Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mivel győzzem meg a szüleimet?

Mivel győzzem meg a szüleimet?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok, dolgozok, de közben levelezőn egyetemre járok, az egyetem végéig még a szüleimmel élek. Egy ikerházban lakunk, mellettünk apukám szülei.


Apukám szeret gyógyfürdőbe járni, és erről most sem hajlandó lemondani. Nagyon féltem, mert 50+ éves és több szívrohama is volt már. A szülei, akik mellettünk laknak, idősek, magas a vérnyomásuk, a mamámnak volt már tüdőembóliája, a papámat rosszindulatú daganat miatt műtötték, és nemsokára megy kivizsgálásra cukorbetegség gyanújával.


Hogy győzzem meg a szüleimet, hogy felelőtlenség ilyenkor gyógyfürdőbe járkálni? Ha magukra nem gondolnak, akkor legalább a család idős tagjainak az egészségét ne kockáztassák. Ha én kibírom, hogy csak kaját venni megyek el itthonról (homeoffice + online oktatás), akkor ők miért nem? (Munka miatt amúgy is csak hétvégén meg délutánonként vannak itthon, és nem egy pici panelban szorongunk, hanem egy nagy családi házban lakunk, van udvar, kert, nem vagyunk bezárva.)


Anyukám csak apukám miatt megy, úgyhogy csak őt kéne finomat meggyőznöm, de sajnos mindent támadásnak vesz, nem tudom, hogy vezessem fel a témát.



2020. okt. 29. 12:30
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
66%
Beszélj a családorvosotokkal, hogy győzze meg őket ő.
2020. okt. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
73%

"Apa!

Ilyen időben,amikor egy vírus járvány van,felelőtlenség gyógyfürdőbe járni.

Nagyon nagy az esélye,hogy ott is fel fog bukkani (ha még nem) a koronavírus és szintén nagy az esélye,hogy te is fertőzött legyél.Ha magatokra nem is gondoltok, akkor legalább a család idős tagjainak az egészségét ne kockáztassátok. Apukádnak és anyukádnak is több alapbetegségeik vannak. Ha ők elkapják,nagy eséllyel halálos kimenetelű lesz. "

2020. okt. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
57%
Ha ennyire nincs esze, te nem fogsz tudni hatni rá. Idegesítő, de az észt nem mindenkinek osztják, és minél ostobább valaki, annál inkább ragaszkodik a hlyeségeihez. Nem érdeklik a hozzátartozói, forduljanak fel, csak a saját segge ázhasson a meleg vízben. Ezt a hozzáállását te sem változtathatod meg.
2020. okt. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
68%
Kamu kérdés
2020. okt. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
56%

En mem akarnam gyozkodni oket...

Szerintem jo h eljarkalnak es mem otthon ulnek mert valszeg egymas idegeire mennenek a bezartsag miatt...

2020. okt. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


#4 Örülnék ha kamu lenne, hidd el.


Az még hozzátartozik a sztorihoz, hogy apukámnak gyakran fáj a válla, és szerinte a gyógyvíztől jobb lesz egy ideig. Valószínűleg ezért is érzi támadásnak, amikor felhozom a témát.


A háziorvosunkra nem hallgatna, még akkor se megy el, ha beteg, de szerencsére az ritka. A szívével meg máshova jár, nem tudom pontosan, hogy kihez.


Az a legszomorúbb, hogy tudja, hogy vigyázni kéne, és szeptemberig mondogatta is (akkor még be kellett menni párszor az egyetemre), de azért eljár gyógyfürdőbe meg naponta kétszer kávézni. :/


Azt kéne kitalálnom, hogy hogy tudom meggyőzni, hogy ez nem ellene szól, csak féltem őt is meg a nagyszüleimet is.

2020. okt. 29. 14:26
 7/28 anonim ***** válasza:
39%
Ha az én lányom, állna elém ilyesmivel, elzavarnám. Elmúltam 18. Oda megyek ahova akarok.
2020. okt. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

#5


Nagyon nagy a házunk, van egy csomó üres szoba is, három teljesen különálló lakrész, plusz egy külön "mancave" a házon kívül. Meg ott az udvar és a kert is. Nem vagyunk összezárva, legalábbis nem úgy mint azok, akik panelban laknak.


De ha ki akar mozdulni, arra is van egy csomó lehetőség, ami biztonságosabb. Kisvárosban lakunk, itt egy erdő kb. egy kilométerre, itt egy kis folyó, vagy elmehetne szimplán kocsikázni is, nagyon szeret vezetni és közben hangosan zenét hallgatni.

2020. okt. 29. 14:32
 9/28 A kérdező kommentje:
#7 Szóval ha te veszélynek teszed ki a szüleidet, akkor nem szeretnéd, ha valaki erre figyelmeztetne? Oké.
2020. okt. 29. 14:33
 10/28 A kérdező kommentje:
A veszekedést meg légyszi fejezzétek be. A kérdés az, hogy hogyan mondjam ezt el úgy, hogy ne érezze támadásnak.
2020. okt. 29. 14:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!