Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Fiatalok kaptatok némi segítsé...

Fiatalok kaptatok némi segítséget a szülőktől,hogy eltudjatok költözni saját házba?Másnak is ilyen nehéz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Arra lennék kíváncsi főleg,hogy sikerült megvenni az első házatokat.Saját erőből vagy kaptattok egy kis segítséget például az önerőhöz ?

Sajnos se én,se a párom nem számíthatunk szülői segítségre,magunk gyűjtögetünk,hogy legyen saját házunk. Én 3 éve melózom,párom hitelt törleszt,mert az anyukája betegsége miatt kénytelen volt felvenni..lassan az lejár,így jobban tud ő is félre tenni. Nagyon lassan jön össze az az igazság,mert a szüleinket is támogatni kell (nyugdíjasok,betegek).Nem keresünk olyan jól sem, számlákat befizetjük,kaját veszünk,amire nagyon sok elmegy. A ház árak meg elég magasak...így vidékbe gondolkodunk,ahol olcsóbb ,csak a munka lehetőséget is szemelőt kell tartanunk.

Másnak is ilyen nehéz elindulnia?


2020. okt. 29. 09:40
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
92%
Hát ja. A többségnek igen. Legalábbis akiket én ismerek. Mindenkinek vagy lakáshitellel vagy a babaváró felvételével sikerült csak házat venni meg elindulni úgy ahogy... De akik lakáshitelt vettek fel azoknak is a félre tett pénzük volt az önerő. Sajnos nállunk is és nagyon sokmindenkinél a szülők se állnak olyan jól hogy el indítsák a fiatalokat, akármennyire is szeretnének segíteni.
2020. okt. 29. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
98%

Mi sem tudtuk pénzzel támogatni a gyerekeinket, de addig tanulhattak ameddig akartak és itt lakhattak amíg akartak.

Sajnos mindketten külföldön találták meg számításukat. Egyiknek van már saját háza, a másik gyermekünk albérletben él. /Kint egészen más rendszerű az albérlet, mint itthon. Nincs olyan, hogy eladják a fejed felül a lakást és költözhetsz ahova akarsz és ha a környéken nincs más alkalmas albérlet, akkor lehet másik munkahelyet is keresni./


Ti duplán hátrányos helyzetből indultok, bár nem értem, hogy egy betegség miatt mért kell akkora kölcsönt felvenni, hogy azt évekig kell törleszteni.

Mért kell a szülőket támogatni?

Ők mit csinálnak, hogy nem elég a fizetés vagy a nyugdíj?

Ha adni nem tudnak, legalább ne vegyenek el.

Így biztos nehéz lesz önálló otthont teremteni.

2020. okt. 29. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
76%

Nekünk nem segítettek önerővel, amikor megvettük a házunkat, akkor kaptunk anyósoméktól bele dolgokat, kiegészítőket, de magába a házba nem, azért évekig gürcöltünk külföldön. Az egyik fél nem is tudott volna és amúgy is úgy állt hozzá, hogy oldjuk meg magunknak, nem az ő dolga segíteni (bár őt anno elindították a saját szülei), a másik fél anyagilag megtehette volna, de nem tette, az ő dolguk, hogy miért nem, sajnos nem tudunk vele mit kezdeni.


De az elsőhöz csatlakozva, én is azt látom a környezetemben, hogy a többségnek segítenek a szülők.

2020. okt. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
79%
3as. Én azt írtam a többségnek nem segítenek mert nem tudnak pedig szeretnének. 1es voltam 🙂
2020. okt. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
68%
Bocsi, félreértettem, már látom, hogy az utolsó kérdésre válaszoltál, nem a fő kérdésre.
2020. okt. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
45%

Régen az volt a szokás, hogy a fiatal pár szülei közösen felépítették a fiatalok házát - vagy minimum jelentős összeggel segítettek.

Hacsak a szülők nem úsznak adósságokban, akkor ma is segíteni szokták a gyerekeiket. Foleg, ha egyedüli gyerek.

