Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért olyan meglepő anyámnak,...

Miért olyan meglepő anyámnak, hogy jobban szeretek nagymamámnál lenni, mint otthon?18l

Figyelt kérdés

Nincs saját szobám, anyámmal alszok egy szobában, apám meg külön a másikban, ez hosszú sztori. De mindegy is, kollégista vagyok egyébként, tehát hétvégente vágynék az egyedüllétre, de így ugye nincs igazán meg. Többnyire azt csinálom hétvégén, hogy minél tovább alszok, igazából max tízig, aztán kitalálok valami indokot, hogy miért hagyjon engem egyedül anya, legalább pár óra nyugodt magányom had legyen már.. Többnyire a tanulás az indok egyébként, de ez néha igaz is. Aztán délután meglátogatom mamám. Ez megy őszi szünetben is, annyi különbséggel, hogy amint hazajönnek munkából én lépek is le mamámhoz.

Apámmal olyan a kapcsolatom jelenleg az elmúlt években, mintha csak egy random idegen lakna a másik szobába.

Anyámmal meg nem lehet beszélgetni. Ha megkérdezem milyen napja van akkor megsértődik, bármit mondok vita van vagy nem érdekli. Azt hogy velem mi van soha meg nem kérdezi, csak ha hazajövök szombatonként mamától akkor megkérdezi, hogy mi újság vele. Egész héten szinte minden nap meglátogatja, öt percre lakunk tőle és ő mégis csak arra kíváncsi,hogy mamával mi van azon az egy napon amikor én megyek. De azt nem képes megkérdezni, hogy velem mi a fene történt vasárnap délután és péntek délután között, amikor tökre nem vagyok otthon a koli miatt. Max néha Messengeren kérdezi, hogy mizu, de az nem olyan, meg mivel nincs sok időm kb két szóval le van tudva.


És ő ezek után csodálkozik, hogy nem szeretek otthon lenni. Miért?18l


2020. okt. 26. 19:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%
Mert most is idegenekkel akarod megbeszelni a dolgokat, ahelyett, hogy neki mondanád el, hogy mi bánt, hogy mit szeretnél.
2020. okt. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
De akkor még ordibál és sajnálja magát ha szóba hozom. Ezt nem lehet vele megbeszélni
2020. okt. 26. 20:00
 3/13 anonim ***** válasza:
21%
Feladtad. Így nem.
2020. okt. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
26%
Ő unja az anyját, te unod az anyád, lányod un majd téged. :)
2020. okt. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
92%
"Miért olyan meglepő anyámnak, hogy jobban szeretek nagymamámnál lenni, mint otthon?" - Nem tudjuk, nem vagyunk az anyukád. Viszont holnap megkérdezheted így: "Anya, miért olyan meglepő neked, hogy jobban szeretek mamánál lenni, mint itthon?" És akkor elmondod ami bánt, ő pedig reagál majd rá, de minimum hogy elgondolkodik a dolgokon. Itt hiába találgatják idegenek, akik nem ismernek titeket.
2020. okt. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Thispain ***** válasza:
93%

#4 Inkább Ő unja a lányát, te unod a lányod, a lányod majd unni fogja a lányát.


Egyébként #1, ki az aki szeret beszélni egy olyan falhoz, ami még ráadásul le is cseszi az illetőt, ha bármit mond?

2020. okt. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
93%
Abszolút megértelek, nekem mondjuk saját szobám mindig volt, de olyan, mintha idegenekkel élnék együtt, beszélgetés nincs, max. veszekedés. Én is sokáig próbálkoztam, aztán elengedtem a dolgot, belefáradtam. De szerintem engedd el te is, nektek sem való az együttélés, attól még szerethetitek egymást. Az meg főleg nem baj, ha többet vagy a nagymamádnál, használd ki az időt, amíg vele lehetsz, én sajnos már elveszítettem minden nagyszülőmet. Vele legalább tudaz beszélgetni? Ő megkérdezi, hogy mi van veled?
2020. okt. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nagymamámmal tök jó a kapcsolatom. Vele lehet beszélni. Nem kezd el ordítani a semmi miatt, nem sértődik meg ha megkérdezem, hogy hogy van. Ő olyan normális.
2020. okt. 26. 23:47
 9/13 anonim ***** válasza:
78%
Nyisd apád felé! Én sajnos hirtelen elveszítettem apukámat két éve és nagyon bánom, hogy az én kapcsolatom is kicsit olyan volt vele, mintha egy idegen lenne. Ma már látom, hogy ő bizony kimutatta a szeretetét, ahogy tudta. Néha-néha nagy ritkán megkérdezte mi újság de én kamaszos sértődöttségemben egy szóval válaszoltam és már mentem is. Abban szinte biztos vagyok, hogy örülne a barátságodnak.
2020. okt. 27. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha anyud ilyen, akkor van egy sejtésem, hogy miért is ment tönkre az a házasság... messze nem biztos, hogy csak apud tehet mindenről.
2020. okt. 28. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!