Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehet egy 18 éves gimis,...

Mit tehet egy 18 éves gimis, ha a szülei kidobják otthonról?

Figyelt kérdés
Nyugi, nem vagyok ilyen helyzetben, meg egy ismerősöm sem. Szimplán érdekel, mit tehet valaki, ha a 18. szülinapja után a szülei kiteszik otthonról, mert szimplán gyökerek? Még gimnazista, soha nem dolgozott mert sokat tanul, egyetemre akar menni. Ilyenkor fordulhat valami hivatalos szervhez, vagy így járt, mert már nagykorú?

2020. okt. 30. 14:37
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
22%
Csak úgy minden ok és előzmény nélkül ritkán raknak ki bárkit is az utcára.Nem mindegy mit csinált a gyerek.
2020. okt. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
77%
Sajnos jól mondod, így járt.
2020. okt. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
38%
Rendőrség
2020. okt. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
77%
És a rendőrnek mit mondasz?
2020. okt. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
90%
Ismerek sajnos ilyet, mármint nem a családot, csak az esetet. Nem járt már a gyerek után a családi pótlék és kitették. Nem tudom egyíébként hogy a gyámügy, rendőrség vagy más hivatalos szervek tesznek e ilyenkor bármit is. Az esetnél amit ismerek az volt a szerencse hogy a nagymamája befogadta a lányt.
2020. okt. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
68%
Ilyenkor már csak a gyerek felel magáért, senki nem fog tenni semmit max. valamilyen szeretet szolgálat tudna segíteni ha segít.
2020. okt. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
5%

A kérdésre a válasz: Tudomásul kell venned, költözz, alakíts ki saját egzisztenciát.

Kivéve, ha apuci kicsi lánya vagy, és apád újranősül, mert akkor 30 éves korodig ildomos a nyakukon lógnod, nehogy boldogok lehessenek.

(Egy pár kérdéssel korábbi kérdés ihlette a válaszomat.)

2020. okt. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
65%

Valóban kb "így járt".


Kollégiumba mehet, és ha olyan a hely akkor maradhat állandóra, valami az önkormányzathoz és egyéb szervezetekhez lehet fordulni, de a vége kb az lesz hogy muszáj elkezdeni dolgozni.

2020. okt. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
92%

7


Miért vagy ostoba?

2020. okt. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
91%
Anno engem is kidobtak 18 évesen, mert már nem jött utánam pénz. Arra mentem haza, hogy a szüleim közölték, szedjem össze a ruháimat, és menjek ahová akarok, ugyanis a szobámat kiadták, és a folyóson ugye nem aludhatok. Nem értettem, hiszen nem voltam rossz lány. Mivel nem tudtam hova menni, így titokban a a padlásfeljáróban aludtam. ( 10 emeletes házról beszélek) Amikor a szüleim elmentek dolgozni, én hazamentem, lezuhanyoztam, és mentem állást keresni. Végül kaptam, így dolgoztam. Addig amíg meg nem kaptam az első havi fizetésemet a padláson aludtam.,ág jó, hogy nyáron dobtak ki. Az első fizetésem elment szoba bérlésre, és vajra meg kenyérre. Egyetemre nem tudtam menni, mert dolgozni kellett. 2 helyen dolgoztam, hogy az életben tudjak haladni. Ennek már 20 éve. Sosem bocsájtottam meg a szüleimnek, hogy így elbántak velem.
2020. okt. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!