Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Szerintetek miért nem...

Szülők! Szerintetek miért nem támogatják a szüleim az albérletet?

Figyelt kérdés

Kollégista vagyok, de nem szeretem. Már két évet lehúztam a kollégiumban és kibírtam, de most már elegem van belőle. Három ismeretlen lánnyal lakom együtt, akikkel most még valamennyire szerencsém is volt... mert legalább takarítanak, rendet tartanak stb. Ugyanakkor már nagyon zavar a magánszféra hiánya és, hogy állandóan alkalmazkodnom kell másokhoz. Én inkább éjjeli bagoly típus vagyok, míg a szobatársam pedig az ellentettje és még ezen kívül is van jó pár eltérés az életvitelünkben. Én idén végzek a szakon és ebből kifolyólag sokat tanulok (tárgyak+szakdoga), míg a szobatársam csak most kezdte az egyetemet és még szeretné kiélvezni annak az előnyeit, szabadságát stb. Engem már zavar a tanulásban, nem tudok rendesen koncentrálni, nem tudom jólesően kipihenni magam, frusztrál a jelenléte is és zavar. Most a vírus miatt is külön jó a helyzet. Nálunk alapvetően jelenléti oktatás van, de vannak online óráim is (az oktatók külön-külön eldönthették, hogy hogyan szeretnének tanítani) és emiatt tiszta káosz az egész. A kollégiumban nem tudom megoldani az online óráimat (mert zavarja is a többieket, de most a vírus miatt a közösségi tereket pl. tanulószoba sem lehet igénybe venni), így be kell mennem az egyetemre és kell keresnem valami eldugott sarkot (ahol van internet, nem zavarnak, nem zavarok), ami vagy sikerül vagy nem... Az utóbbi hetekben már vissza sem mentem inkább a kollégiumba és otthonról ingáztam, mert nem bírtam (viszont arra elmegy az egész napom, nem tudok normálisan tanulni mellette, így ez sem sokkal jobb megoldás). Emiatt albérletbe szeretnék költözni, ahol lehetne egy saját szobám. Nem kerülne sokkal többe, mint a kollégium (~ +20ezer forint) és mégis sokkal kényelmesebb lenne számomra.

Ugyanakkor a szüleim valamiért nem támogatják ezt, szerintem nem érzik át a problémámat és akárhányszor próbálok beszélni velük erről, mindig csak elviccelik vagy elterelik a témát.


2020. okt. 28. 22:02
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/98 anonim ***** válasza:
92%
Ezt így amit leírtál ide told az orruk alá.
2020. okt. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/98 anonim ***** válasza:
89%

"Nem kerülne sokkal többe, mint a kollégium (~ +20ezer forint) és mégis sokkal kényelmesebb lenne számomra."


És biztos vagy benne, hogy a szüleid számára nem nagy különbség 20e Ft?

Sokkal korrektebb ajánlat lenne, ha azt a plusz 20e Ft-ot te raknád bele a költségekbe a saját munkádból/ösztöndíjadból. A szüleidet meg arra kérnéd, hogy amennyit eddig a kollégiumra adtak, annyit adjanak ezután is.

2020. okt. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/98 anonim ***** válasza:
87%
Marmint az alberlet lenne +20 ezer, vagy csak 20 ezer lenne? Csak mert tegyuk fel, koliert fizettek 13 ezret, ahhoz plusz 20 ezer mar 33 ezer, valoszinuleg ez megterhelo lenne a szuleidnek. Es arrol nem is beszelve, hogy ezen felul meg rezsit is kene fizetni, az sem elhanyagolhato, meg abban az esetben sem, ha tobben bereltek egy lakast. Amugy hol van ez a varos, ahol egy albi, vagy gondolom inkabb szoba, ennyibe kerul? Csak mert odakoltozok en is inkabb, en ilyet meg nem nagyon lattam.
2020. okt. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/98 anonim ***** válasza:
72%
kérd meg őket, hogy fizessék ki az albit és a kolesz-albi különböztet visszafizeted az első évben, amint elkezdesz melózni.
2020. okt. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/98 anonim ***** válasza:
93%

Nem írtál a szülök anyagi hátteréről. Van, akinek ez a 29 ezer is sok pénz. Lehet, hogy már a kollégiumot nehezen gazdálkodják ki.

Emellett nem igazán hiszem, hogy rezsivel együtt csak 20 ezer lenne a különbség. Egyetemi városokban az albérlet nem olcsó. Ha többen bérlitek, és osztoznotok kell a szobán, akkor ugyanolyan helyzetben vagy.

Nem írtad, hol tanulsz. Kecskeméten egy bútorozott kétszobás lakás kb 100 ezertől indul havonta. Tehát fejenként ötven, plusz a rezsi. 60-70 ezernél olcsóbban nem jössz ki. A legjobb kollégium meg 16 ezer/fő.

2020. okt. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/98 anonim ***** válasza:
94%
#4: És ha nem tudják kifizetni?
2020. okt. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/98 A kérdező kommentje:
Egy vidéki egyetemvárosról van szó, itt is vannak drágább lakások, de ez sem megy azért ritkaságszámba. Kb. 40 ezer forint egy átlag szoba, tehát nagyjából 20 ezer forinttal lenne több mint a kollégium díja. Nyilván ehhez hozzájön a rezsi is, de az úgyis eloszlik, mert nem egyedül laknék. Így is költök pl. mosodára, kajára vagy a otthonom és az egyetem városa közötti közlekedésre és akkor ezek a költségek rögtön meg is szűnnének vagy lecsökkennének, ha albérletben laknék. Az alap szükségleteimre pedig egyébként sem igazán költök, még a szüleim is azt szokták mondani, hogy "akciós gyerek" vagyok. Nem lenne számukra megterhelő a plusz költség kifizetése, de én is ki tudnám pótolni a különbséget akár az első hónaptól kezdve is, ha arról van szó.
2020. okt. 28. 22:28
 8/98 anonim ***** válasza:
73%
Tudjátok mi az anyagilag megterhelő? Nem időben elvégezni egy egyetemi képzést. 6 hónap munkabérkiesés. Egy félévnyi csúszás.
2020. okt. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/98 anonim ***** válasza:
93%

Valoszinuleg kerdezo ennek anyagi oka van, hiszen az erveid abszolut erthetoek, es en szulokent fizetnem neked az albit, de csak azert, mert ez beleferne a csaladi kasszaba.

Viszont, en abszolut az oszinteseg hive vagyok, es ha nem ferne bele anyagilag ez a dolog, akkor en leultetnem a “gyereket”, es pontrol pontra elmagyaraznam a mierteket, hogy ki mennyit keres, mi mennyibe kerul, miert nem fer bele egy plusz 20-40-50 ezres kiadas. Szerintem ez igy eleg korrekt lenne, ahelyett, hogy egy vallranditassal elinteznem az egeszet, hogy nem, es kesz.

2020. okt. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/98 anonim ***** válasza:
93%
hát akkor pótold ki te. kommunikáljatok az istenért!!
2020. okt. 28. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!