Milyen szülő az ilyen?

Figyelt kérdés

Sportedzőként elég sok gyerekkel foglalkozom és a múlthéten olyanba volt részem, amibe még nem. Van egy kislány, egy éve nem járt edzésen egyéb okokból. Amúgy van neki egy kis súlyfelesleg, nem a legügyesebb és nem is a legszebb virág a réten, de a maga módján ügyes. Ahhoz képest, hogy 1 év kimaradt az edzésen jól teljesített, mindent szépen megcsinált, látszik, hogy igyekszik. Erre mit mond az anyja: jó béna mi? ok sok kimaradt, de nem béna?, meg hát most a nyáron eléggé meghízott.

Én meg csak néztem, hogy jól hallok? Agyon dicsértem a gyereket a szülő előtt és csak annyit mondtam, hogy ne így viszonyuljon már szegény kislányhoz. Legszívesebben leordítottam volna a fejét, hogy beszélhet így a gyerekéről, aki igyekszik magából a legtöbbet kihozni? Mondtam a kis feleslegen lehet segíteni, ehhez ők is kellenek, hogy egy étrendet tartani kéne. Az anyuka se egy szépségkirálynő, legszívesebben elküldtem volna a vérbe.

Hogy beszélhet így egy szülő a gyermekéről, ráadásul nyilvánosan a gyerek füle hallatára? Aztán meg csodálkozik, hogy nincs önbizalma, meg nincs kedve közösségbe menni...

Jah és hozzáteszem nem ez volt az első. Volt egy apuka is a két kisfiával, az egyiknek van valami betegsége, ezért szegénykém elég bamba, a másik tesó nagyon rendben van. Erre a gyengébb gyereket az apuka elkezdte fikázni, hogy milyen béna már, meg ilyenek. Mondjuk tudtam, hogy a csávó nem egy észlény, de álmomban nem gondoltam, hogy ilyen tahó.

Volt esetleg másnak is ilyen tapló szülővel tapasztalata?


2020. okt. 27. 08:15
 1/7 anonim ***** válasza:
52%
Milyen? Hát ilyen. Erre a kérdésre kár a szót pazarolni, tele van ilyenekkel a világ.... Ez téged meglepett? Szokj hozzá, hallasz majd még cifrábbakat is.
2020. okt. 27. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
99%
Elég sok ilyen van, amit te tehetsz, hogy megpróbálod a gyerekeket felépíteni lelkileg is.
2020. okt. 27. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%
Úgy beszélhet így vele, hogy a facebookra csinálják a gyereket manapság az emberek likeokért, nem pedig azért, hogy egy egészséges felnőtt embert neveljenek belőle, főleg, hogy ők sem azok, így meg ugye elég nehéz.
2020. okt. 27. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
98%
Nekek keresztanyám volt ilyen a lányával. Állandóan daginak hívta meg megjegyzéseket tett rá. Nyilvánosan cikizte. Szegény kislány 4. Osztályosan nem ment el a barátnője medencés szülinapi buljára merthogy ő "kövér". Egy ilyen idős gyerek magától nem mond ilyet, csak az anyja állandóan csesztette. Most 14 éves lesz, önbizalma nulla, szerény, csendes még a családdal se nagyon beszél ha valami össze jövetel van. Persze az anyja mostmár azzal cseszteti, hogy milyen kuka mert nem beszélget nem jó kedvű. Annyiszor leb*szta már anyum ezért keresztanyumat, de semmit nem ért. A szívem szakad meg szegény kislányért. Meg a többi hasonló szülővel rendelkező gyerekért. Nekem is van gyerekem, de sose mondanék neki ilyet.
2020. okt. 27. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hobbi színtű lovaglásról van szó. A bamba, beteg egyszeri alkalom volt, mert próbálnak olyan dolgot találni, ami esetleg felkelti az érdeklődését, a kövér alatt meg azt kell érteni, hogy 12 évesen egy felnőtt súlyában van.

Tutujgatós is van, de annyira nem veszées, azokat könnyebb kezelni, de ezek akik nyilvánosan tapossák a gyereküket, egyszerűen felháborít. Persze az is, ha otthon csinálja, de én meg a többi szülő érzi magát kellemetlenül az ilyen kijelentésektől.

Volt már olyan, hogy az ilyen szülőt elküldtem, hogy jöjjön vissza egy óra múlva, kérdi milyen volt: mondom nagyon ügyes, erre hozzámvágja, hogy ne hazudjak, nem kell szépíteni. Ráadásul mondja azt úgy, hogy fingja sincs a lovaglásról.

Ahol tudom a gyerekeket építem, lelkileg is, persze ha valami nem ok, megbeszéljük azt is, de sose gázolnék bele egy gyerek lelkébe se, még akkor se, ha 0 érzéke az egészhez.

2020. okt. 27. 08:57
 6/7 anonymousreview60 ***** válasza:
96%

Őszintén szólva én a tükörtartást tartom a legszükségesebbnek, azaz az edző a hatalmi pozícióból úgy kellene viselkedjen a szülővel az ilyen helyzetben, mint a szülő a gyerekkel. Amikor a szülő meg meghökken, akkor meg visszaváltani az udvarias stílusra és pedagógusként elmagyarázni, hogy pont úgy bántál most vele, mint ő a gyerekkel, gondoltad szembesíted vele, és ha nem tetszett neki, akkor gondolkozzon el rajta. Ha kérdése van, akkor pedig állsz a rendelkezésére.

A módszerrel kapcsolatban csak egy kérdés van: 1. Mennyire veszélyezteti ez a bevételt (ti. f@szfej szülő kiiratja a gyereket). 2. Nem-e csattan a gyereken. ... Én azért adnék a módszernek 2-3 esélyt.

2020. okt. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szörnyű szülő az ilyen de sajnos sok van belőle. Nem tudom te hogy kerültél el eddig ezeket de én elég gyakran látok ilyet.
2020. okt. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!