Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Visszahúzódó gyereknek 2-3...

Visszahúzódó gyereknek 2-3 szobás kollégium vagy albérlet?

Figyelt kérdés
2020. okt. 27. 14:48
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
72%
Hát nem tudom én ha ingyen volna se mennék kollégiumba, ha rajtam kívül még 1-2 idegen van a szobában.
2020. okt. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
50%
koli. az albiban még magának valóbb lenne. nem mindenki bulizik a koliban sem, vannak tanulós csendes diákok is.és úgy tudom lehet szobát is cserélni, később lakhatna együtt a barátaival egy szobában.
2020. okt. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
47%
a koli nagyon is jó dolog, ott találhatsz tartós mély életreszóló barátságot, a felek többnyire alkalmazkodnak egymáshoz. aki nagyon nem, azt kiutálják.
2020. okt. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
87%
Nyilván annak aki visszahúzódó, az a jobb, ha nem többedmagával lakik együtt.
2020. okt. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
52%

Nem tudom milyen a 2-3 szobás kollégium, de ha arra gondolsz, hogy 1 szobában 2-3 diák lakik, akkor úgy értem.

Én kollégiumba küldeném, mert ott, ha akarja ha nem, meg fogja ismerni az évfolyamtársait, lesz körülötte élet, lesz aki elhívja buliba vagy lesz kivel megbeszélni a tanulást.

Ha albérletbe megy, lehet, hogy könnyebb lesz tanulni, de nagyon egyedül lesz. Nehezebb lesz megismerkedni a többi diákkal.

2020. okt. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
2-3 ágyas
2020. okt. 27. 14:57
 7/32 anonim ***** válasza:
84%

Attól még, hogy albérletbe megy, nem kell úgy tenni, mintha valami erdei kunyhóba vonulna remetének...

Azt hív oda, akit akar. Nem azt, akit a szobatársai akarnak.

Egy visszahúzódó embert lefáraszt a folyamatos társaság (pláne ha az még idióta is, amiben koliknál nincs hiány). Sokakat a zaj is, nem tudna tanulni sem, ha olyan típus. Persze kijárhat a koliból tanulni valahova, de akkor meg minek menjen oda, ha az ideje nagy részét kívül fogja tölteni?

Aki nyitni akar felé, az fog nyitni. Mindegy, hogy a szobatársa-e.

Én egyébként bejárós voltam, se koli, se albérlet, mindkettőből kimaradtam. Mégis nagyon sok emberrel voltam jóban, pedig nem is voltam túl kezdeményező, nem vagyok nagydumás típus egyáltalán.

2020. okt. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
26%
Nagyon visszahúzodó? Antiszociális vagy szociál fóbiás? Ha igen,akkor inkább albérlet.
2020. okt. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:
Nappal fog az agya, nem bírja az éjszakázást, és rendszeres tanulás kell neki, nem 2-3 nap alatt benyalni mindent
2020. okt. 27. 15:20
 10/32 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem egy alapvetően visszahúzódó, kicsit magának való gyerek nem érezné túl jól magát, ha többedmagával kéne megosztani a szobáját. Akkor már inkább menjen albiba és legyen egy lakótársa, ott mégis van egy külön szoba, ahova elvonulhat, de mégsincs egyedül. 2-3 "idegen" emberrel osztozkodni egy szobán elég nagy alkalmazkodási képességet igényel.
2020. okt. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!