéne cserélni. Két havonta új szemüveg elég luxus.

Ez azért nem olyan kis kiadás. 70-80 ezer alatt nem igen jön ki. Ne is várd, hogy anyád két havonta cseréli, mert neked nem tetszik a keret.

2020. okt. 26. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
#4 először is nem várom el két hónaponta, és milyen 70-80 ezer? Bocs, én nem aranyból csináltatom a keretet. Nekünk kb 20-25 ezer körül szokott lenni egy szemüveg.
2020. okt. 26. 08:37
 6/12 anonim válasza:
100%
Ha csak ennyi a probléma,akkor vidd vissza és ahol vettétek ott megtudják igazítani/javítani. Általában ezért nem kell fizetni.
2020. okt. 26. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
92%
Nem csak igazítást akar, hanem új keretet tehát új szemüveget!
2020. okt. 26. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
7, semmi nem indokolja az új keretet, passzióból én se vennék.
2020. okt. 26. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
27%
Én se, de azért az se normális, hogy 16 évesen ne legyen valakinek zsebpénze (akármilyen kis összeg!), hogy felnőtt korara legalább valamennyire megtanulhassa, hogyan kell beosztani a pénzt, pl. pont ilyen esetek kapcsán.
2020. okt. 26. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
97%
Véletlenül nem különböző dioptriás a két lencse? Mert ha igen akkor különbözik a vastagságuk és neked az tűnhet úgy mintha rosszul lenne berakva a keretbe.
2020. okt. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!