Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az anyám vidékre akar költözni...

Az anyám vidékre akar költözni, én nem. Mit csináljak, vagy mondjak, hogy ne bántsam meg?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, a múlt héten kiderült, hogy apa megcsalta. Az anyám meg válni akar. Ezt a részét megértem és elfogadom, de azt nem, hogy ő kb dacból 200 km-rel arrébb költözne, egy határmenti városba, ahol jóformán semmi sincsen. Ott született és nőtt fel, a nagyszüleim és a dédszüleim még mindig ott élnek. Én is szoktam menni évente 4-5 alkalommal, és nyáron hangulatos kis város, de eszembe nem jutna odaköltözni. Még egy mozi, vagy színház sincsen. Semmi.

Kérdeztem, hogy akkor mi a terve, hogy egyik nap még itt élek, ide járok gimibe, a következőn meg már az ország másik végében?! Mondta, hogy nem, félévkor akar átvinni, de ma délutánra pakoljak össze, mert ezt a hetet a nagyiéknál töltjük, mert ő nem bír ebben a házban maradni. Közben apát ezért küldte el, hogy ő (mármint anya) nem fog innen elcuccolni sehová...


De nekem itt van az életem, mindenem. Egyetemre is itt akarok járni. Ott pl. annyira rossz még a kórházi ellátás is, hogy a legtöbb rokonunk inkább feljön Pestre, vagy elmegy Szegedre, ha valami komolyabb bajuk van.


Már nézett házakat is, a héten akar megnézni hármat.

Én ezt nem akarom, nem tudnám feladni az itteni életemet.

Inkább akkor maradnék apával.



2020. okt. 26. 10:33
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
14%
Inkább menj, neked is jó lesz egy kis változatosság. Én csak 20 km-re élek Budapesttől, de itt sincs semmi. Viszont be lehet utazni. Te is ne tudsz a legközelebbi megyeszékhelyre. Egyetemre meg oda mész ahova akarsz, az ország másik végébe is mehetsz, semmi akadálya. Csak lehet dolgoznod kell, vagy felvenni egy kis diákhitelt, hogy tudd állni a költségeit, de pont nem az utazás lesz a legnagyobb költség a diákkedvezmény miatt (90%-os bérletet vehetsz a lakóhely és az iskola között), a többi meg akkor is van, ha otthonról jársz be.
2020. okt. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 A kérdező kommentje:

Ha változatosságra vágyom, levágatom a hajam és barnáról szőkére festetem. Vagy kipróbálom a színes kontaktlencsét. Esetleg elkezdek egy új sportot, hobbit. Nem 200 km-rel odébb költözöm, az érettségi előtt másfél évvel...

Engem minden ideköt, ő meg csak azért akar menni, hogy ne lássa többet apát és megleckéztesse.

2020. okt. 26. 10:44
 3/51 anonim ***** válasza:
26%

Ha nála leszel akkor ő diktál. Szopacs.


Költözz apádhoz.

2020. okt. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
96%

Próbáld meg rábeszélni, hogy várjon egy kicsit. Ne rontsa el egy hirtelen meghozott érzelmi döntéssel se a te jövődet se a saját életét. Ha jól értem Pesten éltek. Próbáld elmagyarázni neki, hogy az országban itt a legjobbak a tanulási és a munka lehetőségek. Az első neked nem mindegy a második neki.

Ha rokoni támogatásra van szüksége menjen haza 1-2 hétre, sírja ki magát, de utána próbáljon meg racionális döntést hozni.

A háznézegetésen túl nem ártana a munkalehetőségekről is tájékozódni. Ha az emlékek miatt ennyire nem bír maradni akkor se leköltöznék, hanem Pesten vennék másik házat, vagy inkább ezt újítanám fel, hogy kevésbé emlékeztessen apádra.

Végső esetben, ha semmi sem hat közölheted vele, hogy ha lemegy téged is elveszít, mert te nem áldozod fel a jövődet az érzelmi viharai miatt és apádnál maradsz. Ha más nem ez talán kijózanítja, de ez tényleg az utolsó legyen.

2020. okt. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
20%
Dehogy köt oda minden, érettségizni bárhol tudsz, utazni se gond, Magyarország kis ország. Ha az USA-ban 3 állammal arrébb költöztök, ok, megértem. De 200 km lófütty.
2020. okt. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
61%

Most hullot darabjaira az élete, adj neki egy kis időt, hogy megnyugodjon. Ne hisztériázz, érvelj higgadtan.

Persze végső esetben dönthetsz úgy is, hogy apáddal akarsz élni (már ha ő egyáltalán akarja, hogy vele élj, illetve az új pu_nci sem biztos, hogy lelkesedne az ötletért).

De lehetsz kolis is.

2020. okt. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy munkája ott is lenne, hasonlóan is keresne. Ezért ez nem lenne jó, mint érv.



16 éves vagyok, a legjobb barátnőimmel óvodás korunk óta elválaszthatatlanok vagyunk (konkrétan nyaralni is együtt járunk). Itt él a barátom is. Szerintem érthető, hogy gimisként nekem ezek a fontos dolgok és nem nagyon hat meg, hogy ugyanazt az érettségit írnám meg egy másik iskolában is. Jogsim nincsen, még fél évig nem is kezdhetem el a tanfolyamot sem rá. Azt meg nem hiszem, hogy majd az anyám heti 2-3 alkalommal hurcolászna Budára, mert éppen itt akarok lenni/itt lenne dolgom.



Apának nincs új barátnője, ez egy egyszeri dolog volt.

2020. okt. 26. 10:56
 8/51 anonim ***** válasza:
27%
Azért vicces, hogy a kérdésben a kis 16 éves nem a barátja miatt, hanem az eü ellátás miatt aggódik :D
2020. okt. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 A kérdező kommentje:

Példának írtam, hogy nagyon nem érné meg oda menni, mikor amúgy még az ott élők is eljárkálnak onnan. :)

De ha szeretnél mindenáron belekötni valamibe, akkor igen, ez egy tökéletes ok lehet!

2020. okt. 26. 11:03
 10/51 anonim ***** válasza:
87%
Hát nagyon semmit nem tehetsz. Esetleg az az opció, hogy apáddal élj- már ha ő ezt szeretné.
2020. okt. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!