2020. okt. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
77%
Nekünk nem segítettek, sőt, inkább nálunk is az volt, hogy segítettünk a szüleinknek. Mindkettőnk apja meghalt, nekem anyám munkanélküli, az özvegyi nyugdíjból meg apám egykori megtakarításaiból él (pedig amúgy dolgozhatna, szóval... Na mindegy), anyósom meg ugyan dolgozik, de mikor egykori apósom meghalt, még volt hitelük, és ebbe szállt bele a férjem, az apja helyett, mert az anyja egyedül nem bírta volna. Nekünk annyiban segítség volt (nem is kicsi) az anyósom, hogy nála lakhattunk, amíg összegyűjtöttük az önerőre, hogy hitelt vegyünk fel. De egyéb, anyagi segítség nem volt, mi napi 12 órákat és hétvégéket güriztünk végig, hogy meglegyen belátható időn belül az önerőre való, és utána is erősen megalkudva tudtunk csak lakást venni- gyereket terveztünk már akkor is, de csak egy másfél szobás kis lakáskára futotta, mert pont akkor kezdtek el felfelé ívelni meredeken a lakásárak, és egyszerűen nem tudtunk olyan sebességgel félretenni, amilyen sebességgel drágultak az ingatlanok. Most ide született a lányom, felvettük a babavárót, ezzel bőségesen előtörlesztettük a hitelt, még mindig van egy kevés, de azt jövő tavasszal már kifizetjük. Az én környezetemben vegyesen van, akinek segítettek, és aki hozzánk hasonlóan oldotta meg a dolgot. Nem tudnék átlagot mondani, olyan viszont csak 1-2 van, akit ismerek, hogy a szülei vették nekik a lakást, a legtöbb szülői segítség tényleg csak az önerőbe való beleszállás volt, ami szintén nagy dolog, de attól még hitelt kell felvenni, amit aztán évekig nyöghetsz.
2020. okt. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Őszinte leszek,a párom szülei szórták a pénzt,de nem arra,amire szükség lett volna,egy idő után már nem dolgoztak.Leépült az anyja,apja meghalt.Egy keresetből tartotta el az anyját a párom,ami nem volt elég. Az anyja nyugdíjához hozzá se lehetett nyúlni,így minden kiadás a páromra maradt,holott van még 3 testvére.Nem megyek bele jobban,mert hosszú lenne.

Én részemről anyu nyugdíjas 80at kap,amit elkölt simán a 26 éves dolgozó!testvéremre(aki ingyen él vele,számlákat,kaját nem kell fizetnie) ,nyilván a 80 nem elég neki a számláira,kajára,tesómra ,így ki kell segítenem,illetve sokszor jön,hogy éhezik tesóm meg nem ad neki,érzelmileg zsarol...apu nem él vele,ő nem igazán néz felénk.

2020. okt. 29. 10:28
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

De kérdező, miért vagytok olyan hülyék, hogy támogatjátok őket, most komolyan???


Más az, ha egy szülő tényleg rá van szorulva és más az, amit a ti szüleitek csinálnak, lényegében kihasználnak benneteket és ti ezt hagyjátok. Zárjátok el a pénzcsapot és oldják meg maguknak, most már segítsenek nekik a testvéreitek.


Nem a ti hibátok, hogy a nulláról kell indulnotok, de hogy a mínuszról, az igen. Mert hagyjátok kihasználni magatokat.

2020. okt. 29. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
94%

Nekünk segítettek anyósék az önerőben, bár indulásnak nem házat vettünk rögtön, hanem egy pici garzont. Frissdiplomás pályakezdők voltunk mind a ketten, nélkülük esélyünk sem lett volna saját lakásra. Azért is különösen hálásak vagyunk nekik, mert ez pont az ingatlanár-növekedés előtt történt, és a lakást pár évvel később kb. 70%-al drágábban tudtuk eladni. Ebből visszafizettük a hitelt és a kapott önerőt is anyóséknak, hogy a párom akkor pont frissdiplomás hugának is tudjanak segíteni.

Én azt látom problémának, hogy az ingatlanárak gyorsabb ütemben nőttek az elmúlt években, mint az átlagemberek megtakarítási üteme, így hiába rakosgat valaki félre éveken keresztül, egyre messzebb és messzebb kerül a saját lakástól, pláne ha kp-ra hajlandó csak lakást venni, mert fél a hiteltől.

2020. okt. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!